Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tombola: Castiga premii din Belgravistan

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 tassadar, on 03 august 2014 - 17:14, said:

De ce nu suplimenteaza premiile la tombola cu trafic de date in RN pe perioada contractuala?

Pentru ca ei si asa sustin cu bani de la RDS sandramaua Digi Mobil pentru ca, Campania de marketing facuta cu picioarele doar pentru a spera ca iei jumate din clientii Vodafone sI Orange si o sa intri in primii 3 nu a dat roade si ofera serviciile la un tariff sub cele de pe piata si toate astea sunt ca un bulgare de zapada care se rostogoleste.

3 telefoane le mai dai daca prinzi 2000 de noi fraieri  clienti.

#20
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009

 tassadar, on 03 august 2014 - 17:14, said:

De ce nu suplimenteaza premiile la tombola cu trafic de date in RN pe perioada contractuala?

Ca sa se intrebe ............. Completezi spatiul liber dupa ce citesti o colectie de proverbe romanesti.

#21
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 Saint-Tropez, on 03 august 2014 - 16:53, said:

Da ce, au vazut ca nu atrag suficienti fraieri si baga tombole?

Alerta maxima la Digi.
Nici super super preturile nu au atins targhetul.



PS.  Astia care nu aveti cunostinte de marketing, sa nu-mi comentati posturile ca picati de papagali cu pene.

Cunoscatorii stiu ce zic.
Ti-ai facut acest cont doar ca sa ne spui cat de rau este RDS-ul. in rest nimic concret, sau de ajutor cum ar trebui sa fie postarile de pe un forum.
Faptul ca vor sa-si creasca vanzarile, nu inseamna neaparat ca nu si-au atins targetul.Poate fi o noua strategie, o accelerare si mai agresiva de a-si mari nr de abonati si automat cota de piata. Pot fi multe motive care nu le stiu "geniile" in marketing de pe Softpedia.
Ceea ce este important, e ca viitorii abonati pot avea un beneficiu in plus.

#22
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009
Audienta Digi 24 este undeva la 23000 persoane/ora.
Abonati Rcs Rds, la diverse servicii, undeva la 3 milioane.
De ce m-as duce sa fac campanie pentru Digi Mobil la Digi 24? Eu cred ca este tocmai invers si se doreste promovat Digi 24 care a devenit must carry de curind, parerea mea.

#23
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 GsmWorld, on 03 august 2014 - 17:58, said:

Ti-ai facut acest cont doar ca sa ne spui cat de rau este RDS-ul. in rest nimic concret, sau de ajutor cum ar trebui sa fie postarile de pe un forum.
Faptul ca vor sa-si creasca vanzarile, nu inseamna neaparat ca nu si-au atins targetul.Poate fi o noua strategie, o accelerare si mai agresiva de a-si mari nr de abonati si automat cota de piata. Pot fi multe motive care nu le stiu "geniile" in marketing de pe Softpedia.
Ceea ce este important, e ca viitorii abonati pot avea un beneficiu in plus.


Jura pe rosu ca nu stii sa canti la trompeta.

Eu nu am vorbit la adresa RDS ci la adresa Digi mobil.

Parerile contra nu sunt acceptate?  Imi cer scuze de la Digi Nobil si fanaticii sai Posted Image

Am argumentat raspunsul meu spre deosebire de tine care ai scris mult dar n-ai spus nimic.Posted Image

#24
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si unde sunt argumentele mai exact? Posted Image

Edited by danzi23, 03 August 2014 - 18:40.


#25
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009
Habar n-are el ce sunt alea.
Un biet papagal golas, cum singur se caracterizeaza.

#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Bagați ceva și cu mame.

#27
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 danzi23, on 03 august 2014 - 18:36, said:

Si unde sunt argumentele mai exact? Posted Image

Stii povestea cu posmagii?

 eurocristi, on 03 august 2014 - 18:38, said:

Habar n-are el ce sunt alea.
Un biet papagal golas, cum singur se caracterizeaza.

Ai dreptate prietene. Ai Digi Mobil? Te simti bine? Ma bucur din suflet ca esti clientul lor.
Stii sloganul Digi Mobil?

Circula si pe forum si pe Facebook si chiar in cercul copiilor care de la Orange si Vodafone au trecut la Cosmote dar acum nu o fac pentru ca pana si ei au un dram de minte in plus.

Deviza care trebuie sa fie inregistrata de Digi Mobil.

Apa, aerul si fraierul  ®

#28
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009
Eu zic sa-ti dea Dumnezeu sanatate! Macar atat daca la  restul te-a sarit.
Apropo, n-ai venit cu analiza aia meseriasa, prea greu pentru tine?

#29
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Nu înțeleg ce are apa și aerul cu tine.

#30
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 Saint-Tropez, on 03 august 2014 - 18:35, said:




Jura pe rosu ca nu stii sa canti la trompeta.

Eu nu am vorbit la adresa RDS ci la adresa Digi mobil.

Parerile contra nu sunt acceptate?  Imi cer scuze de la Digi Nobil si fanaticii sai Posted Image

Am argumentat raspunsul meu spre deosebire de tine care ai scris mult dar n-ai spus nimic.Posted Image
Sunt acceptate cand sunt justificate. Atata vreme cat parerile tale sunt total pe langa realitate si nu esti in posesia unui abonament DigiMobil ca sa poti oferi un feedback real, e clar ca esti aici doar ca sa denigrezi acest serviciu (probabil cu un interes financiar din partea concurentei)

#31
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 eurocristi, on 03 august 2014 - 17:31, said:



Ca sa se intrebe ............. Completezi spatiul liber dupa ce citesti o colectie de proverbe romanesti.

Sa nu zici ca si tu esti unu' din astia in care musteste frustrarea ca nu a primit telefonul mult visat de saptamani si descopera acum ca Gigi are telefoane dar DOAR pentru tombola.. :)

 ovi_jer, on 03 august 2014 - 17:14, said:

Culmea nesimtirii atinge cote maxime la digi :unii stau de peste 40 de zile dupa telefoane si ei le acorda ca premii ?
Faptul ca nelimitatul nu este nelimitat in reteaua extinsa, faptul ca stocul echipamentelor este zero cu toate ca unii ''avocati din oficiu'' lanseaza zvonuri cu 600.000 de comenzi ,faptul ca  cei de la RC sunt nepregatiti si uneori si nesimtiti  si nu in ultimul rand ca schimba regulile
in timpul jocului, a temperat invazia de portari din alte retele .

Nu ai de unde sa stii ca si cei care le castiga in caz ca nu e vrajeala, nu asteapta tot atat sau mai mult dupa ele.

#32
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 Saint-Tropez, on 03 august 2014 - 17:07, said:

Esti constient ca daca odata cu super oferta Nelimitata aveau clientii pe care si i-au propus,  campaniile nu mai existau?

Un produs bun, se vinde si cu o mica campanie publicitara.

Pai dupa cum zici tu,expert in marketing desigur, campaniile celorlalti care umplu ecranele de ani de zile inseamna ca sunt facute la niste produse proaste,care nu se vand singure?

Reclame cu cocalari,papitoi,ciobani,pitziponci,soferi...toate facute la niste produse care nu se vand.

Mai bine ai tu rabdare vreo 2-3 ani sa vezi ce face Digi.
.

Edited by alexa32, 03 August 2014 - 21:31.


#33
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009

 tassadar, on 03 august 2014 - 21:02, said:

Sa nu zici ca si tu esti unu' din astia in care musteste frustrarea ca nu a primit telefonul mult visat de saptamani si descopera acum ca Gigi are telefoane dar DOAR pentru tombola.. Posted Image





Esti total pe linga, ca de obicei de altfel.
Folosesc 3 abonamente de telefonie mobila, olingi, vomafone si gigi. Sunt doar niste servicii de telefonie si nu vad de ce sa ma mandresc cu calitatea sau sa am amarasc cu problemele lor. Fiecare din ele are avantaje si dezavantaje.
Telefon mobil n-am luat si nici nu cred ca o sa iau de la operatorii de telefonie. Cand am avut nevoie l-am luat cu banii jos.
Mie imi pare rau de cei care trebuie sa astepte o luna sau doua pentru telefon. Dar vezi tu,eu respect orice persoana care merita respectata. Daca oamenii asteapta dupa telefon inseamna ca au motivele lor si este problema lor. Mi se pare de prost gust sa faci misto de cineva in situatia lor. Tu nu ai cum sa realizezi chestia asta pentru ca-ti lipsesc un numar de neuroni absolut esentiali plus minimul de bun simt necesar.
Tu intri pe topicul asta ca sa-ti demonstrezi ca ai reusit in vita din moment ce ai reusit sa ai un telefon cu 4G si un abonament nelimitat cu 10 euro, primit numai si numai pentru ca a aparut operatorul pe care-l denigrezi continuu.Pentru mine astea-s rahaturi dar fiecare cu valorile lui.
Ti-am mai facut odata o interpretare pe textul scris cu manuta ta dar, din pacate, nu ai reusit sa meditezi deloc la sensul celor scrise de mine.
Apropo de completat spati goale, nu ai decat 2 variante. Te prinzi tu in secolul asta.

Edited by eurocristi, 03 August 2014 - 21:26.


#34
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 GsmWorld, on 03 august 2014 - 20:00, said:

Sunt acceptate cand sunt justificate. Atata vreme cat parerile tale sunt total pe langa realitate si nu esti in posesia unui abonament DigiMobil ca sa poti oferi un feedback real, e clar ca esti aici doar ca sa denigrezi acest serviciu (probabil cu un interes financiar din partea concurentei)
Posted Image  da, imi platesc chiriile de la Milano daca scriu pe forum. Ai dreptate, sunt doar un postac (ca mine) platit.

#35
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Oricum degeaba daca telefoanele nu sunt haurite. Un wallpaper nu le face demne de Belgravistan.
Nu ca mi-ar placea personal pe aceasta culoare, dar daca tot fac corelatia cu Belgravistan, e nevoie de mai mult decat un wallpaper, sa ofere varianta gold/champagne.
Astea sunt mai degraba rebuturi din Belgravistan.

/s

Edited by deathnite, 03 August 2014 - 22:13.


#36
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 alexa32, on 03 august 2014 - 21:10, said:



Mai bine ai tu rabdare vreo 2-3 ani sa vezi ce face Digi.
.


Esti foarte optimist.
Asta este un lucru bun.

Rabdarea este punctul meu forte.

Si sa-ti dau o veste buna, o sa vad in 6 luni acea schimbare, nu e nevoie sa astept 2 ani.

 Florin_lou, on 03 august 2014 - 19:06, said:

Nu înțeleg ce are apa și aerul cu tine.

Pai daca beti si respirati si ma incurcati...

Avea dreptate ministrul sanatatii din Lituania. Ia vezi in presa ce scrie Posted Image

 eurocristi, on 03 august 2014 - 18:38, said:


Un biet papagal golas, cum singur se caracterizeaza.

Urmareste animal planet mai mult si lasa Antena 3 ca o sa ajungeti sa stati la coada la ajutoare sociale cu sau fara Digi Nobil.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate