Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Bon Ton Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
bogdanmatei8809

bogdanmatei8809

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2015
Salutare si bine v-am gasit.ma alatur si eu listei de cumparatori din acest proiect.autorizatia de gaze a iesit urmeaza sa se racordeze la reteaua principala.finisajele sunt decente, usile cam au de suferit la capitolul reglaje, varul pe pereti sta binisor, au promis ca in momentul predarii toate v-or fii ok.acum ramane de asteptat termenul(inca nestabilit).cat despre acte si notariat cei de la bnp tarabas nu-i recomand te tot amana nu solicita actele complete.astept si alte pareri de la alti viitori vecini.multumesc

#38
panselin4

panselin4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.02.2012

View Postjedaite, on 08 februarie 2015 - 15:59, said:

Salutare, m-am gandit sa postez si eu aici experienta mea cu BonTon. Eu mi-am cumparat garsoniera la etajul 3 (Tomaberta I'm sorry Posted Image ) si din fericire n-am fereastra pe partea unde o sa se construiasca noul bloc. Si eu, ca multi altii probabil, astept sa fie gata (mai e gazul cica de venit) ca in rest interiorul e 99% terminat.
Am luat cu 28500 EUR plata cash.

Ce m-a deranjat a fost ca la notar in loc de vreo 2000 lei, a trebuit sa platesc 3200 lei (nu mi s-a spus nimic de asta). Vreo 1200 lei sunt nush ce costuri de marketing ale lor si inca ceva. Dar asta e.

Nu stiu ce sa va zic de finisaje, ca eu am optat pentru upgrade-uri in totalitate. Din pacate geamurile nu le-au pus pe cele pe care le doream si astea actuale par cam subtirele.
Apropo de Burnitei, initial am vrut sa-mi iau acolo, dar se pare ca nu se merita deloc. E mai scump cu ceva mii de EUR si peretii sunt foarte subtiri (printre altele). Probabil ca daca dai un cap in vreunul din greseala, iesi pe partea ailalta. Nu mai zic ca este ecou in camera. La subsol, ecoul face imposibila o discutie chiar de vobesti fata in fata.

In rest, nu mai stiu ce sa zic. Evident ca as fi vrut sa ma mut cat mai repede, dar na.

Salut, o intrebare as avea si eu, am inteles ca sunt 2 feluri de garsoniere, cu 2 metraje totale, adica una mai mare si una mai mica
Intrebarea ar fi , garsoniera cu vedere pe lateral un ai achizitionat tu, cati metrii utili are garsoniera

Edited by panselin4, 25 February 2015 - 21:43.


#39
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015

View Postpanselin4, on 25 februarie 2015 - 21:42, said:


Salut, o intrebare as avea si eu, am inteles ca sunt 2 feluri de garsoniere, cu 2 metraje totale, adica una mai mare si una mai mica
Intrebarea ar fi , garsoniera cu vedere pe lateral un ai achizitionat tu, cati metrii utili are garsoniera

Noroc, sunt 29.64 utili.

#40
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015

View Postpanselin4, on 25 februarie 2015 - 21:42, said:

Salut, o intrebare as avea si eu, am inteles ca sunt 2 feluri de garsoniere, cu 2 metraje totale, adica una mai mare si una mai mica
Intrebarea ar fi , garsoniera cu vedere pe lateral un ai achizitionat tu, cati metrii utili are garsoniera

Apropo, sunt 29.64, dar eu balconul l-am contopit cu bucataria aka am spart zidul si nu stiu daca sup tot utila s-a calculat cu asta in vedere.
Eu am luat cifrele de pe contract.

Edited by jedaite, 26 February 2015 - 19:16.


#41
portasef

portasef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2015
Salut, ma interesa sa cumpar un apartament in zona . Ce se mai aude despre primul bloc? S-a mutat cineva ? Este OK?
Au inceput sa lucreze la al 2 lea bloc?

#42
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Nu se mai aude nimic din pacate. In momentul asta sunt plin de draci si nu stiu ce de ma-sa dureaza asa mult sa mai puna contoarele alea nenorocite pentru gaz.
Termenul e depasit cu 3+ luni si nu mai am rabdare sa astept. O sa-l sun maine pe victor sa vad ce-mi mai spune. Probabil daca stiam ca va dura asa mult, imi luam garsoniera in blocul 2. Altcineva mai are informatii noi?

#43
new_marian

new_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2014
Salut.
Deocamdată rețeaua de gaze este construita, îi așteaptă pe cei de la gaze sa facă racordul cu rețeaua metropolitana. Am înțeles că s-au mutat deja câteva persoane. Încă nu au inceput construirea celui de al doilea bloc. Am înțeles că va începe după ce termina primul bloc. Oricum eu mă așteptamai sa întârzie.  Nu atât de mult. Sa vedem și partea buna, pereți se vor usca mai bine........înainte sa ne mutam. E periculos sa locuiești într o clădire proaspăt construita. Victor este înconvalescență. Nu cred ca are informații noi.
Numai bine.

#44
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Presimt ca ne-apuca Pastele. Macar m-am programat mental sa am rabdare pana pe 23. Atunci imi vin masa si scaunele pentru bucatarie.
Daca spui ca s-au mutat altii, probabil au alte mijloaca de incalzire? M-a batut si pe mine gandul acesta, dar fara apa calda si caldura nu e OK. Dar na, daca platesti chirie, e de inteles sa te muti cat mai repede chiar daca sunt neajunsuri.

#45
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Salutare, tot incerc sa dau de victor pe la telefon zilele astea dar ba nu raspunde, ba e intr-o vizionare, ba ma suna (si nu mai suna),
etc. Nu e prima oara, dar pentru mine e incredibil sa fie tratat un client in modul asta. Nu-s genu care suna zilnic sau vreun cicalitor, ci sun o data la cateva saptamani. Mai
stie careva care e treaba, ce se intampla pe-acolo? Deja sunt destul de suparat pe treaba asta si nu stiu ce naiba e cu contoarele alea.

Are cineva informatii noi? Daca ar lasa cineva un numar de telefon as fi recunoscator.

Edited by jedaite, 25 March 2015 - 13:57.


#46
new_marian

new_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2014

View Postjedaite, on 25 martie 2015 - 13:56, said:

Salutare, tot incerc sa dau de victor pe la telefon zilele astea dar ba nu raspunde, ba e intr-o vizionare, ba ma suna (si nu mai suna),
etc. Nu e prima oara, dar pentru mine e incredibil sa fie tratat un client in modul asta. Nu-s genu care suna zilnic sau vreun cicalitor, ci sun o data la cateva saptamani. Mai
stie careva care e treaba, ce se intampla pe-acolo? Deja sunt destul de suparat pe treaba asta si nu stiu ce naiba e cu contoarele alea.

Are cineva informatii noi? Daca ar lasa cineva un numar de telefon as fi recunoscator.

Salut,
Știu ca sa pus regulatorul de gaze și ca așteptau ca cei de la distrat sa înțepe țeava de magistrala. Nici eu nu am mai apucat sa vorbesc cu cei de acolo. Victor era în convalescenta, nu știu dacă a revenit la birou. Din ultima discuție înțelesesem ca pana la sfârșitul lunii  se da drumul la gaze.....

#47
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Salut si mersi de raspuns. Sincer eu m-am cam saturat de termenele astea, ba intr-o saptamana, ba pana la sfarsitul lui Februarie, ba la toamna. Sper sa fie asa cum spui tu si sa dea drumul pana la sfarsitul lunii, ca deja sunt plictisit si scarbit de cum se desfasoara lucrurile de genul in romanica.

#48
new_marian

new_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2014

View Postjedaite, on 25 martie 2015 - 19:59, said:

Salut si mersi de raspuns. Sincer eu m-am cam saturat de termenele astea, ba intr-o saptamana, ba pana la sfarsitul lui Februarie, ba la toamna. Sper sa fie asa cum spui tu si sa dea drumul pana la sfarsitul lunii, ca deja sunt plictisit si scarbit de cum se desfasoara lucrurile de genul in romanica.

Te înțeleg. .....și eu m am saturat de nebunie......
Nu le iau apărarea dar nu intotdeauna este vina lor, lucrurile se mișcă foarte greu în tara asta. ..........aprobări peste aprobări, expertize.......experți.
Sâmbătă mai ajung pe acolo.....poate mai aflu ceva.

#49
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015

View Postnew_marian, on 25 martie 2015 - 20:38, said:


Te înțeleg. .....și eu m am saturat de nebunie......
Nu le iau apărarea dar nu intotdeauna este vina lor, lucrurile se mișcă foarte greu în tara asta. ..........aprobări peste aprobări, expertize.......experți.
Sâmbătă mai ajung pe acolo.....poate mai aflu ceva.

Ai dreptate, totusi, per total nu e bine pentru noi si e naspa sa platesti ca sa ai pe ce-ti toca nervii mai tarziu.

As aprecia daca ai gasi timp sa postezi ce se mai aude/intampla pe acolo dupa ce vizitezi.

#50
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Salutare Marian, ai mai reusit sa treci pe la Bon Ton?

#51
new_marian

new_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2014

View Postjedaite, on 29 martie 2015 - 14:26, said:

Salutare Marian, ai mai reusit sa treci pe la Bon Ton?
Salut,
Am ajuns ieri pe acolo.......dar nu mai era nimeni. Am vorbit vineri la telefon cu Victor......cică săptămână ăsta trebuie sa vina cei de la distrigaz sa conecteze complexul la rețeaua metropolitana. Dar cine poate fi sigur......
Acum nu știu ce sa mai zic.......Din aprilie încep sa plătesc rate....și stau cu cea mica încă în chirie. Pana nu am gaze nici nu mă gândesc sa mă mut......
O sa mai ajung luni după 17.....poate mai găsesc pe cineva pe acolo.
Au început sa facă pregătiri pentru construcția celuilalt bloc.

#52
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015

View Postnew_marian, on 29 martie 2015 - 15:04, said:

Salut,
Am ajuns ieri pe acolo.......dar nu mai era nimeni. Am vorbit vineri la telefon cu Victor......cică săptămână ăsta trebuie sa vina cei de la distrigaz sa conecteze complexul la rețeaua metropolitana. Dar cine poate fi sigur......
Acum nu știu ce sa mai zic.......Din aprilie încep sa plătesc rate....și stau cu cea mica încă în chirie. Pana nu am gaze nici nu mă gândesc sa mă mut......
O sa mai ajung luni după 17.....poate mai găsesc pe cineva pe acolo.
Au început sa facă pregătiri pentru construcția celuilalt bloc.

Multumesc mult de raspuns, Marian. Se pare ca de azi trebuie sa-mi coordonez comenzile de electrocasnice (astea mai grele) ca sa ajunga toata in aceeasi zi ca singur n-as putea sa le urc pana la 3.

Pf, nebunie.

Eu sunt increzator ca pe vineri-sambata ar fi gata si ca deja ma voi muta acolo. Sper sa fie asa. Multumesc de update si tinem legatura sa vedem pe luni ce se mai aude.

O duminica frumoasa!

#53
jedaite

jedaite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2015
Salutare Marian, ai mai trecut pe la Bon Ton si daca da, ce se mai aude?

#54
new_marian

new_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2014

View Postjedaite, on 30 martie 2015 - 21:58, said:

Salutare Marian, ai mai trecut pe la Bon Ton si daca da, ce se mai aude?

Salut,
Am vorbit cu Nădejde în seara ăsta.  Actele sunt gata pentru branșare, rețeaua e făcută, cei de la ISC au inspectat lucrarea.......dar nu au eliberat avizul astfel încât distrigaz sa înțepe magistrala principala. Mi a spus ca este un conflict mocnit intre ISC și firma care a realizat rețeaua de gaze a complexului. ........ceva de spaga......
Cică se va duce Nădejde sa vorbeasca cu cineva din conducerea ISC pentru urgentarea aprobărilor. ......
Cam atât știu.
Numai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate