Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

nu va luati abonament la digi! va pacalesc si nu merg (voce) dar aveti de plata!

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#19
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 24.01.2012
@evatryme serviciul de voce funtioneaza doar in reteaua 3g digimobil sau roaming vodafon 3g.Daca citesti in contract o sa vezi ca este o retea 3g
avand telefonul vechi 2g nu o sa iti functioneze.

Edited by sasekay, 22 July 2014 - 15:40.


#20
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Sunt de vina telefoanele care au doar 2G?

#21
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View Postsasekay, on 22 iulie 2014 - 15:39, said:

@evatryme serviciul de voce funtioneaza doar in reteaua 3g digimobil sau roaming vodafon 3g.Daca citesti in contract o sa vezi ca este o retea 3g
avand telefonul vechi 2g nu o sa iti functioneze.
cred ca n-ati citit cu atentie ce am spus.
tocmai aici e teapa.


contractul s-a facut la 28 mai 2014 DUPA CE REPREZENTANTUL A VENIT CU SIMMURILE SI S-AU VERIFICAT IN TELEFOANELE EXISTENTE.
din acest motiv s-a si facut contractul, ca nu trebuiau inlocuite telefoanele.
aceasta a fost SINGURA conditie pusa de beneficiar
"face contract daca merge pe tel existentem daca nu, NU!"
si au mers din 28 mai pana in 14 iulie cand s-au oprit.

ce nu e explicit?

#22
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Ca idee doar, la RDS ai sunat sa intrebi dece nu mai merg telefoanele?? asa doar intreb inainte sa te plangi pe forum ai sunat la tehnic? Sa sti ca multi de pe acest forum folosesc servici Digi si nu de azi de ieri si la nimeni RDS nu ia "blocat cu de la sine putere" telefonu asa fara nici o explicatie.

#23
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Verba volant, scripta manent.Foarte explicit.La fel de explicit scrie si in contrat conditia aia pusa ""face contract daca merge pe tel existentem daca nu, NU!"".Nu cred ca ai ce sa le faci , poti sa faci o reclamatie la ANPC sau sa-i dai in judecata (cetatean european cu drepturi).Am si eu cativa cunoscuti cu telefoane mai vechi si cu problema asta.Nu cred ca vei reusi ceva.

  Succes.

#24
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostJaJe, on 22 iulie 2014 - 15:03, said:

Cam multe postari anti-digi. Toate intr-un interval scurt....cat va platesc pentru acest spam negativ? just sayin...

Nu e chiar spam, au inchis toata reteaua pentru telefoanele non 3G, am patit si eu asta si a trebuit sa schimb cateva telefoane, in fine, trecem peste faptul ca pierd semnalul din 10 in 10 secunde, trecem peste faptul ca ma aud cu ecou, trecem peste faptul ca in unele locuri nu am semnal nici pe gigi nici pe vodafloarea, macar e ieftin,

View Postsasekay, on 22 iulie 2014 - 15:39, said:

@evatryme serviciul de voce funtioneaza doar in reteaua 3g digimobil sau roaming vodafon 3g.Daca citesti in contract o sa vezi ca este o retea 3g
avand telefonul vechi 2g nu o sa iti functioneze.

La cosmote imi merge si vechiul Nokia de colectie de acum 10 ani, la Orange la fel,numai astia se cred mai destepti si vor ei sa avem telefoane 3G........

#25
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Daca reprezentantul x ti-a zis ceva. Tu care spui ca e intamplare adevarata mai ceva ca la otv si ca nu ai timp si ca x si ca y, cand ai semnat contractul ce ai vazut acolo? Daca in contract scrie ceva legat de 3g si reprentantul care probabil e junior mu ti-a explicat la ce se refera tu de ce nu ai sunat la comercial sau tehnic pt a pune intrebari suplimentare? Nu trebuie sa imi raspunzi..... doar ca de 20 de ani semnati si nu stiti ce semnati si apoi il chemati pe anton cu betonul.....

#26
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
@sammydo - toti ceilalti operatori au si retea 2G; RDS-ul, de la bun inceput a construit reteaua mobila, doar 3G. Trecerea in nefiinta a 2G-ului este inevitabila si in alte tari, operatorii au trecut la treaba. Incet, incet or sa inchida si ai nostri 2G-ul.

#27
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View Postdanielavram, on 22 iulie 2014 - 16:31, said:

Ca idee doar, la RDS ai sunat sa intrebi dece nu mai merg telefoanele?? asa doar intreb inainte sa te plangi pe forum ai sunat la tehnic? Sa sti ca multi de pe acest forum folosesc servici Digi si nu de azi de ieri si la nimeni RDS nu ia "blocat cu de la sine putere" telefonu asa fara nici o explicatie.
daca ati fi citit ati fi vazut ca rds a fost informat prin mail, fax, depunere document...
http://forum.softped.../#entry15557942

View Postangelz, on 22 iulie 2014 - 16:32, said:

Verba volant, scripta manent.Foarte explicit.La fel de explicit scrie si in contrat conditia aia pusa ""face contract daca merge pe tel existentem daca nu, NU!"".Nu cred ca ai ce sa le faci , poti sa faci o reclamatie la ANPC sau sa-i dai in judecata (cetatean european cu drepturi).Am si eu cativa cunoscuti cu telefoane mai vechi si cu problema asta.Nu cred ca vei reusi ceva.

  Succes.
intr-adevar aici a fost o prostie izvorata din nestiinta...
s-a facut proba si a mers... cine se gandea ca rcs rds se preteaza la asemenea magarii ca la alba neagra?
uite ca merge... stai ca nu mai merge dupa ce semnezi....

tocmai acesta e rolul topicului, sa ii instiintez pe potentialii clienti, sa n-o fure si ei ca mine...
oricum cat am stat de cearta cu ei le-au plecat vreo 5 potentiali clienti...
de maine ma mut la ei...

View Postsammydo, on 22 iulie 2014 - 16:38, said:


Nu e chiar spam, au inchis toata reteaua pentru telefoanele non 3G, am patit si eu asta si a trebuit sa schimb cateva telefoane, in fine, trecem peste faptul ca pierd semnalul din 10 in 10 secunde, trecem peste faptul ca ma aud cu ecou, trecem peste faptul ca in unele locuri nu am semnal nici pe gigi nici pe vodafloarea, macar e ieftin,



La cosmote imi merge si vechiul Nokia de colectie de acum 10 ani, la Orange la fel,numai astia se cred mai destepti si vor ei sa avem telefoane 3G........
atrag atentia ca este vorba despre reaua intentie a angajatului rds care a venit cu cartelele la proba...
croit sa dea teapa ca el e platit la vanzari...
intelegeti ca s-a facut proba si am primit asigurari ca asa va merge pe toata durata contractului?

View PostDiabolik, on 22 iulie 2014 - 16:44, said:

Daca reprezentantul x ti-a zis ceva. Tu care spui ca e intamplare adevarata mai ceva ca la otv si ca nu ai timp si ca x si ca y, cand ai semnat contractul ce ai vazut acolo? Daca in contract scrie ceva legat de 3g si reprentantul care probabil e junior mu ti-a explicat la ce se refera tu de ce nu ai sunat la comercial sau tehnic pt a pune intrebari suplimentare? Nu trebuie sa imi raspunzi..... doar ca de 20 de ani semnati si nu stiti ce semnati si apoi il chemati pe anton cu betonul.....
mai omule ,,, nu intelegi ca asta cu 3g a spus-o tot timpul dar nu stia ce inseamna? si recunosc faptul ca nici beneficiarul?
beneficiarul a intrebat asa:
va merge pe aceste terminale?
reprezentantul : haideti sa facem proba ca e cel mai sigur!
s-a facut proba si a mers...
ce se putea face mai mult?

#28
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Verifica beneficiarul daca are terminal 3ģ. Sau intreba la comercial

#29
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View PostDiabolik, on 22 iulie 2014 - 17:51, said:

Verifica beneficiarul daca are terminal 3ģ. Sau intreba la comercial
nevoia era ca macar 2 din grup sa mearga in telefon normal dar la astia nu ai cu cine te intelege.
reprezentantul comercial (care in mod normal trebuia sa tina legatura cu beneficiarul) nici nu vrea sa discute.
o tine una si buna ca e platit sa vanda, a vandut (a luat semnatura) si-a luat banul si nu-l mai intereseaza....

si de la ingustimea la minte a acestui om se ajunge la ditamai scandalul...
dar ce sa faci? cica e ruda cu directorul si face ce vrea la agentia respectiva...

#30
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Deja e cancan:)))

#31
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006
Vinde si tu telefoanele tale si cumperi la 40 de lei telefoane digi noi de pe site urile de vanzari.
Eu in familie am un abonament voda si 3 digi. Sunt mai multumit de digi si la semnal si la conditiile contractuale decat ab de 15 euro de la voda.
Ideea este ca pana s au prins cei de la tehnic de la digi, sim urile au functionat si pe telefoane de duzina fara 3g (o stiu de la parintii mei care foloseau si ei nokia 3110 pana intr o zi cand au primit sms prin care au fost informati ca folosesc terminale incompatibile). Cu 80 de lei le am cumparat 2 telefoane si am rezolvat problema.
Dupa parerea mea agentul de vanzari nu a stiut ca digi va restrictiona accesul celor cu telefoane clasice.

#32
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008
De unde ai cumpărat tu 2 telefoane cu 80 de lei?

#33
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Problema poate fi reala, daca telefoanele merg pe 2g si nu pe 3g, iar rds vrea 3G.
Si eu am fost nevoit sa schimb un telefon, primind sms de avertizare, si apoi blocand pur si simplu simul, nu se mai putea suna, sau primi apeluri.
Si da, persoana de contact ( e vorba de o firma cu mai multe numere) nu a spus : trebuie sa aveti telefoane pe 3G, atunci cand am facut portarea.
Insa la cel caare a inceput topicul, se pare ca ar fi spus ca vor merge.
Poate primi telefoane simple de la RDS, in custodie.

Edited by lori_2001, 23 July 2014 - 09:26.


#34
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
DigiMobil e de la inceput, de acum multi ani, retea exclusiv 3G. Nu imi vine sa cred ca in 2014 nu este cunoscut unora acest lucru. Si apoi, cand am facut abonament sau am luat cartele din pop, am fost intrebat clar daca am telefon compatibil.

Acum daca initiatoatea nu s-a informat de la inceput, a cui e vina? Putea intreba pe forum, sunt si topice ce telefoane compatibile Rds. Neinformarea si naivitatea se platesc.

Mai exista in 2014 telefoane 2G? Chiar si cele mai ieftine sunt 3G.

#35
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Gasesti 2G-uri la oferta prin market-uri...inca se fabrica :)

#36
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
mno cred ca de fapt are ceva pe ala din pop care e ruda nu stiu cui...
i-o fi zis " lasa ca iti arat eu pe forum pe softpedia"
asa cum spuneam , e altceva decat o problema reala.daca nu stie sa citeasca ce semneaza  e problema ei/lui.

Edited by Diabolik, 23 July 2014 - 09:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate