Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Completare formular Detalii Tehni...
 Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN
 Sfaturi montaj folie antivapori l...

Sistem audio recomandat

Borseta barbateasca

Ce este cu declaratiile cerute ce...

Cum pot crea rapoarte in Visual Studio Express 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

cookiemonster

cookiemonster

Junior Member

• Grup: Members
Salut!
Recent am scris un program in C# cu Visual Studio Express 2013. Programul are o interfata in care utilizatorul introduce date care ajung intr-o baza de date.
Problema mea e urmatoarea: cum pot crea rapoarte care sa se poata lista la imprimanta? Tin sa mentionez ca din cate am citit pe net Microsoft Reports nu mai e gratuit incepand cu suita 2013. La fel am inteles ca Crystal Reports tool de la SAP trebuie cumparat. Cum pot face sa creez rapoarte pe baza datelor din baza de date?

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

• Grup: Senior Members
Express e copilul sarac din toata suita. Sunt destule terte componente. SQL Server include una.

cookiemonster

cookiemonster

Junior Member

• Grup: Members
Idea e ca vreau sa integrez functionalitatea asta in program. De exemplu sa printez toate intrarile din baza de date pana la o data anume. Si pe langa tabelu care o sa il genereze mai vreau sa apara niste chestii scrise by default.

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Functiile de printare, desenare si care mai intra in povestea ta nu-s sterse din .NET, foloseste-le (gratis) ori cumperi o astfel de componenta.

Edited by neagu_laurentiu, 19 July 2014 - 13:37.

_Smiley_

_Smiley_

Guru Member

http://en.wikipedia....orting_software

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate