Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Tata mort!

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#37
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014
@CristianVasile790, problema dumneavoastra  nu o poate rezolva niciun preot. Demonii nu pleaca din vietiile noastre, atata timp cat nu suntem impacati sufleteste si consideram ca avem o viata imorala. Trebuie sa va reparati golurile sufletesti. Dumneavoastra mai multa ca sigur in subconstient realizati ca nu este corect sa nu-i dati bani fratelui dumnbeavoastra. Aveti doua sanse de scapare: ori ii dati banii si va considerati impacat sufleteste, ori considerati ca e bine ceea ce faceti, iar asta duce ulterior la impacarea sufleteasca, pentru ca momentan sunteti macinat de ganduri, demonii nu exista, sunt doar ganduri, mintea umana e capabila de a realiza multe evenimente care de fapt nu se intampla, din cauza fricii interioare , iar in alte cazuri boli ca paranoia sau schizofrenia.

Edited by InfiniteLoop, 20 July 2014 - 15:36.


#38
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostProiectil, on 20 iulie 2014 - 15:31, said:


Ar fi ceva inedit in sfarsit sa avem o dovada audio/video despre un eveniment paranormal. Si eu sustin aceasta idee ! Te rog filmeaza sau pozeaza ceva si arata-ne tuturor!


Am 2 variante:ori sa doarma fratele meu in casa singur o noaptea sa vada se intampla ceva ori sa dormim amandoi sa vedem daca se intampla.O sa incerc si chestia asta cu camerele daca accepta fratele meu sa dormim o noapte acolo

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006

View Post10nut, on 20 iulie 2014 - 15:29, said:

Oare chiar se vad? Ca sunt curios. Poate ar merge cu faina pe jos. Se vad urmele de la picioare, daca au picioare dracii. Ce naiba, o dau in OFF-Topic.
Nu am glumit deloc. Exista fenomenul vocilor electronice.

#40
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
O sa trebuiasca sa ma informez  despre asta.

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:31, said:

Casa este jumatate a mea si jumatate a fratelui meu,asa a ramas mostenirea si el vrea bani pe jumatatea lui sau sa o vand sa ii dau jumatate dar nu voi vinde aceasta casa mai ales dupa cele intamplate,nu ma voi muta momentan,o sa ii propun fratelui meu sa doarma o noaptea acolo.
Deci, sa inteleg ca imobilul are o valoare dubla, de-ti cere 30.000 € fratele-tau? Avand in vedere ca tu esti singur, nu ai incercat sa o vinzi, la un pret destul de bun, ii dai banii lui fratele tau, iar tu iti cumperi o locuinta doar a ta?

O, dar stai, acum am observat ca pe fratele tau nu prea l-a interesat de tatal tau. O solutie ar fi alta, in instanta.

Fratele tau este casatorit?

Edited by 10nut, 20 July 2014 - 15:42.


#41
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostInfiniteLoop, on 20 iulie 2014 - 15:34, said:

@CristianVasile790, problema dumneavoastra  nu o poate rezolva niciun preot. Demonii nu pleaca din vietiile noastre, atata timp cat nu suntem impacati sufleteste si consideram ca avem o viata imorala. Trebuie sa va reparati golurile sufletesti. Dumneavoastra mai multa ca sigur in subconstient realizati ca nu este corect sa nu-i dati bani fratelui dumnbeavoastra. Aveti doua sanse de scapare: ori ii dati banii si va considerati impacat sufleteste, ori considerati ca e bine ceea ce faceti.


Inteleg,nu am explicat foarte bine situatia cu casa(nu am crezut ca este ceva important).Casa a fost a tatalui meu,eu am locuit acolo cu mama,cu fratele meu geaman si cu fratele mai mare,dupa ce tatal meu a murit casa a ramas la mine,fratele geaman si fratele mai mare,fratele mai mare a cedat partea lui de casa deoarece locuieste cu nevasta si nu il intereseaza chestiile astea,mama mea a murit acum 8 ani si am ramas doar eu cu fratele meu,casa este a amandorura,eu nu vreau sa o vand,legal,el poate doar sa locuiasca in jumatatea lui de casa si el nu vrea asta,el vrea 30 000 de euro sa imi cedeze mie partea lui dar nu am acesti bani si casa nu o vand.

#42
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:34, said:

Am 2 variante:ori sa doarma fratele meu in casa singur o noaptea sa vada se intampla ceva ori sa dormim amandoi sa vedem daca se intampla.O sa incerc si chestia asta cu camerele daca accepta fratele meu sa dormim o noapte acolo
Nu e musai sa fie cineva acolo, trebuie doar sa inregistreze camerele/reportofoanele. Daca nu inregistreaza nimic e clar ca e vorba doar de imaginatie/coincidente.

#43
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostLunaCrystal, on 20 iulie 2014 - 15:38, said:

Nu e musai sa fie cineva acolo, trebuie doar sa inregistreze camerele/reportofoanele. Daca nu inregistreaza nimic e clar ca e vorba doar de imaginatie/coincidente.


O sa incerc asta,daca nu se intampla nimic incerc si varianta cu statul peste noapte.

Edited by CristianVasile790, 20 July 2014 - 15:40.


#44
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
ziceai ca si fratele tau l-a visat pe tatal vostru? Ti-a dat mai multe detalii? S-au asemanat perfect visele sau doar l-a visat? E foarte usor sa gasesti asemanarile in asemenea situatii, mai ales cand cauti asemanarile.

#45
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View Post10nut, on 20 iulie 2014 - 15:36, said:

Deci, sa inteleg ca imobilul are o valoare dubla, de-ti cere 30.000 € fratele-tau? Avand in vedere ca tu esti singur, nu ai incercat sa o vinzi, la un pret destul de bun, ii dai banii lui fratele tau, iar tu iti cumperi o locuinta doar a ta?

O, dar stai, acum am observat ca pe fratele tau nu prea l-a interesat de fratele tau. O solutie ar fi alta, in instanta.

Fratele tau este casatorit?

Este casatorit dar el vrea 30 000 de euro,apartamentul este estimat la vreo 60 000 de euro de acolo si banii pe care ii cere.Nu as vrea sa vand casa,tatal meu a spus sa locuim toti 3 acolo si dupa cele intamplate nu as vrea sa patesc (doamne fereste) ceva eu sau fratele meu.

#46
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:40, said:

O sa incerc asta,daca nu se intampla nimic incerc si varianta cu statul peste noapte.

In niciun caz sa nu incercati sa stati peste noapte, deoarece subconstientul dumneavoastra e subiectiv in acest moment si veti incepe sa va imaginati fel de fel de lucruri in acele momente, mai ales si din cauza oboselii.

#47
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostPiktoree, on 20 iulie 2014 - 15:40, said:

ziceai ca si fratele tau l-a visat pe tatal vostru? Ti-a dat mai multe detalii? S-au asemanat perfect visele sau doar l-a visat? E foarte usor sa gasesti asemanarile in asemenea situatii, mai ales cand cauti asemanarile.


El l-a visat din cate mi-a spus in casa noastra,eram toti 3 in camera si tatal nostru i-a spus sa ma lase in pace(deoarece ma presa sa ii dau cei 30 000 de euro) sau o sa existe consecinte.

View PostInfiniteLoop, on 20 iulie 2014 - 15:41, said:

In niciun caz sa nu incercati sa stati peste noapte, deoarece subconstientul dumneavoastra e subiectiv in acest moment si veti incepe sa va imaginati fel de fel de lucruri in acele momente, mai ales si din cauza oboselii.


O sa fim amandoi(daca unul este nebun cu siguranta nu suntem amandoi) si o sa si filmez ca sa nu mi se para mie dar eu singur nu ma duc si nu stiu daca fratele meu va accepta..

#48
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
Si fratele geaman, unde sta si ce face ?

#49
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View Postloock, on 20 iulie 2014 - 15:44, said:

Si fratele geaman, unde sta si ce face ?


Sta cu sotia lui si cu fata lui in casa sotiei.

#50
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:43, said:


O sa fim amandoi(daca unul este nebun cu siguranta nu suntem amandoi) si o sa si filmez ca sa nu mi se para mie dar eu singur nu ma duc si nu stiu daca fratele meu va accepta..
Cel mai bine e sa fiti cu o persoana impartiala, un prieten cu stapanire de sine. Va recomand si un psiholog cu care sa discutati despre problemele dumneavoastra. Sigur va ajuta.

#51
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostInfiniteLoop, on 20 iulie 2014 - 15:46, said:

Cel mai bine e sa fiti cu o persoana impartiala, un prieten cu stapanire de sine. Va recomand si un psiholog cu care sa discutati despre problemele dumneavoastra. Sigur va ajuta.


Pana acum doar fratele meu stie de asta,nu vreau sa implic si pe altcineva,o sa incercam noi amandoi daca accepta.

#52
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
nu stiu cat de adevarata e chestia asta, dar citisem undeva ca daca te gandesti la un anumit lucru inainte sa adormi e posibil sa visezi lucrul respectiv. Si avand in vedere certurile voastre despre casa...tot ce se poate sa fi visat amandoi acelasi lucru in decurs de o luna sau cat ai zis ca a durat de cand ai avut primul vis pana cand ai mers si ai vorbit cu el.

#53
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostPiktoree, on 20 iulie 2014 - 15:50, said:

nu stiu cat de adevarata e chestia asta, dar citisem undeva ca daca te gandesti la un anumit lucru inainte sa adormi e posibil sa visezi lucrul respectiv. Si avand in vedere certurile voastre despre casa...tot ce se poate sa fi visat amandoi acelasi lucru in decurs de o luna sau cat ai zis ca a durat de cand ai avut primul vis pana cand ai mers si ai vorbit cu el.

Nu a fost in decurs de o luna,acum o luna a fost primul vis iar apoi dupa ce am avut eu al treilea vis m-am dus la el acasa si in seara aia el a visat ca noi eram toti 3 in camera si am discutat despre casa.

#54
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Ai luat in calcul ca te poate minti in legatura cu visul respectiv, doar ca sa faca aluzie la ceea ce doreste el?

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:41, said:

Este casatorit dar el vrea 30 000 de euro,apartamentul este estimat la vreo 60 000 de euro de acolo si banii pe care ii cere.Nu as vrea sa vand casa,tatal meu a spus sa locuim toti 3 acolo si dupa cele intamplate nu as vrea sa patesc (doamne fereste) ceva eu sau fratele meu.
Ca sa locuiti toti trei acolo este o absurditate, fiind un apartament. Imobilul ar trebui sa ramana mostenire la cel mai mic de obicei. Deci fratele geaman are locuinta, locuind cu in cea a sotiei, nu? Celalalt frate ai zis ca-i casatorit, si locuieste cu sotia, probabil avand locuinta lor proprie, de asemenea.
Din ce deduc, fratele este atat de afurisit (scuze pentru cuvant, dar cam asta-i adevarul din cele spuse de tine), incat vrea sa-ati faca rau prin asta, sa te dezbine. Te-ai ocupat tu de toate la moartea parintilor? Atunci ai tot dreptul, tu.

Edited by 10nut, 20 July 2014 - 16:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate