Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

caut un administrator pentru serverul propriu: centos, asterisk, mail, web, samba, vpn

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bumbu100

bumbu100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.10.2011
Fara cereri de interventii la mijlocul noptii, caut un om care sa ma ajute in permanenta cu micile probleme legate de necunostinta mea. Evident, pe bani.
Doar in timpul normal de lucru, fara week-end-uri.
Nu se poate fara asterisk (mor billing sau elastix) la nivel avansat...

Edited by bumbu100, 22 July 2014 - 13:24.


#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
bumbu100 cauti profesionist de meserie....cred ca un anunt pe bestjobs ar trebui sa dai.
Cerintele tale nu sunt dintre cele mai simple este limpede asta. Si fara sa dai cateva foi verzi la un admin nu merge acolo !
mult succes.

#3
bumbu100

bumbu100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.10.2011

View PostMihai_3, on 22 iulie 2014 - 13:49, said:

bumbu100 cauti profesionist de meserie....cred ca un anunt pe bestjobs ar trebui sa dai.
Cerintele tale nu sunt dintre cele mai simple este limpede asta. Si fara sa dai cateva foi verzi la un admin nu merge acolo !
mult succes.
Multam. Am dat pe bestjobs. Exista insa o categorie mare de oameni buni si inteligenti, care nu isi cauta un job. Au bani. Pe bestjobs cauta cei care vor un salariu mare si un job full time.
Un proiect dragut ii poate interesa, mai ales daca nu e prea solicitant ca timp.
Asta e o chestie pur ocazionala, din care - da - mai iese si cate un banut in plus...

Omul potrivit pentru mine este unul care deja are un job, asta inseamna si experienta si seriozitate. Omul asta insa mai are timp de stat pe forumuri. De acel timp am eu nevoie. Pe bani :)

Edited by bumbu100, 22 July 2014 - 14:14.


#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Cand cauti de munca pune si cat esti dispus cel mai mult sa dai ca sa stie omu' daca te contacteaza sau nu. Altfel lumea are impresia ca pe privat o dai in 'negociala' poate poate gasesti vreunu' sa iti lucreze mai pe nimic...

#5
bumbu100

bumbu100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.10.2011

View Postpotae, on 22 iulie 2014 - 15:02, said:

Cand cauti de munca pune si cat esti dispus cel mai mult sa dai ca sa stie omu' daca te contacteaza sau nu. Altfel lumea are impresia ca pe privat o dai in 'negociala' poate poate gasesti vreunu' sa iti lucreze mai pe nimic...
Sunt prea multe variabile, incepand de la cantitatea de munca necesara (care este si va ramane o necunoscuta) si pana la know-how-ul omului. Chiar nu am cum sa avansez un pret pe forum, ci doar in privat dupa ce povestim ceva detalii. In cel mai rau caz, se alege cu 5 minute din viata irosite pe discutia cu mine...
Eu repar calculatoare. Daca - in calitate de client - fiecare ar veni cu pretul pregatit de acasa... nu stiu cum ar fi. De data asta eu sunt client, cumpar forta de munca. Furnizorii stabilesc preturile. Clientii le accepta sau nu.

Edited by bumbu100, 22 July 2014 - 15:40.


#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postbumbu100, on 22 iulie 2014 - 15:38, said:

Sunt prea multe variabile, incepand de la cantitatea de munca necesara (care este si va ramane o necunoscuta) si pana la know-how-ul omului. Chiar nu am cum sa avansez un pret pe forum, ci doar in privat dupa ce povestim ceva detalii. In cel mai rau caz, se alege cu 5 minute din viata irosite pe discutia cu mine...
Eu repar calculatoare. Daca - in calitate de client - fiecare ar veni cu pretul pregatit de acasa... nu stiu cum ar fi. De data asta eu sunt client, cumpar forta de munca. Furnizorii stabilesc preturile. Clientii le accepta sau nu.

Cantitatea de muncă de multe ori e invers proporțională cu nivelul cunoștințelor. Unul mai puțin priceput îți va face o treabă într-o oră și-ți va cere să zicem 50 de euro, în timp ce unul bun va face aceeași treabă în 10 minute cerîndu-ți 100 de euro, iar tu s-ar putea să ai ceva de comentat în al doilea caz.

E vorba de plata la oră, sau la proiect? Indiferent, ar trebui să spui ce buget ai, că e aiurea să vină careva să-ți ceară 75 euro/oră iar tu să fii dispus să dai maxim 10. Sau să ceară 1000 de euro pentru proiect  și bugetul să fie de 150-200.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate