Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Transparent Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#19
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View Postgabi_7, on 23 februarie 2015 - 20:18, said:

Da, se poate dormi, suntem in mileniul 3, exista tamplarie de calitate..... Dar ce ma intereseaza pe mine ca nu poti dormi? Vrei liniste, iti recomand un hotel in golden sands, bulgaria, se numeste bellvue.....te duci acolo, te crezi la sanatoriu! Lasand gluma la o parte, la vrem pe toate si de toate si daca se poate gratis!  Oare e mai frumos si mai bine in blocurile comuniste? Acolo avem liniste? Acolo si liftul se aude noaptea..... Ca sa nu amintesc de glasul rotilor de.....tramvai!!!! Hai sa fim seriosi si cu discernamant! Indiferent de bloc sau de dezvoltator, conditiile din aceste apartamente, noi, sunt net superioare apartamentelor din blocurile ceausiste.....merita sa adormi pe ritmuri exotice! :-)  :-). :-)  :-)  somn usor!!!!!
:))))))))) buna asta cu ...DAR CE PE MINE MA INTERESEAZA CA NU POTI SA DORMI ???
noi ne luam case doar sa dormim ziua ca vampirii:)))
trecand la lucruri mai serioase ....nu cred ca gasiti in posturile mele vreo apreciere a blocurilor ceausiste dimpotriva....
MERITA SA DORMI PE RITMURI EXOTICE :))))))))))))

sincer chiar ai fost haios..:)))))))))))

#20
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Vanzari cat mai multe:))

#21
gabi_7

gabi_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2014

View PostBebe_miezu, on 23 februarie 2015 - 20:30, said:

Posted Image)))))))) buna asta cu ...DAR CE PE MINE MA INTERESEAZA CA NU POTI SA DORMI ???
noi ne luam case doar sa dormim ziua ca vampirii:)))
trecand la lucruri mai serioase ....nu cred ca gasiti in posturile mele vreo apreciere a blocurilor ceausiste dimpotriva....
MERITA SA DORMI PE RITMURI EXOTICE Posted Image)))))))))))

sincer chiar ai fost haios..Posted Image))))))))))
Multumesc B-) B-) B-) B-)

#22
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View PostBebe_miezu, on 23 februarie 2015 - 20:30, said:

trecand la lucruri mai serioase ....nu cred ca gasiti in posturile mele vreo apreciere a blocurilor ceausiste dimpotriva....
Va ca postezi mereu referitor la blocurile ceausiste.... Esti invidios ca nu ti-ai permis sa-ti cumperi ?

Daca ti-ai luat apartament in bloc "brand new" situat in mlastina din Popesti Leordeni si in ale caror ziduri se gasesc PET-uri de bere si caramizi sparte.... e problema si alegerea ta.
Nu cred ca blocurile comuniste sunt de vina ca te-ai pripit sa-ti cumperi apartament in baragan.

#23
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View PostFrankie, on 24 februarie 2015 - 13:20, said:

Va ca postezi mereu referitor la blocurile ceausiste.... Esti invidios ca nu ti-ai permis sa-ti cumperi ?

Daca ti-ai luat apartament in bloc "brand new" situat in mlastina din Popesti Leordeni si in ale caror ziduri se gasesc PET-uri de bere si caramizi sparte.... e problema si alegerea ta.
Nu cred ca blocurile comuniste sunt de vina ca te-ai pripit sa-ti cumperi apartament in baragan.


Vad ca tu esti obsedat de problema Popestiului si mori de grija oamenilor care au ales sa locuiasca in zona! :)
Ca idee, si eu as fi putut sa imi aleg un apartament comunist, mi-l "permiteam", insa nu am vrut, pur si simplu.

PS: vezi ca in multe blocuri comuniste sunt bagate la greu PET-uri de catre tovarasii de atunci, care au muncit cu drag si spor zi-lumina, ca sa faca blocuri pe banda rulanta pentru taranimea mutata la oras :)

Ca sa nu mai vorbesc de fierul ruginit, peretii strambi, camerele meschine, proprietari care au daramat cu frenezie peretii de rezistenta ca sa isi faca open-space, cum au vazut in filme, asa e .... invidie mare ca nu am putut si eu sa apuc o grota comunista!

#24
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View PostFrankie, on 24 februarie 2015 - 13:20, said:

Va ca postezi mereu referitor la blocurile ceausiste.... Esti invidios ca nu ti-ai permis sa-ti cumperi ?

Daca ti-ai luat apartament in bloc "brand new" situat in mlastina din Popesti Leordeni si in ale caror ziduri se gasesc PET-uri de bere si caramizi sparte.... e problema si alegerea ta.
Nu cred ca blocurile comuniste sunt de vina ca te-ai pripit sa-ti cumperi apartament in baragan.
In primul rand NU SUPORT BLOCURILE ALEA VECHI CEAUSISTE  ca sa spun asa....
Gabi_7 a crezut ca apreciez blocurile  vechi ....
Si doar i_am spus sa se uite in posturile mele sa se convinga ca NU LE SUPORT.....
Daca tie iti plac "cumpara-ti " daca nu lai primit de la "mamica"  si "Sarbatori Fericite"

#25
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Locuiesti in blocuri Ceausiste?

#26
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Bineinteles ca locuieste in bloc ceausist, probabil mostenire de la bunica sau mamica Posted Image

#27
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
:))

#28
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Pe mine ma oripileaza blocurile comuniste, nu as fi luat in veci credit pentru asa ceva, cu toate asa-zisele imbunatatiri.
Nu prea cunosc pe nimeni sa fi ales bloc vechi in detrimentul blocului nou, pur si simplu nu exista termen de comparatie!
Am o gramada de colegi care s-au mutat in diverse ansambluri rezidentiale, unele chiar semi-centrale, unele la periferie, important e ca au facut alegera corecta!

Fratele meu, de exemplu, si-a cumparat garsoniera in bloc nou, 4 etaje, dezvoltator foarte serios, la 7 minute de mers pe jos de la Piata Lujerului (metrou Militari), a dat 1000 euro mp, insa mi-a spus ca a vazut apartamente comuniste de toata jena, iar proprietarii cereau peste 1000-1200 euro mp! A vazut cateva apartamente de genul asta si s-a lamurit rapid ca nu merita, pur si simplu. Oricum nu ar fi luat in bloc vechi, insa vroia sa vada care e pretul zonei.
Asa am sfatuit pe oricine, sa isi cumpere in bloc nou, chiar daca e in Popesti, in Chiajna-Militari Residence, in Ghencea sau in Dristor, atata timp cat e construit cu simt de raspundere.
Nu exista termen de comparatie in ceea ce priveste confortul! Totul depinde de bugetul pe care il ai!

Edited by ilestan, 24 February 2015 - 15:37.


#29
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Stai ca a intervenit si avocatul iliestan, artileria grea... :)

Da, eu locuiesc intr-un bloc comunist dat in folosinta in 1990 cu peretii exteriori si interiori facuti din beton armat gros , nu din bca, caramizi sparte sau pet-uri de bere cum sunt alea din Popesti Leordeni, din mocirla.
Nu va mai zic de canalizare, parcari amenajate, distanta cel putin 30m intre blocuri, asfalt, apa nonstop cu presiune, curent electric care se intrerupe maxim o data la 2 ani -  astea sunt deja Science Fiction pt voi.

View Postilestan, on 24 februarie 2015 - 13:32, said:

PS: vezi ca in multe blocuri comuniste sunt bagate la greu PET-uri de catre tovarasii de atunci, care au muncit cu drag si spor zi-lumina, ca sa faca blocuri pe banda rulanta pentru taranimea mutata la oras Posted Image
Pe vremea aia nu existau PET-uri, n-ai nimerit-o pe asta.

#30
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View PostFrankie, on 24 februarie 2015 - 15:38, said:

Stai ca a intervenit si avocatul iliestan, artileria grea... Posted Image

Da, eu locuiesc intr-un bloc comunist dat in folosinta in 1990 cu peretii exteriori si interiori facuti din beton armat gros , nu din bca, caramizi sparte sau pet-uri de bere cum sunt alea din Popesti Leordeni, din mocirla.
Nu va mai zic de canalizare, parcari amenajate, distanta cel putin 30m intre blocuri, asfalt, apa nonstop cu presiune, curent electric care se intrerupe maxim o data la 2 ani -  astea sunt deja Science Fiction pt voi.


Pe vremea aia nu existau PET-uri, n-ai nimerit-o pe asta.

Ai vazut tu PET-uri de bere in Popesti si ai ramas setat pe asta Posted Image)
De asta am auzit povesti cu goluri (da, goluri!) in stalpii de rezistenta ai blocurilor comuniste, de bine ce au fost facute!
Sa ramai tu sanatos cu apartamentul tau comunist, cu ce te deranjeaza ca sunt zeci de mii de oameni care aleg sa isi cumpere la periferie in blocuri noi? Posted Image

Edited by ilestan, 24 February 2015 - 15:41.


#31
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View PostFrankie, on 24 februarie 2015 - 15:38, said:

Stai ca a intervenit si avocatul iliestan, artileria grea... :)

Da, eu locuiesc intr-un bloc comunist dat in folosinta in 1990 cu peretii exteriori si interiori facuti din beton armat gros , nu din bca, caramizi sparte sau pet-uri de bere cum sunt alea din Popesti Leordeni, din mocirla.
Nu va mai zic de canalizare, parcari amenajate, distanta cel putin 30m intre blocuri, asfalt, apa nonstop cu presiune, curent electric care se intrerupe maxim o data la 2 ani -  astea sunt deja Science Fiction pt voi.


Pe vremea aia nu existau PET-uri, n-ai nimerit-o pe asta.
Bravo Frankie...
Si de ce te intereseaza unde vrem noi sa cumparam ???
Militari ...popesti.....ghencea....tu esti un fericit al sortii  ( vezi ca asa era si becali ) lasa-ne pe noi...

Astia mai amarasteni sa ne luam la periferie.

Ai grija cand mergi prin casa aia a ta de Beton . sa nu bata vecinii in teava.... Si la gandacii de la ghenele akea infecte... Dar noi avem noroi.  


#32
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
O tii una si buna cu mocirla din Popesti sau din alte zone periferice, atata timp cat tu nu locuiesti acolo, lasa-i pe altii sa locuiasca!
Sunt o gramada de oameni care isi doresc apartamente noi si crede-ma ca nu simt nici cea mai mica urma de invidie pe cei care au primit mostenire pleasca apartamente comuniste! Oamenii aia muncesc pentru casa lor si sunt fericiti cu zona pe care si-au ales-o.
Uite ca eu nu locuiesc in mocirla, am asfalt, am curent, mai sunt mici probleme, dar se vor rezolva in perioada urmatoare.

#33
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Sa nu mai vorbim cat de deprimante sunt cand vii acasa si le vezi asa scorojite......dar sunt de BETON

#34
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View PostBebe_miezu, on 24 februarie 2015 - 15:45, said:



Ai grija cand mergi prin casa aia a ta de Beton . sa nu bata vecinii in teava.... Si la gandacii de la ghenele akea infecte... Dar noi avem noroi.  

Asa e cand traiesti in puf si trancanesti pe forum ca zona aia nu e buna...aia e mocirla... aia e cu praf si fabrici... si habar n-ai ce inseamna sa munesti pentru o casa!

#35
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postilestan, on 24 februarie 2015 - 15:41, said:

De asta am auzit povesti cu goluri (da, goluri!) in stalpii de rezistenta ai blocurilor comuniste, de bine ce au fost facute!
Macar blocurile ceausiste (majoritatea) au trecut testele de anduranta (cutremure) si se pare ca au rezistat chiar in ciuda golurilor din stalpii de rezistenta.
Sper ca PET-urile de bere din zidurile blocurilor noi sa-si faca treaba cel putin la fel de bine ca golurile din stalpii blocurilor comuniste si sa nu se intample asa: http://9gag.com/gag/agvL2Qx

#36
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Transparent residence are RATB la 5 metri....e plin de noroi in militari nu-i asa?metrou la 10 min ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate