Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tata mort!

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#19
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010

 loock, on 20 iulie 2014 - 15:17, said:

Daca nu a avut slujba potrivita de inmormantare, pomenire, parastas, 40 de zile, etc., problema a ramas nerezolvata de 15 ani.
eu vreau sa-i incinerez pe ai mei.. iti dai seama.. o sa-mi dea disper.. nici sa fut nu o sa mai pot :(

#20
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Nu exista demoni, stai linistit.

#21
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 CristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:12, said:

Nu am crezut pana acum in chestii paranormale si in Dumnezeu,unde pot gasi un calugar sau un preot care ma poate ajuta?Totul a inceput cu un vis,nu imi explic cum am putut visa si eu si fratele meu acest lucru si dupa toata chestia asta si cearta cu fratele meu sa inceapa sa se intample acele lucruri.
Nu ai specificat de unde ești. Eu te pot trimite la un călugăr dintr-un sat din județul Cluj. Dar cam ai nevoie de mașină să ajungi acolo...

#22
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

 EscapE_, on 20 iulie 2014 - 15:20, said:

Daca e vorba de tatal tau nu inteleg de ce iti este frica. Fii barbat si mutate acasa.

Acum nici nu stiu ce sa mai cred,tatal meu a aparut in vis spunandu-mi sa rezolv problema cu fratele meu si apoi in casa din cauza ca nu am luat masuri si am luat in daredere aceasta intamplare.

#23
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

 InfiniteLoop, on 20 iulie 2014 - 15:20, said:

Ora 3 noapte e ora in care spiritele rele sunt cele mai active. Sigur casa e bantuita de vreun demon. Nu neaparat spiritul tatalui tau, ci un demon care profita de cearta dintre voi doi.
ca bine zici e posibil pentru ca demonii pot lua si forme angelice daramite de oameni cunoscuti...

#24
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

 dan-s, on 20 iulie 2014 - 15:23, said:

Nu ai specificat de unde ești. Eu te pot trimite la un călugăr dintr-un sat din județul Cluj. Dar cam ai nevoie de mașină să ajungi acolo...

Scuza-ma,sunt foarte multe mesaje si nu am fost atent,locuiesc in Bucuresti.

#25
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014

 CristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:22, said:

Nu inteleg daca incercati sa imi ironizati situatia sau nu dar stiu ca ceva este in acea casa.
Vreau sa spun ca nu v-ati trezit din intamplare la ora 3. Sigur ceva nu este in regula.

#26
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
cumva te asemeni cu tipul din "A beautiful mind". Tu stii ca ai vazut ceva, insa esti doar pacalit de creier.
Atunci cand zici ca te-ai trezit noaptea erai proaspat trezit din somn, bulversat, probabil de aceea te-ai speriat asa tare. Spune-i fratelui tau sa doarma cateva zile in casa ta si combateti experientele de peste noapte.

#27
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 CristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:24, said:

Acum nici nu stiu ce sa mai cred,tatal meu a aparut in vis spunandu-mi sa rezolv problema cu fratele meu si apoi in casa din cauza ca nu am luat masuri si am luat in daredere aceasta intamplare.
Păi, de ce nu rezolvi cu fratele tău? Oricum am îndoieli cu faptul că sufletul tatălui tău te-a vizitat acasă. Dar e posibil ca tatăl tău să îți spună să rezolvi problema cu casa iar un drăcușor, căruia îi dau putere prin starea pătimașă ce o ai față de casă, să își cam bată joc de tine cu poltergeist și celelalte.

#28
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Mergi acasa. Si eu am fost patit acum vreo 20 de ani cu chestii din astea, dar au incetat de la sine.

#29
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

 Piktoree, on 20 iulie 2014 - 15:25, said:

cumva te asemeni cu tipul din "A beautiful mind". Tu stii ca ai vazut ceva, insa esti doar pacalit de creier.
Atunci cand zici ca te-ai trezit noaptea erai proaspat trezit din somn, bulversat, probabil de aceea te-ai speriat asa tare. Spune-i fratelui tau sa doarma cateva zile in casa ta si combateti experientele de peste noapte.


Am pus si problema asta,pana acum fratele meu nu a vrut sa doarma in casa,doar a fost cu mine sa imi iau lucrurile,o sa discut cu el si in legatura cu visul,am crezut la inceput ca este o coincidenta visul fratelui meu si visele mele dar dupa ce s-a intamplat in casa si amenintarile din visul meu nu mai cred ca totul este in capul meu.

#30
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

 CristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:25, said:

Scuza-ma,sunt foarte multe mesaje si nu am fost atent,locuiesc in Bucuresti.

Știu că acolo unde se construiește noua patriarhie mai vine din când în când un ieromonah de la mănăstirea Sihăstria. Du-te pe acolo și întreabă când vine acel părinte (e vorba de părintele Ciprian Grădinaru) și vorbește cu sfinția sa (dacă e prea departe să mergi până în Cluj).

#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Daca crezi ca e ceva in casa instaleaza camere de supraveghere/inregistrare ! Se vad si spiritele invizibile altfel.

#32
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Oare chiar se vad? Ca sunt curios. Poate ar merge cu faina pe jos. Se vad urmele de la picioare, daca au picioare dracii. Ce naiba, o dau in OFF-Topic.

ON:

 CristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:24, said:

Acum nici nu stiu ce sa mai cred,tatal meu a aparut in vis spunandu-mi sa rezolv problema cu fratele meu si apoi in casa din cauza ca nu am luat masuri si am luat in daredere aceasta intamplare.
In ce fel sa rezolvi problema? Sa o dai tu in saracie si sa-i dai lui frate-tu 30.000 €? Asta nu este rezolvare. Chiar daca o rezolvare pe cale amiabila nu ar exista, tu trebuie sa fii om bun si rational, sa gandesti. Muta-te inapoi in casa ta, ca doar este a ta(presupun) si fii linistit. Roaga-te, si asta o faci din inima ta, nu indemnat de noi sau de altii. Credinta trebuie sa vina de la tine.

Edited by 10nut, 20 July 2014 - 15:32.


#33
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

 dan-s, on 20 iulie 2014 - 15:26, said:

Păi, de ce nu rezolvi cu fratele tău? Oricum am îndoieli cu faptul că sufletul tatălui tău te-a vizitat acasă. Dar e posibil ca tatăl tău să îți spună să rezolvi problema cu casa iar un drăcușor, căruia îi dau putere prin starea pătimașă ce o ai față de casă, să își cam bată joc de tine cu poltergeist și celelalte.

Nu am ce sa rezolv,el vrea bani,nu pot sa ii dau si casa nu o vand.

 EscapE_, on 20 iulie 2014 - 15:26, said:

Mergi acasa. Si eu am fost patit acum vreo 20 de ani cu chestii din astea, dar au incetat de la sine.

O sa vorbesc diseara cand vine de la munca fratele meu sa ii propun sa doarma in casa sa imi spuna daca este ceva sau este in mintea mea dar nu prea cred ca va accepta find constient ca nu l-a interesat de tata dupa moartea lui si ca vrea numai bani de pe urma casei.

 10nut, on 20 iulie 2014 - 15:29, said:

In ce fel sa rezolvi problema? Sa o dai tu in saracie si sa-i dai lui frate-tu 30.000 €? Asta nu este rezolvare. Chiar daca o rezolvare pe cale amiabila nu ar exista, tu trebuie sa fii om bun si rational, sa gandesti. Muta-te inapoi in casa ta, ca doar este a ta(presupun) si fii linistit. Roaga-te, si asta o faci din inima ta, nu indemnat de noi sau de altii. Credinta trebuie sa vina de la tine.

Casa este jumatate a mea si jumatate a fratelui meu,asa a ramas mostenirea si el vrea bani pe jumatatea lui sau sa o vand sa ii dau jumatate dar nu voi vinde aceasta casa mai ales dupa cele intamplate,nu ma voi muta momentan,o sa ii propun fratelui meu sa doarma o noaptea acolo.

#34
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Cu toate ca eu nu prea cred in spiritualitate, stiu ca sunt preoti meseriasi, specializati si cunoscuti doar pentru treburile astea.
Am un prieten care a patit lucruri mult mai nasoale prin casa si l-a rezolvat un preot cu tot felul de ritualuri.
Intereseaza-te ca sigur gasesti unul.

Edited by trackback, 20 July 2014 - 15:31.


#35
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

 dan-s, on 20 iulie 2014 - 15:28, said:



Știu că acolo unde se construiește noua patriarhie mai vine din când în când un ieromonah de la mănăstirea Sihăstria. Du-te pe acolo și întreabă când vine acel părinte (e vorba de părintele Ciprian Grădinaru) și vorbește cu sfinția sa (dacă e prea departe să mergi până în Cluj).
Lasati omul in pace. Va rog nu mai recomandati popii astia hoti.

#36
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014

 LunaCrystal, on 20 iulie 2014 - 15:28, said:

Daca crezi ca e ceva in casa instaleaza camere de supraveghere/inregistrare ! Se vad si spiritele invizibile altfel.

Ar fi ceva inedit in sfarsit sa avem o dovada audio/video despre un eveniment paranormal. Si eu sustin aceasta idee ! Te rog filmeaza sau pozeaza ceva si arata-ne tuturor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate