Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cum s-a promovat tpu.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
@alexman6x6: Nu ma intelege gresit, eu nu sustin cenzura, consider ca a cenzura ceva chiar si pentru un copil de varsta 8-9 ani este o mare prostie, ori ii explici plodului ce e bine si ce nu, ori ii ascunzi si trage propriile concluzii gresite, ce am spus defapt si ce deja precizasem mai sus a fost faptul ca acolo sunt multi prosti si stiu ca voua, generatia Mc Donalds iubiti in general sa fiti prosti , nu de alta dar vi se pare ceva normal in a fi prost sau cel putin numai reusiti sa faceti diferenta intre ce e bine si ce NU e bine.


Si sustin in continuare ca acel "site" , nu are ce cauta pe net deoarece nu mi se pare normal sa caut o informatie si sa dau peste unul din topicurile alea parca scoase din filmele cu prosti si comedie, intelegi ? Scuza-mi tupeul de a ma exprima. diferenta e ca eu de as injura aici de toti sfintii , tot ce am explicat are un sens pozitiv si automat am injurat in "slujba binelui" ca sa ma limitez la termeni clasici incat sa ma intelegi perfect.

De asemenea nu mi se pare normal ca un plod/plodoaica cand are o intrebare la care raspuns ar veni cel mai bine din partea parintilor/fratilor/rudelor in general sa apara pe un site ca ala si sa mai ia si de bine doar pentru ca "are trafic", intelegi si lucrul asta? De ar veni inca 10 pe aici sa ma contrazica pe tema asta si nu as termina nici pana maine dimineata tinand cont ca acum e ora 7:20 dimineata si iti dau privilegiul sa discutam, nu de alta, nu te supara dar pur si simplu sunt net superior celor ca voi si nu pot sa va vorbesc de la egal la egal, no offence.

Edited by numbledore, 03 August 2014 - 06:22.


#20
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014
@numbledore total de acord cu tine. O singura observatie am , de fapt cred ca  " radacinile " acestiu topic aici sunt :
Traim in lumea banilor, $, fac legea, am impresia ca initiatorul este invidios pe proprietarul acestui site  (macar pentru faptul ca el a reusit ridicarea numarului de utilizatori unici )  , cat despre "superioritatea " ta eu zic ca trebuie sa o lasi un pic mai  moale, nu toata specia umana poate fi acolo, in "ceruri " . Un tip atat  de superior nu cred ca poate avea pretentia ca atunci cand cauta o informatie pe net sa-i vina raspunsul pe tava , el poate si trebuie sa  faca sortarea si analiza rezultatelor pe care le afiseaza motorul de cautare.
Daca nu poate face asta, inseamna ca de fapt este fix la nivelul plodului sau plodoaicei care dupa spusele tale , sunt actorii unui film de comedie..
Pana la urma in economia de piata orice actiune a unui "investitor ", raspunde unei nevoi , daca aceasta actiune are si succesul financiar asteptat, inseamna ca aceea nevoie chiar este de mare importanta , faptul ca tu negi importanta nevoii de diversificare a  informatiei pentru  un copil  de 11 ani , nu inseamna neaparat ca ai dreptate . Sa nu uitam ca raspunsurile pe care le obtine acel copil de acolo ,bune, rele , asa cum sunt , au partile lor bune il ajuta pe respectivul copil sa proceseze informatii, el poate astfel compara aceeasi informatie obtinuta din mai multe surse.
Omul superior caruia nu-i convin rezultatele cautarii pe net nu stie sa foloseasca setarile de cautare avansata ?

Parca exista optiunea blocarii accesului la site-urile " indezirabile "

Edited by alexman6x6, 03 August 2014 - 07:47.


#21
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
Faptul ca poti sorta informatiile gasite nu inseamna ca e un lucru bun. E ca si cum zice ca nu e nici o problema faptul ca la tine acasa e numai gunoi pe covor atat timp cat inca il poti ocoli .

Nu am pretentia sa imi vina raspunsul pe tava ci sa nu vad toate idioteniile de pe un domeniu .ro chiar .

De asemenea faptul ca, copilul X / Y / Z gaseste acolo o informatie nu inseamna ca va mai cauta si in alta parte pentru a face comparatii. E cunoscut faptul ca acolo se da "mura in gura" si nu e chiar locul in care cineva te pune sa gandesti, se vorbeste ca pe chat defapt .

Si treaba cu banii , eu am alta vorba .....banii invart lumea iar prostii o conduc, deci..

#22
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Te zbati aiurea ca un peste pe aici numbledore.

Libertatea de exprimare este un drept, nu un privilegiu. Intelegi asta? Atat timp cat nu se injura pe siteul respectiv, atat timp cat nu se profereaza injurii etc, totul este perfect legitim. Asa ca poti sa incetezi sa mai denigrezi tpu.

Edited by CountDownMe, 03 August 2014 - 20:09.


#23
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
@CountDownMe: Spune-i asta cu dreptul gaborului cand vine la tine sa te amendeze ca ai aruncat o injuratura la nervi, nu mie aici pe forum. Nu am ce denigratii sa fac asupra acelui site, prin pura lui existenta isi face asta , de la cum arata la cine posteaza si ce posteaza pe el.

Daca beau 3 lazi de bere si ma apuc de facut un site pe tema aia cred ca imi iese mai bine si termin si un sistem anti-prosti  . Posted Image

Edited by numbledore, 03 August 2014 - 20:24.


#24
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Pe aia de la tpu cred ca ii doare in cot de parerea ta..poate nici macar acolo. Ei isi vad de treaba lor, au trafic, fac profit, ii doare la basca. Parerea ta este un fir de praf intr-un ocean Posted Image Asa ca poti incepe sa faci ce site vrei tu, nu cred ca intereseaza pe nimeni pana nu apuci sa ii intreci la trafic, vizualizari, numar unic de viz etc.. si la ce mai vrei tu

Edited by CountDownMe, 03 August 2014 - 20:47.


#25
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
Parerea mea a aparut in cadrul discutiei cu alexman , nu m-am apucat sa scriu de nebun, sper ca ai observat asta :) . Deci nu e scopul meu sa ii doara pe ei ceva, e vorba mai mult de cei ce frecventeaza site-ul, insa si cei ce il administreaza sunt cu pluta din ce vezi pe acolo . Inteleg ca ai multe fundite si esti "old shchool member" pe acolo, dar nu lua acum personal discutia asta in care ma leg in special de prostia omeneasca. Ar fi pacat , pierzi timp pretios.

#26
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Don't worry Posted Image Nu imi pierd vremea. Pt ca nici macar nu am cont. Insa am observat ca google imi furnizeaza ca si rezultate, link'uri catre tpu. Si sincer, unele intrebari au raspunsul scurt si concis fara povesti. Posted Image

Edited by CountDownMe, 04 August 2014 - 07:21.


#27
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Am vb cu cel care a creeat tpu.ro ma rog cu unul din ei si a zis ca s-a folosit metoda cu linkuri si aia o testez eu acum. Degeaba ii aduci like , shar, +google daca nu le bagi linkuri.Cele mai bune sunt de pe .edu nu mai conteaza ca le bagi pr de 8
Cat despre ceea ce a ajuns tpu.ro acum e pt ca are un targhet care are f mult timp liber si articolele se ridica din cauza ca la un post se posteaza si 10 comentarii in medie si te gandesi ca ca sa obti 10 comentarii cat trafic iti trebuie asa ca taceti.
Si Facebook are 5 la suta din conturi spam asa ca unde sunt f multe conturi exista spam deoarece o picatura de otrava intr-un ocean nu omoara pestele care este in el. Spamul daca e facut cum trebuie si spalat te doare fix la basca

#28
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Teoretic Google ar trebui sa-i scada pozitiile in SERPS daca are continutul ca vai de el. Daca are linkuri bune insa, o sa-l crediteze mult peste valoarea continutului. Doar o intrebare am: linkurile si content-ul erau cheia acum 5-6 ani cand eram si eu in domeniu. Cum de a luat doua pagini pentru aceeasi veche concluzie?

#29
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013

View Postmiromulus, on 27 august 2014 - 10:04, said:

Teoretic Google ar trebui sa-i scada pozitiile in SERPS daca are continutul ca vai de el. Daca are linkuri bune insa, o sa-l crediteze mult peste valoarea continutului. Doar o intrebare am: linkurile si content-ul erau cheia acum 5-6 ani cand eram si eu in domeniu. Cum de a luat doua pagini pentru aceeasi veche concluzie?
se focalizeaza pe anumite nise(ca asa citeste gogu ce vrea) si ca sa urce , zdrobesc cu trafic si gata povestea cu arcatul pe o nisa in 24 de ore , simplu
DAR CEL MAI IMPORTANT E CA ARE TRAFIC

Edited by zarl, 30 August 2014 - 21:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate