Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15786 replies to this topic

#15031
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

View Postgicu.ion, on 27 mai 2023 - 15:09, said:

Am reincarcat joi. Deci alta e problema.
ai cumva aceeasi optiune deja activa?

View Postdidi_yo, on 27 mai 2023 - 15:09, said:

De vreo saptamana am internet fix. Baietii au instalat, au activat, este super ok, dar nu am incheiat inca nici un contract. Ce fac, stau si astept, sau trebuie sa merg la ei?

nu il ai pe mail? cum ai facut cerea, online?

#15032
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Nu aveau cum sa te instaleze decat pe baza unui contract. Posted Image

Nu esti primul  ce il aud ca e instalat si crede ca nu are contract. Posted Image) Se mai practica in general pe mediul rural.

Probabil ca instalatorii aveau combinatie cu vreun agent de teren si cand ai vorbit cu ei la poarta si le-ai dat buletinul au facut poza de pe CI-ul tau si l-au trimis mai departe la agentul X sau Y. El ti-a facut contract si pe baza acelui contract baietii te-au instalat pe loc.

Suna in call-center la DIGI si o sa vezi ca figurezi cu siguranta cu un contract ce a fost incheiat fix in ziua in care ai si fost instalat.

Edited by catalinman, 27 May 2023 - 15:41.


#15033
gicu.ion

gicu.ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.05.2007
Multumesc sags. Am facut cum m-ai sfatuit si acum am optiune activa.

#15034
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
La tara vine agentul cu telefonul ala si baga datele acolo, daca vrei contractul pe hartie mergi la un centru RDS si il scoate aia la imprimanta.  Bineinteles, semnatura ta este realizata in fals de catre agentul de teren. Exact ca si in cazul meu.

Dar totusi ar fi trebuit sa semnezi procesul verbal de instalare a echipamentelor, ala nu prea il semneaza ei in fals daca esti acasa.

#15035
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 03.05.2006
Salutare! Exista posibilitatea de a porta un prepay Orange peste un abonament Digi Optim 2 existent, cu pastrarea contractului existent in desfasurare, sau prelungire cu 2 ani?

#15036
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmodoran, on 28 mai 2023 - 10:24, said:

La tara vine agentul cu telefonul ala si baga datele acolo, daca vrei contractul pe hartie mergi la un centru RDS si il scoate aia la imprimanta.  Bineinteles, semnatura ta este realizata in fals de catre agentul de teren. Exact ca si in cazul meu.

Dar totusi ar fi trebuit sa semnezi procesul verbal de instalare a echipamentelor, ala nu prea il semneaza ei in fals daca esti acasa.
Nu este facuta semnatura in fals. Pur si simplu nu se mai face deloc. Este considerat contract facut la distanta, semnatura clientului nu mai este obligatorie pe contract. Posted Image

In caz ca ai vreo problema sau te deranjeaza ceva la contract se poate rezilia in termen de 14 zile fara penalitati. Se aplica aceleasi reguli ca la contractul facut online pe site-ul digi.ro  Mai exact, nu este nevoie ca abonatul sa semneze contractul si in caz de vreo nelamurire sau nemultumire se reziliaza in termen de 14 zile fara probleme.

View Postalchimistul2100, on 28 mai 2023 - 13:37, said:

Salutare! Exista posibilitatea de a porta un prepay Orange peste un abonament Digi Optim 2 existent, cu pastrarea contractului existent in desfasurare, sau prelungire cu 2 ani?
Da, se poate. Discutam pe PM. Posted Image

Edited by catalinman, 28 May 2023 - 13:56.


#15037
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007

View Postcatalinman, on 27 mai 2023 - 15:27, said:

Nu aveau cum sa te instaleze decat pe baza unui contract. Posted Image

Nu esti primul  ce il aud ca e instalat si crede ca nu are contract. Posted Image) Se mai practica in general pe mediul rural.

Probabil ca instalatorii aveau combinatie cu vreun agent de teren si cand ai vorbit cu ei la poarta si le-ai dat buletinul au facut poza de pe CI-ul tau si l-au trimis mai departe la agentul X sau Y. El ti-a facut contract si pe baza acelui contract baietii te-au instalat pe loc.

Suna in call-center la DIGI si o sa vezi ca figurezi cu siguranta cu un contract ce a fost incheiat fix in ziua in care ai si fost instalat.
Exact asa a fost cum spui, dar eu ma asteptam la metoda clasica, adica dupa ce ti-au pus netu' ,  semnezi contractul si ramai cu un exemplar Posted Image . Asa am avut la vodafone, orange, etc.

#15038
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Daca ai lasat o adresa de e-mail il primesti pe mail in mod automat. :)

Daca nu ai lasat poti sa suni la Digi si sa ceri sa iti trimita un duplicat pe mailul tau. Sau si mai simplu, iti faci cont pe Digi.ro si il gasesti acolo in sectiunea Contractele mele.

Sau daca ai o agentie Digi in apropriere te duci acolo si ti-l dau inclusiv fizic. In orice caz, iti recomand sa suni la noi sa ceri numarul de contract si pe urma iti faci contul pe digi.ro sau ceri sa ti-l trimita pe mail.

Iar pentru factura iti recomand sa activezi factura electronica, se poate trimite pdf-ul cu factura atat pe e-mail, cat si direct pe numarul de telefon mobil in caz ca ai Whatsapp.

#15039
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2016
Catalinman, la contractele mele apare pagina goală?
Sau trebuie bagata adresa de email si se trimite imediat pe email?


Edited by Ghiordi, 28 May 2023 - 14:23.


#15040
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Catalinman,
Am generat un alt esim din dorinta de a activa profilul pe un telefon xperia 1 IV dar dupa scanarea codului qr am constatat ca modelul meu ne este compatibil esim.

Acum cand vreau sa reactivez esimul pe telefonul pe care a mai fost instalat imi spune ca nu poate fi instalat datorita problemelor la retea.

Cum sa procedez?

#15041
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2016
Digi_helper, o hartă de acoperire 4G+, pe site, când va aparea? 😁

#15042
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018

View PostGhiordi, on 28 mai 2023 - 14:22, said:

Catalinman, la contractele mele apare pagina goală?
Sau trebuie bagata adresa de email si se trimite imediat pe email?

Attachment Screenshot_2023-05-28-15-22-03-647_com.hicloud.browser.jpg

Pe calculator se vede bine, in aplicatia DIGI se vede bine, iar din chrome mobile, se vede ok, verifica sa nu fii deconectat sau schimba browser.
Attached File  Screenshot_20230530_213817_Chrome.jpg   69.21K   45 downloads

#15043
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2016
Tot gol si pe pc in Mozilla. Mi-a explicat catalinman anumite lucruri in privat

#15044
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
M-au sunat de la tehnic, mâine trebuie sa iau un sim fizic din magazinul RDS.

#15045
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Rezolvat cu sim nou.
5 lei.

Edited by valyvis10, 31 May 2023 - 16:07.


#15046
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 03.03.2016
@DigiHelper ,cat net este inclus in roaming in filipine?am gasit doar tariful pe site,sau nu exista net inclus ,ma refer la abonamentul DON

#15047
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Net inclus se ofera doar in SEE (Spatiul Economic European).  Nu se ofera net inclus in Filipine.

#15048
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAnonymous1986, on 01 iunie 2023 - 08:48, said:

@DigiHelper ,cat net este inclus in roaming in filipine?am gasit doar tariful pe site,sau nu exista net inclus ,ma refer la abonamentul DON
Doar în SEE, după cum a spus și Cătălin. Ar fi mult prea scump și nerentabil pentru operatorii noștri, nu doar Digi să ofere internet inclus în astfel de țări, fiindcă trebuie ajuns la un acord cu operatorii locali etc., nu se face de azi pe mâine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate