Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lipsa simtului realitatii in poli...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

"decodare" acumulator? se poate?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

remshm

remshm

Junior Member

• Grup: Members
salut

am un acumulator after market pt o camera video Sony DCR si vreau sa-l folosesc la o camera video Sony HDR, dar imi apare dupa cateva secunde ca nu e compatibila cu toate ca se potriveste perfect in locasul bateriei originale  (banuiesc ca are un cip sau ceva de genu asta), cum pot rezolva problema asta?

multumesc

rozone

rozone

Active Member

• Grup: Validating
Stamina, acumulatori li-pol inteligenti , greu de pacalit avind in vedere ca Sony din asta cistiga .
Vezi tensiunile folosite la acumulatorii originali , watt-ajul asigurat de acumulator , citi pini de contact au soclurile de acumulator la o camera si alta .

Edited by rozone, 03 August 2014 - 23:12.

Silent_Runner

Silent_Runner

Senior Member

• Grup: Senior Members
Identifica + si -, celalalt contact e cel de comunicatie. Pune o bucatica de plastic sau de hartie ca sa nu faca contact si vezi ce zice camera.

cat3y3_2003

cat3y3_2003

Member

Salut.Cel mai simplu si sigur este un alt acumulator...Al tau banuiesc ca e NP-FP.....si ti-ar trebui un NP-FH..... sau NP-FV...Numai bine.

remshm

remshm

Junior Member

View Postcat3y3_2003, on 04 august 2014 - 08:44, said:

Salut.Cel mai simplu si sigur este un alt acumulator...Al tau banuiesc ca e NP-FP.....si ti-ar trebui un NP-FH..... sau NP-FV...Numai bine.

ai dreptate, al meu np-fh si ar trebui np-fv

View PostRazvan_N, on 03 august 2014 - 23:26, said:

Identifica + si -, celalalt contact e cel de comunicatie. Pune o bucatica de plastic sau de hartie ca sa nu faca contact si vezi ce zice camera.
am sa incerc, am sa revin cu detalii. mersi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate