Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Recomandari medic ORL Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013
Caut un medic ORL-ist priceput.

De vreo doi ani, am probleme de concentrare, oboseala si senzatie de inghitire constanta a "ceva" ce vine de undeva din zona nasului. Fara alte manifestari, medicii au pus pe seama unor alte probleme de sanatate curente.

Cu cca.3 saptamani in urma intr-o singura zi, mi-a curs un lichid galbui lipicios fara vascozitate, pe o nara. Lichidul parea sa fie depozitat in sinusuri, curgea cand aplecam capul. Apoi s-a oprit.

Un alergolog si un endocrinolog s-au dus cu gandul la lichid cefalo-rahidian.
Totodata, am un molar pentru care se face tratament de canal, care treneaza de 5 saptamani.

Am trimiterea pentru ORL, insa medicul de familie m-a redirectionat catre spitalul Dr. Hociota si atat. Am mai fost tratat superficial de catre medici ORL, asa ca as aprecia o recomandare.

Multumesc!

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Crezi ca ai avea bani de o consultatie privata?
Dr. Vasile Ciuchi, cel mai bun ORL-ist din tara, renumit in Europa, sigur te poate ajuta.
Nu te sfatuiesc insa sa mergi in clinica din Piata Romana, ci in Med Life.
In Medico Cinique este un jeg de nedescris, inca ma mir ca nu le-a inchis nimeni taraba.

Faza este ca am o prietena buna, medic chiar la spitalul ala din Panduri, insa este plecata din tara, revine prin septembrie.
L-am dus la ea si pe iubi meu, dar si pe copii, nu te trimit pe maini naspa, insa nu stiu daca mai poti astepta pana atunci.

Sanatate multa!

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

 hesu154, on 25 iulie 2014 - 18:55, said:

Cu cca.3 saptamani in urma intr-o singura zi, mi-a curs un lichid galbui lipicios fara vascozitate, pe o nara. Lichidul parea sa fie depozitat in sinusuri, curgea cand aplecam capul. Apoi s-a oprit.
Din simptomele descrise s-ar parea ca e vorba de un chist sinusal (cod J34.1 in clasificarea ICD-10)
Inteleg ca un CT e mai problematic in Ro din cauza costurilor, insa nu s-a gandit niciunul dintre medicii la care ai fost sa te trimita sa-ti faci macar o radiografie de sinusuri?
Auzi, lichid cefalo-rahidian Posted Image Posted Image
Treaba se rezolva la medicul ORL-ist,  printr-o interventie endoscopica simpla.
Sanatate maxima!

#4
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013

 -Diana-, on 25 iulie 2014 - 19:04, said:

Crezi ca ai avea bani de o consultatie privata?
Costul consultatiei il pot suporta. Insa nu sunt sigur de costurilor totale, mai ales ca nu stiu ce am.
Iti multumesc pentru recomandarea Dr. Vasile Ciuchi.

Cred ca e o idee buna sa scrii si numele prietenei medic, (chiar daca nu cred ca voi astepta pana atunci) pentru altii ce vor citi acest topic.


 Karhu, on 25 iulie 2014 - 19:24, said:

Din simptomele descrise s-ar parea ca e vorba de un chist sinusal (cod J34.1 in clasificarea ICD-10)
Inteleg ca un CT e mai problematic in Ro din cauza costurilor, insa nu s-a gandit niciunul dintre medicii la care ai fost sa te trimita sa-ti faci macar o radiografie de sinusuri?
Nu stiu daca este o radiografie specifica sinusurilor, dar am facut doua radiografii craniene. Una acum 2 ani, pe care nu s-au vazut semnele unei sinuzite.
Si una acum cca 2 luni, la Carol Davila. Aici am aflat ca sub o lucrare nu am tratament endodontic. Rezidenta mi-a recomandat o sinuoscopie pentru a clarifica daca exista si alte motive pentru starea alterata de sanatate.

Aceasta ultima radiografie o sa o atasez, daca reusesc sa obtin un rezultat decent dupa scanare.

#5
bigthx

bigthx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.07.2011

 hesu154, on 25 iulie 2014 - 18:55, said:

Am trimiterea pentru ORL, insa medicul de familie m-a redirectionat catre spitalul Dr. Hociota

Dr Madalina Georgescu. la Inst Hociota

#6
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013

 Karhu, on 25 iulie 2014 - 19:24, said:

Din simptomele descrise s-ar parea ca e vorba de un chist sinusal (cod J34.1 in clasificarea ICD-10)

Treaba se rezolva la medicul ORL-ist,  printr-o interventie endoscopica simpla.
Sanatate maxima!
Medicul care m-a consultat tot la chist sinusal s-a gandit.
Urmeaza sa fac si un CT.

Pana atunci, mi-a prescris:

-Sinupret
-Nazomer
-Aerius

Nazomerul pare sa ajute cel mai mult. Chiar daca e doar apa. (de mare)


 bigthx, on 25 iulie 2014 - 21:43, said:

Dr Madalina Georgescu. la Inst Hociota
Multumesc. E in concediu pana pe 5 septembrie.

Am ajuns la dr. Negrila.

Edited by hesu154, 14 August 2014 - 14:56.


#7
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Ai fost multumit de dr. Negrila? L-ai recomanda?

#8
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013
E o doamna cumsecade. A ascultat, nu m-a intrerupt aiurea cum mi s-a mai intamplat. Subiectiv, pare ca stie ce face. :)

Din pacate, am fost o singura data, si nu pot sa iti zic foarte multe.

#9
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Multumesc oricum pt feedback!

#10
RadooMarian

RadooMarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.01.2013
un ORL-ist bun pentru copii a folosit cineva? Am citit de dr ul Vasile Ciuchi. A avut cineva experiente cu el la copii?

#11
RadooMarian

RadooMarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.01.2013
Am vazut ca exista o clinica , se numeste Clinica Urechii. A fost cineva acolo?

#12
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014
Da eu am fost la domnul Dr  Ciuchi  la clinica din Romana cu baietelul de 4 ani ,in prima faza a zis ca nu consulta copii dar i-am spus ca am avut o ruda care  s-a operat la dansul si atunci a acceptat sa il consulte pe cel mic.
Cel mic trebuia operat de  chist canal tireoglos de care ne-a zis un medic de la Grigore Alexandrescu ,apoi am fost la D l doctor Andrei Borangiu  la Medlife si azi ca are doar un chist cervical,bineinteles ca nu stiam ce sa mai credem de aceea am fost si la dl Ciuchi care a confirmnat ce azis si domnul doctor Borangiu care opereaza si la Budimex si este un medic exceptional.

#13
RadooMarian

RadooMarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.01.2013
multumesc.

#14
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 -Diana-, on 25 iulie 2014 - 19:04, said:

Crezi ca ai avea bani de o consultatie privata?
Dr. Vasile Ciuchi, cel mai bun ORL-ist din tara, renumit in Europa, sigur te poate ajuta.
Nu te sfatuiesc insa sa mergi in clinica din Piata Romana, ci in Med Life.
In Medico Cinique este un jeg de nedescris, inca ma mir ca nu le-a inchis nimeni taraba.

Faza este ca am o prietena buna, medic chiar la spitalul ala din Panduri, insa este plecata din tara, revine prin septembrie.
L-am dus la ea si pe iubi meu, dar si pe copii, nu te trimit pe maini naspa, insa nu stiu daca mai poti astepta pana atunci.

Sanatate multa!
Pe cine ai recomanda la Panduri? Trebuie sa fac o fibroscopie pt ca au vazut ceva in gat si trebuie sa se uite cu fibroscopul.

#15
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 RadooMarian, on 18 martie 2015 - 09:57, said:

Am vazut ca exista o clinica , se numeste Clinica Urechii. A fost cineva acolo?
..

Edited by viotl, 01 November 2015 - 02:08.


#16
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Un medic ORL bun va rog , sotia alapteaza si a recidivat sinuzita  ,  am fost la Hipocrat din Rahova unde i-au dat reteta cu  antibiotice si medicamente care pe prospect erau interzise persoanelor insarcinate/care alapteaza  Posted Image

Edited by Doggfather, 06 November 2016 - 14:41.


#17
lucapetrescu

lucapetrescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2016
Salutare. Eu am fost pentru ORL la Romgermed. E o clinica privata, care, din cate am vazut inainte pe net are servicii bune. Am fost la dr. Simona Dobre si a fost foarte ok.

#18
CRP61

CRP61

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2020
Buna ziua! imi puteti recomanda un medic ORL bun in Bucuresti (la stat daca stiti, am trimitere) sau si la privat daca ati fost multumit de doctor.
Eventual daca stiti vrun  medic care a diagnosticat apneea in somn. Multumes frumos

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate