Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Mad Max Fury Road (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015
Bob - Incearca sa dai un raspuns fara sa fie spoiler la urmatoarea intrebare, doar da si nu, ca nu am vazut filmul si sunt de parere ca au dat in bara cu trailerul... iara au povestit tot filmul.
La sfarsit? Care viitor ramane? Cel din Terminator 1-2-3 si 4 sau ramane viitorul din terminator 5, asta? Sunt curios in ce directie merge franciza, atat, deci nu vreau sa imi povestesti de prin film, doar ce viitor ramane,

#56
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce terminator visezi? Ai gresit topicul.

#57
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015
Cer scuze, aveam amandoua subiecte deschise.

#58
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
L-am vazut si eu ieri. Mie mi-a placut mult. I-as da un 8,5.
Este clar ca nu poti sa dezvolti un scenariu complicat intr-un astfel de film. Pe bune, pe mine m-ar fi deranjat daca mi-ar fi taiat din actiune vreo 5 minute sa se pupe careva, vreo 10 sa se mangaie, vreo 2 sa isi aduca aminte cineva ceva sau vreo 15 sa ne spuna povestea vreunui personaj ( sau personaje).
Cand ma duc la un astfel de film stiu la ce sa ma astept.
Nu pot sa imi dau seama ce vor altii sa vada? Un film de dragoste? Un film politist? Intriga multa? Sunt atatea filme de unde sa alegi. De ce te-ai duce la asta cand stii ce o sa vezi?

#59
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Superb, l-am vazut de doua ori in doua zile consecutive - o data la cinema si a doua zi acasa . Cel mai bun film de anul asta, pentru mine.

Mediocre, Morsov!

[ http://overmental.com/wp-content/uploads/2015/01/madmax-furyroad-gifs-8-26576.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

I Live. I Die. I live again !

Edited by Aleppo, 05 July 2015 - 13:32.


#60
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Totusi, cred ca mai multi suntem curiosi de ce l-ai considerat un film superb. Ce calitati are in afara de efectele speciale?
Sau prin superb te-ai referit strict la aspectul vizual?

#61
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Atmosfera in care te invaluie.
Sigur, trebuie sa fii fanul acestui gen de filme, sau al seriei macar. Pentru ca e totusi un sequel care pastreaza firul initial al povestii, ducand-o bineinteles la alt nivel, de an 2015.

De gustibus non est disputandum.

#62
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
De gustibus, de gustibus, da' daca 'cel mai bun film de anul asta' poate fi rezumat in doua randuri, fara se omita absolut nimic esential, inseamna ca e un an al naibii de prost.

Edited by Bob493, 06 July 2015 - 06:12.


#63
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Ca mai aproape toti ultimii ani...

#64
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Eu unul m-am saturat de filme "istete" si dramatice, prefer ca la cinema sa ma relaxez, sa intru intr-o atmosfera cu totul diferita de lumea reala.

Asa ca astea gen "4 luni, 3 saptamani.." si "12 Years a Slave" cu valoarea lor incontestabila cu tot, sunt in plan secund pentru mine, de exemplu si prefer oricand un action/adventure.

#65
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015
OK Pt toti cei carora le-au placut atat cele cu Mel cat si noul cu Tom Hardy(intre care desigur ca si eu),am o veste:VOR MAI FI continuari la cel nou!!!!!
Urmatorul are deja titlul dat=MAD MAX:THE WASTELAND.
Scenariul este deja scris si se fac demersurile de a se incepe filmarile cat de repede posibil!

Cateva lucruri despre Mad Max:Fury Road=I-au trebuit 17 ani lui George Miller,regizorul primelor 2 filme,sa faca noul Max si asta datorita mai multor fapte inconveniente ce au dus la amanarea proiectului.Initial Mel Gibson trebuia sa joace dar mereu el a fost ocupat cu proiectele lui proprii de regie si jucat in atatea filme din acea perioada si deci si asta a dus la amanarea realizarii filmului pana cand deja Mel nu mai avea varsta eroului Posted Image si deci considerat prea batran pt rol,a fost ales Tom Hardy Posted Image
De aceea si faptul ca acum se vor filmarile facute cat de curand posibil sa nu mai existe astfel de lungiri si ani pierduti si sa "bosorogeasca" Tom Hardy :)

BTW: Tom Hardy DEJA a semnat contract pt a mai juca in urmatoarele TREI Mad Max ce vor urma incepand cu The Wasteland!!!Deci e CLARA situatia!
Un alt lucru este ca Charlize Theron NU va mai reveni in urmatoarele serii!

In poza:George Miller,Tom Hardy si Mel Gibson la premiera filmului.

Attached Files

  • Attached File  x.jpg   128.41K   21 downloads

Edited by Blackbeard, 07 July 2015 - 20:40.


#66
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

View PostBlackbeard, on 07 iulie 2015 - 20:38, said:

Un alt lucru este ca Charlize Theron NU va mai reveni in urmatoarele serii!
Dupa ce i-au taiat mana si-au tuns-o scurt, cine naiba mai vrea s-o vada ? :)
Unde mai pui c-au machiat-o si pe frunte cu vasilina..

#67
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
A fost chiar comic cand a luat vaselina de la volan si s-a dat pe fata.

#68
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Am vazut ca urmeaza The wasteland insa eu am citit pe mai multe site-uri ca Charlize va juca si ea. Cel putin si imedebe tot asta zice...

#69
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pesemne Max Rockatansky se va insura cu Imperator Furiosa si copiii lor vor avea un rol major in repopularea Terrei in viitoarele parti Posted Image

#70
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015

View PostSeteh, on 08 iulie 2015 - 09:44, said:

Am vazut ca urmeaza The wasteland insa eu am citit pe mai multe site-uri ca Charlize va juca si ea. Cel putin si imedebe tot asta zice...

Producatorii nu o mai vor in seriile urmatoare.Este vorba doar de a face un poll la public prin care sa se voteze cine ar vrea-o totusi sa revina si cine nu.
Deci revenirea ei sta in numarul de voturi :)

#71
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Nebunie de film!

#72
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
L-am vazut si eu azi: vreo 95% din film se rezuma la o cursa nebuneasca prin desert, cu cele mai fanteziste vehicule, urmariri, explozii, tot ce vrei de la un astfel de film. Iar personajele, mai ales cele secundare, sunt de-a dreptul criminale: tot felul de avortoni, diformi, mutilati, samd... intr-un cuvant, toata fauna ce putea lua nastere intr-o astfel de lume apocaliptica. Filmul n-are profunzime, n-are scenariu, dar ma intreb ce s-ar fi putut scoate dintr-o astfel de povestioara... nimic de amploare, asta e sigur. Macar asa, putem spune ca "Fury Road" livreaza exact ceea ce lumea asteapta: actiune cat cuprinde, nitelus umor si un ritm extrem de bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate