Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

The Flash (2014 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#325
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
e clar ca ea va avea un impact major asupra infrangerii care il paste pe barbatsu :)

#326
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
uuuuu...au o fata, barry nu va fi prea fericit :)

#327
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Se mai uită careva? După episodul când a murit Elongated Man, mi s-a dus cheful. La început mi se părea antipatic, dar în cele din urmă a devenit un character ok.

Mi se pare penibil serialul de multe ori pentru că Flash e ba over-powered, ba under-powered. La prima confruntare cu un villain de duzină e "măcelărit", iar la finalul episodului se "distrează" cu villain-ul.

Ce mi se mai pare penibil e că serialul nu are o constanță. Au un episod bun, related to the main villain, apoi bagă unul sau mai multe episoade de umplutură în care characterele parcă uită că există un villain mai puternic ca tot Team Flash împreună.

Aa și a mai fost faza cu nunta lui Snart. După ce sezonul ăsta au fost episoade în care uitam de DeVoe pentru că se aborda alt story-line de umplutură, acum când i-au cerut lui Snart să își riște viața înainte cu o zi de nuntă au zis că sunt prea ocupați să se ducă la nunta lui. Se puteau "duce" off-screen ca să nu bage iar episod de umplutură, ffs. So much bad writting, folks...

#328
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
intotdeauna a fost problema asta cu under/over - power la caractere. tine de strategie probabil...ca sa faca plotul mai interesant

#329
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
da ma...stiam ca e fica-sa Posted Image

ps: proasta ca tasu totusi Posted Image

Edited by VipeR85, 23 May 2018 - 13:57.


#330
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
banuiesc ca, continuarea era: "i screwed up the time" Posted Image)
viitorul suna cel putin interesant pt urmatorul sezon

Edited by raydenel, 23 May 2018 - 18:23.


#331
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Modul in care l-au invins pe DeVoe e cam telenovelist si deloc spectaculos, ma asteptam la o batalie mai intensa. Asa, pe la mijlocul episodului era deja mort. Iar faza cu scaunul e cel putin amuzanta. Adica stiu ca au vrut sa spuna ca in final Marlize a avut lovitura finala asupra sotului ei dar nu mi se pare ca scena a avut impactul pe care si l-au dorit.

Per total, sezonul mi s-a parut cam slabut iar finalul s-a pastrat in aceeasi nota, nimic spectaculos.
In alta ordine de idei, sezonul 5 cred ca va fi cu time travel si cam risca sa ajunga o copie fidela dupa sezonul 3 cu timeline alterat, realitati paralele, etc. Sper sa vina cu ceva nou pentru ca si sezonul 3 a fost cam la fel...

#332
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 06.07.2005
In fiecare episod al sezonului 4 mi-am dorit sa moara Iris. Se vad tentativele fortate ale scenariului ca sa o includa sau sa para folositoare. A devenit sotie si cam atat.
De departe cel mai slab sezon Flash, dar inca vizionabil fata de Arrow, la care am renuntat de mult.

#333
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
arrow devenise interesant....

mi se par putin trase de par serialele astea: adica, pentru unul sub 30 de ani sunt ok probabil si pentru altii sub 20 de ani sunt "cele mai cool filme cu eroi"...dar de la o varsta incepi sa observi involuntar faptul ca intr-un episod i-au acordat o superputere dar 5-10 episoade mai tarziu au uitat complet de ea sau ca actiunea sfideaza logica elementara.

totusi...merge pentru o relaxare la sfarsit de zi.

#334
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

mi se par putin trase de par serialele astea: adica, pentru unul sub 30 de ani sunt ok probabil si pentru altii sub 20 de ani sunt "cele mai cool filme cu eroi"...dar de la o varsta incepi sa observi involuntar faptul ca intr-un episod i-au acordat o superputere dar 5-10 episoade mai tarziu au uitat complet de ea sau ca actiunea sfideaza logica elementara

Este un Serial produs de CW deci e normal sa aiba un target varsta probabil intre 14-30 de ani. Si nu ai la ce sa te astepti la prea mult pentru ca asta vrea sa fie, un serial de relaxare si daca cauti prea mult logica nu prea vei gasi pentru ca e destul de dificil sa faci 23 de Episoade si sa te astepti sa fie toate bune, vezi Supernatural.

#335
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Trebuie sa apara toate serialele ... in Octombrie... jajajajajaa. Avem ce vedea... Posted Image

#336
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
poimaine incepe noul sezon. ceva asteptari/predictii? :)

#337
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Incepe toate. Supernatural, Doctor Who, astea 2 sunt preferatele mele. Dupa urmeaza si Flash.... Posted Image oricum Doctor Who ramane favoritul meu ma uit la el de cand eram mic... sper sa mai fie inca 50 de ani de acum incolo. Mai este si The 100 dar apare pe la jumatatea anului...

Edited by hwplanet, 07 October 2018 - 22:54.


#338
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Aplicația TV Time vă ține evidența. Și chiar acum mă uitam că mai sunt 3 luni până la True Detective. Am așteptări mari.

View Postraydenel, on 07 octombrie 2018 - 20:41, said:

poimaine incepe noul sezon. ceva asteptari/predictii? :)

Au tras cam de tot ce se putea. Să vedem ce face Beth Schwartz din sezonul ăsta. Posibil mult conflict personal și lupta cu diverse consecințe din finalul sezonului trecut.

#339
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Eu folosesc Trakt pe PC și Hobi, logat cu contul de Trakt, pe Android.

#340
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
a inceput...

#341
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
După 10 minute deja mă gândesc să renunț la porcăria asta de serial. Nu era suficient că Iris și Cecilia sunt al naibii de antipatice, acum a mai apărut și astalalta...

Și Ralph e defect... Perfect! Nu era suficient că l-au stricat pe Harry.

Edited by AidenIrish, 10 October 2018 - 21:30.


#342
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Mi-a placut primul episod. Se anunta un sezon interesant. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate