Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Femtocell in casa scarii

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pentru ca sunt ineficiente, din cate zice lumea. Merg bine in camp deschis deci office, mall-uri etc.

Edited by diZy, 12 August 2014 - 07:36.


#20
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004
Sa inteleg atunci ca le-au montat cam degeaba in scarile de bloc? Eu unul nu am avut in bloc..nu stiu ce impact au.
Dar banuiesc ca daca erau asa ineficiente.. le recuperau ei si le foloseau in alte locatii, nu?

#21
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,907
  • Înscris: 11.01.2007
Are cineva o idee de pret la un femtocell? S-ar putea ca RDS sa plaseze astfel de dispozitive in anumite puncte (scari de bloc, magazine importante), dar, doar in urma sesizarilor clienților.Varianta viabila doar daca ar fi un cost acceptabil per echipament.
Multe asociatii de locatari (bblocuri) sunt destul de reticente in privinta amplasarii de site-uri pe imobilele lor.Un femtocell in cutie pe casa scarii in mod sigur trece neobservat.

#22
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Cam dificili cei de la Rds si eu am probleme cu semnalul indoor, am sesizari nenumarate cu privire la lipsa semnal mai exact din luna mai , le- am dat solutia cu fetmocell , dar nu ma baga nimeni in seama , baga in seama doar banii mei in rest , tipic Rds las-o ba merge asa

#23
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

 bits, on 15 august 2014 - 08:35, said:

Are cineva o idee de pret la un femtocell? S-ar putea ca RDS sa plaseze astfel de dispozitive in anumite puncte (scari de bloc, magazine importante), dar, doar in urma sesizarilor clienților.Varianta viabila doar daca ar fi un cost acceptabil per echipament.
Multe asociatii de locatari (bblocuri) sunt destul de reticente in privinta amplasarii de site-uri pe imobilele lor.Un femtocell in cutie pe casa scarii in mod sigur trece neobservat.

Eu zic sa se miste mai rapid cu acoperirea femtocell, deja concurenta Romtelecom&Cosmote umbla din usa in usa cu contraoferte!!!Posted Image

#24
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
E buna concurenta , gandestete daca nu era concurenta cati aveau Iphone la abonament de 2 euro , tv led , s.a.m.d

#25
daniyl

daniyl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.09.2005
La mine in scara au pus cei de la rds un femtocell si s-a rezolvat problema semnalului slab , si da acel femtocell este eficient si intra destul de repede cand intru in scara blocului in cateva secunde telefonul il acceseaza .Cred ca ar fi un mod eficient de a creste calitatea semnalului in scarile de bloc unde semnalul indoor digi.mobil este execrabil.

Edited by daniyl, 22 August 2014 - 20:10.


#26
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ne pui si noua o poza sa vedem cum mai arata?

#27
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Da vrem o poza actuala cu 1 femtocell instalat de Digi, in Bucuresti pe holul blocului!Posted Image

#28
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
nu prea ai ce poze sa-i faci ca-i incasetat intr-o cutie si se vede un beculet albastru prin gaurele. am observat ca monteaza cutiuta la alt etaj decat ala unde-i cutia principala, probabil sa nu interfereze cu celelalte cabluri si echipamente.

Edited by meanman, 23 August 2014 - 00:27.


#29
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
To be or not to be ...

Attached Files



#30
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
In cutia aia nu e Femtocell,e pusa pentru legaturi la fibra.

#31
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Corect, acela nu este femtocell! Daca cineva are montat unul pe scara blocului, vrem poza si cat este de eficient semnalul in lift?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 23 August 2014 - 16:44.


#32
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
daca monteaza femtocell nu cred ca rezolva mare lucru pentru ca nu au o raza de actiune chiar atat de mare, la un bloc cu 4 etaje nu o sa aiba semnal foarte bun, erea mai bine daca puneau un repetor sau sa plece din femtoceel cu antene wpoll care au raza de actiune 360 grade si se leaga prin cablu coaxial de 16mm.

Ce a ce este in imagine este un OODB care in interior are un spliter optic, probabil ca este mai mare de 8.   (oodb sunt folosite de nextgen la rds nu stiu daca se numesc la fel)

Edited by madutzu25, 23 August 2014 - 20:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate