Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

CPAlead - Completare "surveys" - Gratuit ? Modalitate de castiguri fara SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Salut. Acum cateva zile, m-am inscris pe CPAlead, pentru a incerca si altceva decat AdSense..

Am creat cateva widget-uri si banner-e pe acolo, l-am pus pe site, si la o medie de 500 impresii/zi, cu 20 clickuri de la ip-uri unice, am facut cam 0.. adica zero usd - castiguri.

Problema: Am vazut ca acele bannere afiseaza reclame care duc, majoritatea, la introducere de cod-uri prin sms si treburi dintr-astea..

Intrebare: Inteleg ca nu este vorba de CPC, ci despre CPA, dar, totusi, exista ceva ce ar trebui sa fac, sau sa setez, ca sa-mi afiseze reclame tip surveys GRATUITE, adica vizitatorul siteului meu sa nu i se ceara sa plateasca, ci DOAR sa completeze  survey-uri gratuite?

Ce optiuni am, de acolo, din dashboard?

Multumesc..

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Sevicii inutile, care profita de creadulitatea unora :)

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Poti alege ce oferte sa pui, evita-le pe cele cu pin submit si pune ceva relevant continutului de pe site.

#4
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013

View PostAdm, on 03 august 2014 - 23:24, said:

Sevicii inutile, care profita de creadulitatea unora Posted Image

Nu stiu la ce te referi, dar m-am apucat de CPAlead, vazand (acum cateva saptamani) contul cuiva de Paypal, cu incasari de 50 - 90 usd zilnic, cu ochii mei, proprii si personali. Asta m-a convins.

View PostSfPetru, on 03 august 2014 - 23:28, said:

Poti alege ce oferte sa pui, evita-le pe cele cu pin submit si pune ceva relevant continutului de pe site.

Merg la banner manager, la widget manager, la content locking? prin ce metoda? sau la offers, pe cele cu pin le dau disable?

Merci!

#5
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
se pricepe cineva pe aici?

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cred ca am cont la CPAlead deci nu stiu ce interfata au ei pe-acolo. Cauta pe undeva lista cu oferte.
Iti pot zice la adworkmedia.com ca au Campaigns, iar fiecare campanie (oferta) are linkul ei si bannere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate