Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15790 replies to this topic

#13825
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu.

Nu poti schimba numarul cu altul din numerotatia rds, poti doar porta din alta retea si ti se inlocuieste actualul.

#13826
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005

View Postmalllio123, on 07 ianuarie 2022 - 14:25, said:

Pot sa imi schimb numarul de telefon la un abonament optim2? Daca da,cat costa? Multumesc
De ce nu faci alt abonament? Si il inchizi pe cel existent?

#13827
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007

View PostMembruAnonim, on 07 ianuarie 2022 - 15:15, said:

Nu.

Nu poti schimba numarul cu altul din numerotatia rds, poti doar porta din alta retea si ti se inlocuieste actualul.
Se ia una bucata cartela T cu Zero credit și se portează peste nr existent !
Nici măcar nu trebuie activat acel SIM

Edited by csachiri, 08 January 2022 - 15:11.


#13828
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014

View PostVaronul, on 07 ianuarie 2022 - 09:09, said:

faceti ceva cu semnalul prin balotesti-caciulati etc ca e jale
Si problema nu e de acum
Nu poti intra pe net deloc
Si prin balotesti sunt zone fara net

Salut, Varonul,
Te rog sa imi trimiti mai multe informatii intr-un PM pentru a putea verifica.

View PostOvidon, on 07 ianuarie 2022 - 13:23, said:

Digi_helper aș avea o rugăminte. Transmite celor abilitați să introducă EPG pe postul B1Tv HD, așa cum are și cel în format SD.
Mulțumesc anticipat

Salut, Ovidon,
Am transmis sugestia ta catre colegii mei.

#13829
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 05.11.2009
M-am portat în luna iulie 2021 și mi-am activat chiar atunci VoLTE și VoWifi. Cu VoLTE nu prea am avut probleme, când și când mi se spune că nu mă mai aud, sau nu mai aud eu. Dar VoWifi este o catrastofă. Se aude prost, sau nu funcționează deloc. Am un Realme 7Pro, care am înțeles că este între telefoanele agreate de Digi.

#13830
paulgbrl

paulgbrl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.02.2019
Sunt ceva probleme cu date mobile în Brașov? Zona tractorul mai exact, activez datele și rămâne în H+, nu am mai întâmpinat chestia asta până azi. Oare se lucrează la ceva? @DigiHelper

View Postpaulgbrl, on 13 ianuarie 2022 - 14:30, said:

Sunt ceva probleme cu date mobile în Brașov? Zona tractorul mai exact, activez datele și rămâne în H+, nu am mai întâmpinat chestia asta până azi. Oare se lucrează la ceva? @DigiHelper

Și-a revenit de la sine, după vro 10 minute a apărut 4g și volte. Cine știe, poate cum tot pregătesc băieții ce au cumpărat la licitație sa mai cada cate ceva.


#13831
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Încearcă un restart la telefon , eu acum am ajuns acasă și INI sta telefonul in B38 , eu primesc semnal de la antena de pe blocul turn de la Cerna din tractorul dacă te ajuta cu ceva .

#13832
paulgbrl

paulgbrl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.02.2019

View PostBvdan2016, on 13 ianuarie 2022 - 15:28, said:

Încearcă un restart la telefon , eu acum am ajuns acasă și INI sta telefonul in B38 , eu primesc semnal de la antena de pe blocul turn de la Cerna din tractorul dacă te ajuta cu ceva .

Ms de răspuns, eu sunt cam departe de Cerna, eu stau conectat la antena de pe clădirea grand fitness langa lux divina. Am observat că și-a revenit fara restart, dar a stat ceva in H+. Poate a fost doar ceva temporar


#13833
ratiusky

ratiusky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 01.12.2010
Am nevoie de o solutie doar de net wifi mobil


Pot face un abonament (de 2,3, 5 euro)a carui cartela sa o pot introduce intr-un modem 5G? ..daca da, ce modem  WIFI recomandati?

#13834
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Poti sa iti faci chiar abonamentul de 2 euro daca nu te intereseaza partea de voce. La toate abonamentele ai internet nelimitat. 5G-ul e disponibil doar in orasele mari si nu e acoperire completa. De asemenea tot pentru 5G, trebuie sa te asiguri ca esti pe site-ul care e folosit drept ancora, daca esti pe vecin sau ceva e papa 5G, vorbind strict de Digi.
Modem-uri wifi sunt destule, cele mai accesibile sunt cele LTE, vrei portabil sau fix? Modemurile 5G sunt cam piperate la pret, la noi doar portocalii aveau ceva in comercial.

#13835
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Găsești SH Huawei decodate 4G la 100 lei
Adaugi optim 2 la 2 euro , totuși NU UITA, ai 50GB la viteza maxima, după care viteza scade drastic dar nu vei fi tarifat.
Așadar nu recomand stream video...

#13836
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Intrebare pentru @digihelper daca mai activeaza. Client vechi doresc contractarea unui nou telefon in 24 de rate. Prin aplicatia online nu am aceasta posibilitate decat cu un nou abonament. Cum pot proceda? Doar la sediu sau se poate si cu un telefon la call center ?

#13837
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Reziliezi ( [portezi ca-i mai rapid ) si faci altul prin reportare ( astia de la Digi au o preferinta asa extrema pentru portari )

#13838
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Primești su în magazin, dar cu credit, doar ce e pe stoc.
Cel mai ok e cum a spus @modoran

#13839
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014

View PostEpidaurus, on 18 ianuarie 2022 - 09:04, said:

Intrebare pentru @digihelper daca mai activeaza. Client vechi doresc contractarea unui nou telefon in 24 de rate. Prin aplicatia online nu am aceasta posibilitate decat cu un nou abonament. Cum pot proceda? Doar la sediu sau se poate si cu un telefon la call center ?

Salut, Epidaurus,
Te rog sa imi trimiti un PM cu datele de identificare ale contractului pentru a verifica posibilitatea achizitionarii unui telefon mobil.

#13840
barnik

barnik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.10.2012
Buna @DigiHelper! Am o cartela prepay Digi, foloseam doar pt date, si am uitat nr de telefon, acuma nu mai pot incarca. Cum aflu ce nr de telefon are o cartrela prepay de la Digi, daca nu mai am credit ?
Multumesc

#13841
adryano112

adryano112

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2017

View Postbarnik, on 25 ianuarie 2022 - 12:49, said:

Buna @DigiHelper! Am o cartela prepay Digi, foloseam doar pt date, si am uitat nr de telefon, acuma nu mai pot incarca. Cum aflu ce nr de telefon are o cartrela prepay de la Digi, daca nu mai am credit ?
Multumesc
de pe google
,,Poate ti-ai luat cartela prepay de curand de la Digi si ai uitat numarul sau poate ai abonament la ei si pur si simplu nu ai retinut cifrele care formeaza numarul nou pe care il ai si nu l-ai notat nicaieri.
Tot ce trebuie sa faci este sa suni la numarul  0314007777 – relatii cu clientii Digi. Trebuie sa fii titularul abonamentului sau cel care a cumparat cartela prepay ca sa primesti aceste informatii importante. Digi nu iti spune numarul tau de mobil daca nu esti posesorul cartelei prepay. Perioada de gratie a unei cartele este de 180 de zile."

#13842
barnik

barnik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.10.2012

View Postadryano112, on 25 ianuarie 2022 - 12:58, said:

de pe google
,,Poate ti-ai luat cartela prepay de curand de la Digi si ai uitat numarul sau poate ai abonament la ei si pur si simplu nu ai retinut cifrele care formeaza numarul nou pe care il ai si nu l-ai notat nicaieri.
Tot ce trebuie sa faci este sa suni la numarul  0314007777 – relatii cu clientii Digi. Trebuie sa fii titularul abonamentului sau cel care a cumparat cartela prepay ca sa primesti aceste informatii importante. Digi nu iti spune numarul tau de mobil daca nu esti posesorul cartelei prepay. Perioada de gratie a unei cartele este de 180 de zile."
Dar vorbesc de un prepay cumparat fara C.I., cum pot dovedi ? nu am vrut sa ma duc intr-un PunctDigi si sa arat fizic cartela, am crezut ca se poate afla cum este la Orange, In fine... cam shity
btw, mersi de raspuns

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate