Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Sistem PC Gaming 3000-4000

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Si testele scrie sunt pe acelasi principiu, ca tot aceeasi platforma de test se foloseste de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Video-ul e doar un alt tip de dovada. Dar YouTube-ul poate fi inselator, daca nu`i pe un canal ok, ce testeaza cum trebuie componentele si nu este "influentat".

#128
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Adevarat, de aia este bine uneori sa te mai uiti si la cine face testele.. De obicei insa identific parerile partinitoare, oricum e pacat ca se dau sfaturi si pe youtube/site-uri in functie de "punga", utilizatorii care nu se documenteaza isi pot lua tepe mari astfel.
Asta e ca un fel de mini lectie, asculta sfaturile celorlalti, cantareste-le dar foloseste prezervativul intotdeauna si nu crede orbeste in cineva, mai ales daca acel cineva iti vinde un produs (vanzatorii din magazine sunt cei mai mari tepari ).

#129
thespikez

thespikez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 30.07.2014
Da stiu am sa raman la 770 sau 760 ma mai gandesc , si oferta de la altex e super tentanta in legatura cu cele 20 de rate fara dobanda la Raiffaisen.

Edited by thespikez, 20 August 2014 - 19:14.


#130
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Deci iti plate sa platesti in plus.
Bun asa, altfel nu`mi imaginez pentru ce ai plati minim 100 lei in plus pe GTX 770 fata de R9 280X sau pe GTX 760 fata de R9 280, cand performanta e la fel.
In fine, banii tai, piticii tai.

#131
thespikez

thespikez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 30.07.2014
Nu e vorba de platit in plus , e vorba ca vreua sa incerca nvidia, ca nu am avut niciodata

#132
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postthespikez, on 20 august 2014 - 19:03, said:

Da stiu am sa raman la 770 sau 760 ma mai gandesc , si oferta de la altex e super tentanta in legatura cu cele 20 de rate fara dobanda la Raiffaisen.
GTX 770 clar.

Insa la preturile actuale, nu prea merita. Eu am luat 770 cand era doar cu 50 lei mai scumpa, si pt. ca e mai performanta la ce am eu nevoie.

#133
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

View Postthespikez, on 20 august 2014 - 20:14, said:

Nu e vorba de platit in plus , e vorba ca vreua sa incerca nvidia, ca nu am avut niciodata
Prost moment ti-ai ales sa fii fan nVidia sau sa incerci altceva.
In fine, sunt banii tai, daca vrei sa platesti in plus pentru verzi, doar ca scrie nVidia pe ea, nu te opresc.

#134
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013

View Postthespikez, on 20 august 2014 - 19:03, said:

Da stiu am sa raman la 770 sau 760 ma mai gandesc , si oferta de la altex e super tentanta in legatura cu cele 20 de rate fara dobanda la Raiffaisen.
E tentanta oferta , e adevarat, daca as avea habar de ce voi face si unde voi fi in viitorul apropiat as fi profitat de ea dar ce voiam sa-ti spun, ca o ultima chestie, ar fi sa-ti iei totusi altceva la placa video..nu se merita sa fii fanboy al unei marci pe buzunarul tau daca nu se merita din punct de vedere calitate/pret...alege ce e mai bun pentru tine, asta e regula nr 1 a unui pc de gaming performant, mai ales cand vei plati pentru el doi ani de-acum inainte. Spor.

Edited by n-amname, 20 August 2014 - 22:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate