Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Elefant.ro - Pareri/sugestii/reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#37
SilviuFX

SilviuFX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.06.2015
Parfumuri a comandat cineva ? Am văzut prețuri foarte mici la ele (gen CK One 200ml undeva pe la 100 de lei) și sunt aproape sigur ca nu sunt originale , iar din ce pățanii văd pe aici nu prea mai am încredere să comand ceva de la ei .

#38
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
salutare

am comandat niste carti acum seara.

Comanda apare ca termen de livrare data de 18.

Poate sa ajunga intr-adevar pe 18, azi fiind 16 seara? Mi se pare un timp cam scurt.

#39
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Daca dadeai comanda pina in ora 16 cred ca erau sanse sa ajunga chiar maine.

#40
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Am comandat și eu, a venit de pe-o zi pe alta, cărți și un aparat de radio.

#41
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Numai ce am primit ceasul pe care l-am comandat alaltaieri. Dar a venit intr-un ambalaj zis original insa fara nicio urma de sigiliu, nimic-nimic. Iar cutia aia de plastic transparent in care sta ceasul e lejer crapata in 2 locuri. Banuiesc eu ca pur si simplu mi-au trimis un ceas de la un retur.
Retur am sa le fac si eu ....

#42
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Fix asa sa faci cum ai spus!

Acum ca elefantelul are si sustinere pe fata din partea unui cetatean bine-cunoscut sa vezi flux de comenzi si retururi.

Edited by radudd, 18 June 2015 - 20:18.


#43
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Astia livreaza cu porumbei voiajori? :|
Am comandat ieri 2 ceasuri si se livreaza pe 22 iunie...

#44
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
Eu am comandat de mai multe ori si am fost foarte multumita.Am comandat si ceasuri si carti  si lenjerie de pat....

#45
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Ha, m-am uitat acum in cont si apare comanda livrata :lol:

#46
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ai platit cu cardul?

Edited by don_dannielo, 21 June 2015 - 15:39.


#47
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Nu, ar trebui sa platesc ramburs asta daca o sa primesc ceva...
Am asteptat 10 min la telefon ca sa-mi spuna robotul ca trec printr-o perioada aglomerata si sa mi se inchida apelul. Mi-au facut o prima impresie foarte "buna".

Edited by Dragosh2008, 21 June 2015 - 15:44.


#48
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
A ajuns ieri coletul, a fost totul ok.
Desteptii de la elefant mi-au trimis mail duminica spunand ca o sa primesc astazi coletul dar l-am primit ieri...

Edited by Dragosh2008, 23 June 2015 - 08:55.


#49
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Deci e rau ca l-ai primit mai devreme?? Ce oameni!

#50
mashupalashu

mashupalashu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2015
nu doresc la nimeni sa experimenteze cu cei de la elefant .ro ce am patit cu o comanda la un telefon comandat la ei pe site ,iar cand a sosit coletul sa constat ca factura era pe ce comandasem eu,iar produsul era cu totul alceva.le-am trimis produsul retur iar nici dupa douazeci de zile nu am primit nimic de la ei cu toate ca i-am sunat si vb cu ei pe chat aproape zilnic .numai scuze ndin partea lor si ca se va rezolva ca imi vor trimite banii inapoi etc ,cu toate ca ar fii trebuit sa le fac o plangere la opc si poate asa aveam de castigat .

#51
sorin522

sorin522

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.09.2011

View Postsorin522, on 27 mai 2015 - 19:58, said:

am comandat un ceas si am primit o cutie goala. momentan aștept feedback de la ei..

Am incercat sa rezolv problema amiabil dar m-au tot amanat. Cand ii sunam ziceau ca revin ei cu un telefon. Inititial au zis ca revin in 2 ore, nu au revenit pana urmatoarea zi, urmatoarea zis am sunat tot eu si au zis la fel tot 2-3 ore, nu au revenit cu un telefon nici dupa 5 ore.

Dupa cele 3 amanari m-am hotarat sa depun plangere la politie (pentru ca era vorba de un furt)  si la opc. Am sunat din  nou si i am informat ca doresc datele societatii pentru a depune cele 2 plangeri/sesizari si instant am primit alt ceas si o reducere de 20-30 de lei.

Nu recomand, aganajatii din call center au dat dovada de o lipsa totala de profesionalism. Daca rezolvau problema de la primul telefon nu mai pierdeam nici eu nici ei cam 2 ore.

Cutia nu a fost sigilata.

#52
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu cred ca angajatii curierului au furat produsul. Asa se intampla de obicei.

#53
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Pune 3 exemple.

#54
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Cunosc domeniul serviciilor de curierat rapid, am lucrat vreo 3 ani la diverse firme si in fiecare saptamana se furau din colete. In centrele de sortare erau marile probleme, dar se dadeau 'jafuri' chiar si la o oprire pe traseu a masinilor, mai ales cand era vorba de drumuri lungi prin tara. Aici si soferii aveau contributia lor. Chiar daca de la un moment dat depozitele unde se sortau coletele au fost impanzite de camere de filmat, tot existau "pierderi". Ulterior coletele valoroase au inceput sa aiba alt regim, de ele se ocupau mai putini oameni, cei de incredere, si asa s-au mai stopat pierderile. Dar inca nu exista un sistem perfect.

Edited by bethlen, 27 August 2015 - 00:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate