Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Tapatalk - probleme mari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
133 replies to this topic

#1
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Cam de vreo luna aplicatia asta merge groaznic. Am inteles de la alti useri ca problemele nu se datoreaza aplicatiei, se pare ca pe alte forumuri merge foarte bine, ci softpediei. Mai exact, de fiecare data cand postez un mesaj imi da o eroare. Se incarca intruna si e necesar un refresh pentru a-ti vedea mesajul postat. Ciudat este insa ca se intampla cu precadere pe topicele mari, cum sunt cele de pe aria Digi Mobil. La topice mai mici, se posteaza mesajul mai repede, chiar daca uneori acea eroare ramane. Puteti face ceva in sensul asta? De exemplu acele topice care depasesc 10k postari sa se faca o'partea a II-a'? Sau buba e in ograda celor de la tapatalk? Daca as avea o alternativa pentru aplicatia asta, in secunda doi as renunta la ea. Problema e ca nu am

#2
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
da, problema cred ca este de pe softpedia.
daca incerc pe alt forum, se incarca si functioneaza cum trebuie.
ceva se intampla de vreo luna. inainte functiona ok.

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 bethlen, on 28 iulie 2014 - 20:00, said:

Cam de vreo luna aplicatia asta merge groaznic. Am inteles de la alti useri ca problemele nu se datoreaza aplicatiei, se pare ca pe alte forumuri merge foarte bine, ci softpediei. Mai exact, de fiecare data cand postez un mesaj imi da o eroare. Se incarca intruna si e necesar un refresh pentru a-ti vedea mesajul postat. Ciudat este insa ca se intampla cu precadere pe topicele mari, cum sunt cele de pe aria Digi Mobil. La topice mai mici, se posteaza mesajul mai repede, chiar daca uneori acea eroare ramane. Puteti face ceva in sensul asta? De exemplu acele topice care depasesc 10k postari sa se faca o'partea a II-a'? Sau buba e in ograda celor de la tapatalk? Daca as avea o alternativa pentru aplicatia asta, in secunda doi as renunta la ea. Problema e ca nu am

La fel se intampla si cand postezi de pe PC. Astept un minut pana apare postarea...

Problema e ca multi nu stiu de problema cu aplicatia si forumul asa ca posteaza de mai multe ori mesajul... Eu dau copy paste, refresh si daca nu s-a postat incerc din nou, desi de obicei nu e nevoie.

#4
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Deja pot spune ca m-am obisnuit cu tapatalk in parametrii astia de functionare. Cand imi apare acea eroare, stiu ca e mesajul postat. Atunci dau back sa revin la pagina si apoi refresh. Dar e enervant si obositor in felul asta, iar azi parca a functionat mai rau ca niciodata. In schimb varianta pe mobil a forumului functioneaza foarte bine. Deci, ce se intampla? Se lucreaza undeva, nu se lucreaza?

#5
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Aceeasi problema o am pe laptop cand e vorba de subiecte mai mari (in principal pe aria Digi).
Chiar daca arata ca se incarca, mesajul a fost postat. Daca dai reload/refresh (tapatalk) atunci retrimite postarea si rezulta acelasi mesaj scris de mai multe ori.
Solutia e ca dupa ce ai postat, chiar daca arata ca se incarca, sa iesi din subiect si sa intri iarasi. (asa fac pe laptop) Sau sa folosesti pagina Softpedia de mobil.

#6
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Iata eroarea care ne da batai de cap (o captura facuta de un user acum cateva zile) Attached File  uploadfromtaptalk1406572788534.jpg   44.75K   125 downloads

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
si pe pc face la fel cateodata
ma rog, nu scrie conecting, dar sta..........
eu unul nu am rabdare, dau close page - open sau refresh
mesajul e postat totusi

#8
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu stiu pe pc cum e forumul, dar pe mobil tapatalk a functionat foarte bine pana acum 30 de zile.

#9
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Astazi constat dupa o luna de zile ca tapatalk functioneaza decent. Presupun ca se lucreaza la problema asta. Voua va functioneaza mai bine?

#10
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
M-am inselat, la fel de prost merge

#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Azi chiar si siteul isi face de cap :(

#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Am o mica banuiala ca recentele upgrade-uri succesive la aplicatie, nu ii priesc :(

#13
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
E posibil, acum o luna erau 2 aplicatii tapatalk disponibile in google market, acum a ramas doar una, varianta gratuita. Problema e insa ca functioneaza greu doar cu forumul Softpedia, pe alte forumuri merge ok, din ce spun userii. Sa inteleg ca varianta actuala de tapatalk nu se mai pupa cu forumul asta? Cheia se afla doar in curtea celor care dezvolta aplicatia? Sa stim sa le spunem si lor de problema

#14
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Încă o problema la editarea posturilor nu apar diacriticele.
E frustrant atunci când scri cu diacritice după ce editezi sa se modifice complet tot conținutul, apoi sa sară pe tine cu gura acești mici guru ai Softpedia și sa te atenționeze ca de la tine ar fi problema asta.

#15
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004

 bethlen, on 28 iulie 2014 - 20:00, said:

Cam de vreo luna aplicatia asta merge groaznic.

N-as putea sa intru pe forumul Softpedia de pe un telefon. La mine ecranul trebuie sa aiba cel putin 17 inch si keyboards generos, ca sa ma simt in elementul meu !

#16
goodoane

goodoane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.01.2005
Ar trebui verificata si updatata platforma tapatalk de pe forum pentru a elimina problemele. Admin totul e in mana ta.

#17
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Deci problema asta o am Č™i eu cu Tapatalk v4.8.0. Postez de pe Samsung Galaxy S5, imi da eroare, dar postarea apare numai dupa ce dau refresh. Dacă editez postul numai stie caracterele romanesti iar de la prima postare nu recunoaste emoticoanale deloc. Pe alte forumuri nu am problemele astea si de aceea cred ca este de la acest forum. De exemplu aceasta postare a mers din prima cu mesajul "Raspuns de succes".
Intr-un cuvant nu mai inteleg nimic. Ba merge, ba nu merge.

Edited by Geo DJ, 13 August 2014 - 13:18.


#18
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Îmi pare rău că nu pot sa mai editez postul, dar am reușit sa fac o captura cu eroarea intr-o alta secțiune a forumului softpedia.
[ http://i60.tinypic.com/nfh0gm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate