Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

The Flash (2014 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#361
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
The Retard strikes again.
un episod in acre ne-au prezentat cat de cretina si retarda e XS. nu-i vad rostul...altul decat sa enerveze

#362
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Se pare ca nu sunt singurul care nu mai poate cu serialul asta:

https://screenrant.c...os-valdes-exit/

#363
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
poate are omu altceva mai bun de facut :)

#364
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Scenariul serialului deja frizeaza ridicolul si consider ca este o jignire la adresa privitorilor.

Spoiler

De Nora nu mai zic nimic, este cel mai enervant si prost scris personaj adus pana acum in serial, din toate sezoanele si din toate punctele de vedere.

Una peste alta, cu parere de rau eu unul cred ca o termin cu The Flash, ma mai uit pana la finalul sezonului dar pe urma cred ca gata. Consider ca nu mai poate fi privit, a ajuns o mizerie, nici nu mai seamana cu ce vedeam la el in primele sezoane. Nu stiu daca au schimbat scenaristii dar a ajuns porcarie crasa, practic nu exista episod nou la care sa nu iti vina sa iti dai palme cand vezi ce prostii se intampla.

Edited by vladul_care_este, 23 February 2019 - 12:04.


#365
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Mie îmi place. The Flash rămâne un serial Light, îmi plac personajele, îmi place și de Nora. :D Practic, te uiți, fără să-ți strici creierii să înțelegi, doar este plăcut vizual ceea ce vezi. Mă uit de fiecare dată cu drag, dacă-ți plac actorii... nu mai contează scenariul că este fumat.

Edited by hwplanet, 24 February 2019 - 21:50.


#366
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai ma nu mai fiti asa critici, pana la urma e film, e normal sa nu fie ca in viata reala. daca il prindeau pe cicada acum, ce mai faceau restu sezonului? Posted Image
btw, joe a parasit serialul sau e doar temporar?

Edited by raydenel, 28 February 2019 - 23:28.


#367
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Serialul nu avea nici inainte nu stiu ce poveste intortocheata dar macar avea sens. Din sezonul 4 incoace insa a ajuns la limita prostiei, serialul e in cadere libera, dpdv al audientei, sezonul 5 fiind cel mai slab dintre toate.

raydenel, Joe lipseste din cauza unor probleme de sanatate ale actorului, in urma unei accidentari la spate.

Edited by vladul_care_este, 03 March 2019 - 13:02.


#368
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
mi s-a ridicat o piatra de pe inima....am scapat de retardata serialului...uhuuuuuu :) cel putin asa sper

#369
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai ca a fost bunicel episodu, a explicat multe chestii. si nu, nu cred ca am scapat. ba mai mult, timerul ala cred ca e pt cand il elibereaza, nu cand va muri :)

#370
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
eu vorbeam de ratardata....ea, minunata, proasta si inegalabila idioata a serialului, enervanta fara rost, bagagioasa aia mica....

#371
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
da stiu la cine te-ai referit, sarisem la alt subiect deja :)

#372
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

View Postraydenel, on 19 aprilie 2019 - 17:25, said:

hai ca a fost bunicel episodu, a explicat multe chestii. si nu, nu cred ca am scapat. ba mai mult, timerul ala cred ca e pt cand il elibereaza, nu cand va muri Posted Image

Mie mi s-a parut de departe cel mai patetic episod de pana acum. Ok, a mai raspuns la unele intrebari (nu ca ar fi interesat prea mult pe cineva de Nora), dar a fost un episod de umplutura in care povestea a stagnat si care nu a avut sens. Deci Nora, speedster de 2 zile, care se loveste de masinile de politie ca mingea de palete la ping-pong, reuseste sa-l prinda, indrumata doar prin telefon de Reverse Flash, pe fucking Godspeed. Barry cand a descoperit puterile a avut cateva saptamani de training cu echipa Star Labs si tot a avut probleme in a-i prinde pe primii meta-oameni. Si culmea e ca Cisco, Frost si Eobard aveau niste monitoare pe care vedeau actiunea, in timp ce in cazul Norei, Eobard era singur intr-o incapere goala... FFS!

Dupa ce am vazut episodul asta deja sunt foarte increzator in fortele proprii, ma voi urca la volanul Loganului si-l voi depasi pe Vettel care-si conduce monopostul de Formula 1.

Edited by AidenIrish, 20 April 2019 - 12:06.


#373
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai, e doar un film, e normal sa fie si chestii trase de par, dar sa nu uitam ca reverse flash era si este mai inteligent ca flash, deci poate fi un tutore :)

#374
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Pai da, dar Reverse Flash i-a fost profesor si lui Barry, si Barry tot o mai dadea de gard la inceput. Totul in serialul asta e ilogic sezonul asta. Ei au zis de Cicada ca e cel mai puternic villain de pana acum... dar DeVoe ce a fost? Savitar? Zoom? Reverse Flash? Cand a aparut Cicada 2.0 s-a vazut clar ca Cicada original era o gluma proasta.

#375
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Mie imi pare rau de Cicada cel vechi (Chris Klein). Adica nu stiu dar omu' avea o suparare foarte bine argumentata, nu vroia sa cucereasca lumea, nu vroia sa fie cel mai mare si tare, vroia doar dreptate pentru ce a patit nepoata lui. Mi-am dat seama ca scenaristii o vor lua pe aratura cu el din momentul in care am vazut ca nu il mai cheama ca in benzile desenate (David Hersch), a fost clar ca vor schimba radical personajul. Si pana la urma l-au sodomizat si l-au ingropat. Sunt curios insa daca pana la urma se va dovedi ca Thawne e adevaratul villain...

#376
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
siiii...retardata e inapoi, mai tampita ca niciodata


ps: cat de retardat sa fi sa nu gandesti din prima: cicada se rapeste singura apoi fura un device criogenic....oare ce plm poate sa faca cu el. pentru retardatii ca joe si restul echipei flash raspunsul se afla la ultima pagina....mama lor de americani ca prosti i-au mai facut. in cultura lor numa inteligentii gandesc si au idei, prostanii sunt prostani si li se da totul de-a gata.

#377
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
N-am vazut inca episodul dar dupa ce e gata sezonul, trebuie neaparat sa revad primele doua sezoane ca sa spal gustul statut si expirat al acestei porcarii absolut mizerabile. Nora sper ca moare, la cat de enervanta si tampita e. Dar n-am eu norocul ala...

Edited by vladul_care_este, 24 April 2019 - 22:09.


#378
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ei moare, e fiisa lu flash cum sa moara Posted Image)

in alta ordine de idei, e prima data cand aud de reverse speed force, cred ca e o gaselnita de moment a producatorilor :)

Edited by raydenel, 25 April 2019 - 20:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate