Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Problema Camera foto Samsung Es17

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Caddyak47

Caddyak47

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2014
salut ! detin camera de 3 ani jumatate (cam mult, stiu) dar totusi din iarna lui 2011 pana acum a fost folosita de foarte putine ori, doar in vacantele la munte/mare si atat, a stat pe bara pentru ca aveam telefonul Posted Image

Vara trecuta (cand a expirat garantia, bineintelesss) am intampinat urmatoarea problema: camera face pozele cu niste dungi albe: http://imgur.com/0KWhDrr
http://imgur.com/4h49SV6 cam asa arata pozele pe care camera mea le face, iar de filmat, filmeaza excelent, fara nici o problema, doar ce mai apare cate o dunga mica mov dinspre sursa de lumina ... iar noaptea, pozele le face impecabil, doar la lumina ce face acele dungi, tata crede ca ar fii de la senzorul de lumina din obiectiv, dar nu sunt prea sigur Posted Image.

Voi ce parere aveti ? Care ar putea fii problema ? Posted Image (p.s: camera NU a luat nici o cazatura sau vre un soc mecanic nici macar o data in 3 ani)



Sii daca puteti sa imi recomandati un service de camere foto prin Bucuresti, de preferat aproape de sector2 Posted Image Multumesc Anticipat ! >.<

Edited by Caddyak47, 22 July 2014 - 16:02.


#2
Caddyak47

Caddyak47

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2014
Up :( nimeni ? :(

#3
Caddyak47

Caddyak47

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2014
up :o3 !

#4
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014
Zici că a înghețat aparatul foto! Ce urât arată poza! Se pare că după 2-3 luni încep să pară probleme la camerele samsung. Și eu am una cu un fel de pixel (cred) sau a intrat nisip fin în el, deși n-am fost la plajă cu el... Așadar, habar n-am ce are al tău, dar clar e defect! N-ar trebui să arate așa o poză!

Văd că și butonul de zoom a început să se defecteze. Parcă nu mai trage arcul butonul la centru! Și are doar 4 luni de la achiziție, deja din luna a doua am observat problema cu punctul de pe imagini (se vede de pe la un zoom de 2,2) dsipare la zoom-ul de 17-20. Cred că e crăpată pe interior lentila ori are ceva paf ori nu știu... Iar ecranul... E defect sau așa-s toate? Că se vede zici că te uiți pe o cameră de 1MP în poze. După ce faci poza, ți le redă clar. La fel și la video!

Încă ceva ce nu-mi place. Pozele în rezoluție maximă se văd VGA... Știți că pe PC la picture manager le vazi în 20% respectiv 100%. La 100% se văd VGA, la 20% destul de bine

Modelul e WB30F. E încă în garanție, ar avea ce-mi face?

Edited by gabriHell-YA, 25 August 2014 - 15:28.


#5
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008
Salut.Obiectivul are o problema si se poate repara.Daca nu gasesti un service autorizat sau care sa faca treaba buna in Bucuresti da-mi un PM.Numai bine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate