Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Oferte portare (pentru userul Vodafone)

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#343
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
hai lasa-o ca macane...
adica vodafone poate sa nu respecte termenele cu zilele, iar noi ca si clienti care platim bani daca nu raspundem in 48 de ore(din care era si week-end) sunt convins ca vodafone nu proceseaza nici un contract/comanda duminica.

eu am facut prima comanda si cerere de portare vineri pe 17.11, luni pe 20.11 primesc solicitarea sa transmit documentele necesare, in maximum 4 ore am transmis toate documentele, acelasi termen de raspuns aveam de 48 de ore.
dupa 3 zile primesc raspuns de la vodafone ca cererea a fost anulata din cauza unei erori si sa refac comanda.
abia la a 3-a comanda am reusit sa finalizez portarea inceputa in 17 si finalizata in 04.12.
despre ce termene vorbim???
probleme au fost altele la aceasta campanie si aici e vina exclusiva a celor de la vodafone, pe langa garantia exagerat de mare ceruta...

#344
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostEagle Raider, on 11 decembrie 2017 - 21:38, said:

hai lasa-o ca macane...
....
...
Fapt ca ai reusit sa finalizezi portarea in Vodafone inseamna ca,chiar ai fost interesat sa te portezi.Nimeni nu este perfect, cum nici o companie nu este perfecta.Fapt ca a durat mai mult portarea ta dovedeste ce am spus legat de perfectiune.
Asta nu inseamna ca daca ceri ceva, primesti raspuns si esti rugat sa te gandesti 48 de ore si sa revii cu o decizie , inseamna ca Vodafone este o companie neserioasa.La orice companie ofertele speciale au un termen scurt.

offtopic:"macane" la ce spui tu aici:( deoarece Helper Vodafone a fost intotdeauna aici)

View PostEagle Raider, on 07 decembrie 2017 - 17:23, said:

vodafone helper nu mai este activ pe acest forum...

Edited by gump4, 11 December 2017 - 22:06.


#345
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
In toate contractele pe care le-am făcut la distanta , NICIODATA nu am discutat, semnat,etc in weekend. Faptul că i-am refuzat portarea pe motiv că nu le-a răspuns în zi libera mi se pare un pretext pentru proasta lor comunicare.

#346
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postgump4, on 11 decembrie 2017 - 22:03, said:

Fapt ca ai reusit sa finalizezi portarea in Vodafone inseamna ca,chiar ai fost interesat sa te portezi.Nimeni nu este perfect, cum nici o companie nu este perfecta.Fapt ca a durat mai mult portarea ta dovedeste ce am spus legat de perfectiune.
Asta nu inseamna ca daca ceri ceva, primesti raspuns si esti rugat sa te gandesti 48 de ore si sa revii cu o decizie , inseamna ca Vodafone este o companie neserioasa.La orice companie ofertele speciale au un termen scurt.
faptul ca anuleaza comenzile pe banda rulanta nu stiu ce concluzie tragi tu legat de seriozitate.
faptul ca ochelarii nu mi-au fost livrati, faptul ca imi livreaza telefonul cu un sim care este inutilizabil, astfel am ramas fara semnal cam 8 ore pana am investigat si am ajuns la al doilea magazin vodafone, cand sa aflu ca defapt cartela primita nu era buna, faptul ca desi conform contractului primele 3 luni sunt gratis, pe mine deja m-au facturat si mi-au oprit din garantia enorma pe care nu am auzit sa o ceara cineva, garantie echivalenta cu prestarea serviciilor si a furnizarii de produse.

View Postgump4, on 11 decembrie 2017 - 22:03, said:

offtopic:"macane" la ce spui tu aici:( deoarece Helper Vodafone a fost intotdeauna aici)
faptul ca nu mai raspunde pe aici, doar in mesaj privat, mie mi-au raspuns dupa o saptamana de cand i-am contactat si asta pentru ca aveam acea problema cand am primit un sim nefunctional si ramasesem fara telefon.
ce ar fi inseamnat sa astept raspunsul "la termen" al helperului vodafone. stateam o saptamana fara semnal la telefon :))
poi orange helperul mi-a raspuns la mesaj in cateva ore si mi-a sugerat sa iau legatura cu vodafone.
despre ce vorbim noi aici??

nu as fi scris toate astea, dar cand vad cate un fanboy ca tine, de parca sunt platiti de vodafone, mi se ridica parul pe maini

#347
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostEagle Raider, on 11 decembrie 2017 - 22:48, said:

....
...mie mi-au raspuns dupa o saptamana de cand i-am contactat....
...
Totusi ti-au raspuns in privat ,asta chiar in conditiile in care ii faci "cam neseriosi" pe aici  si in conditiile in care spui ca:

Quote

PostEagle Raider, on 07 decembrie 2017 - 17:23, said:
vodafone helper nu mai este activ pe acest forum...
Asta imi indica ce incredere prezinti cand spui ceva , motiv pentru care o sa ma opresc aici.

Edited by gump4, 12 December 2017 - 08:34.


#348
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View Postgump4, on 12 decembrie 2017 - 08:33, said:

Totusi ti-au raspuns in privat ,asta chiar in conditiile in care ii faci "cam neseriosi" pe aici  si in conditiile in care spui ca:

Asta imi indica ce incredere prezinti cand spui ceva , motiv pentru care o sa ma opresc aici.
L-am căutat eu și Nimic25 mi-a spus că nu mai activează pe acest forum.

#349
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postgump4, on 12 decembrie 2017 - 08:33, said:

Totusi ti-au raspuns in privat ,asta chiar in conditiile in care ii faci "cam neseriosi" pe aici  si in conditiile in care spui ca:
acea afirmatie a fost bazata pe ultimul raspuns acordat de vodafone helper in topicul dedicat, ultimul lui raspuns pe topicul dedicat fiind din 17 octombrie, adica de mai bine de 2 luni.
pentru mine cand cineva nu mai raspunde intrebarilor de 2 luni inseamna ca nu mai este activ

View Postgump4, on 12 decembrie 2017 - 08:33, said:

Asta imi indica ce incredere prezinti cand spui ceva , motiv pentru care o sa ma opresc aici.
mi se rupe mie de increderea pe care ti-o prezint tie, la cum lingi tu vodafone e clar ce incredere prezinti si tu.
eu, spre deosebire de tine, imi vad propriul interes si anume sa beneficiez de servicii cat mai bune la un cost cat mai mic.
vodafone incearca invers, sa ofere cat mai putine servicii si sa fac un profit cat mai mare.
astfel cand cele 2 situatii de intalnesc se ajunge la o cale de mijloc benefica pentru ambele tabere, deh principiile economiei.
tu in schimb, fiind fanboy, poti sa platesti 100 euro pe luna abonament si sa primesti 100 de minute in retea, chiar asa merita cei ca tine

#350
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postcezarmed2, on 12 decembrie 2017 - 09:03, said:

L-am căutat eu și Nimic25 mi-a spus că nu mai activează pe acest forum.
Cum?

#351
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View PostNimcid25, on 12 decembrie 2017 - 19:07, said:

Cum?
My bad. Era despre userul Telekom. :(

#352
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Telekom are un user pe forum care se numește ”Nimic25” ?

View Postcezarmed2, on 12 decembrie 2017 - 19:09, said:

My bad. Era despre userul Telekom. Posted Image


#353
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Salut. La o portare de la orange, ce se poate obține? Ma interesează mult net si sa fie pana in 10 euro pe luna, fără telefon. Mulțumesc!

#354
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postblondevil, on 12 decembrie 2017 - 20:47, said:

Salut. La o portare de la orange, ce se poate obține? Ma interesează mult net si sa fie pana in 10 euro pe luna, fără telefon. Mulțumesc!
Salut,

In cazul in care nu-ti raspunde aici, poti trimite un mesaj privat catre Helper Vodafone.

#355
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Salut ce se mai ofera la portare cartela ?
Careste cel mai mic abonament vodafone din portofoliu la care se poate face o portare si ce contine?
Multumesc anticipat !!!

#356
myimyic

myimyic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.04.2007
Zici ca e anul zgarceniei: am abonament orange iesit din perioada contractuala.
Am fost astazi la vodafone apusului si mi-a oferit galaxy s8 la 800 lei la red 31.
I-am zis doamnei de oferta pe care am vazut-o aici a zis ca nu exista.
Sincer orange imi ofera la retentie oferta mai buna decat cea oferita de voda la portare.
Cum exact pot beneficia de cea cu galaxy s8 la 144 euro si abonament red 31 redus la 24,8?1

#357
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Am vazut oferta in Iasi, in trecere, cu Red 31 (nu mentiona nici o reducere) si S8 la ~530 lei.

#358
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Ce oferta este la portare numar fix din RDS?

#359
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Vodafone nu mai oferta de cativa ani telefonie fixa pentru persoane fizice, exista doar pentru firme. Iar atunci, in afara de zonele putine in care au fibra, telefonia fixa este, de fapt, tot prin unde radio.

#360
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Care este valoarea minima a unui abonament de portare in vodafone ? Ma intereseaza sa portez un numar digi pentru fiica mea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate