Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Reziliere Digi mobil

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#577
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Ne luam telefon cu B38 sau folosim Wi-Fi-ul.

#578
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

 zzhunt, on 06 decembrie 2017 - 13:01, said:

Așa și daca ai 1.7 Mbps și nu te poți uita pe 720p pe YouTube sau de abia se încarcă siteurile  ce facem?

"iutub" este o platforma terta parte neoferita de Digi....so, nu intra in atributia lor functionarea la 720p a unui video. viteza minima garantata de 3G (de tehnologie nu de operator) este 384 kbps (asta tehnic). Ai atat? Ura si la gara. Altfel, cum spunea Danut, nu iti convine dai banu si reziliezi. Kisses on the pocket (cum spune o vorba).

#579
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
au aparut expertii digi

Pe 384 kbps cum spui tu te pisi pe ea de viteza, atat timp cat ei promit 4G  iar vitezele sunt de cacat si nu poti sa navighezi pe net decent e teapa, de aia este internet 4G sa intri pe net la orice ora mai ales daca esti intr-un oras mare cum e Bucurestiul

Eu as rezilia acum daca nu mi se cere taxa de reziliere.

Mie imi merge mai prost netul ca acum 2 luni, in loc de upgrade si  sa mearga mai bine imi merge mai prost

#580
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Vezi, ai de unde alege. Ramai, sau platesti si pleci!Posted Image

#581
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

 zzhunt, on 06 decembrie 2017 - 13:01, said:

Așa și daca ai 1.7 Mbps și nu te poți uita pe 720p pe YouTube sau de abia se încarcă siteurile  ce facem?

Hai sa vb serios acum.............siturile pe un telefon mobil se incarca excelent cu 1.7 Mb si un ping de 50-60 ms. Mie nu imi vine sa cred ca in absolut toate locatiile iti merge cu o viteza ~1Mb.Asta e, in locatia respectiva,unde ai viteza de 1.7Mb,te uiti si tu pe youtube in 480P.
In sectorul 4,mai ales in Aparatorii Patriei,Str.Panselelor->Piata Berceni sau zona Resita(str. Uioara si strazile din acea zona) Banda 1 este cam sufocata. Ar trebui sa investesti intr-un telefon cu banda 38. In acea banda nu iti scade viteza sub 10Mb. Poti vedea si 1440P/60FPS fara probleme.

#582
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
Buna ziua, cod client:16351174;   am portat un nr de la digi mobil in telekom in oct 2017. In decembrie mi-a venit pe factura de tv digi o taxa de reziliere de 77 ron, am sunat la relatii clienti; am facut sesizare scrisa in digicare si am primit un raspuns cu texte din lege si fara a lamuri cei 77 ron; cum a fost calculata suma.
Am avut un abonament simplu de mobil , fara telefon, reduceri sau discount.
Motivul portarii a fost ca nu am semnal in casa, nu pot suna; stau la bloc in zona parcului sebastian.
Am facut sesizare la ANPC,  insa nu e normal sa imi treceti pe factura o suma din burta, fara justificare.
Sper sa nu mai am de a face cu incompetenti.
Nu puteti cere bani pe un serviciu neefectuat.

#583
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Cat costa rezilierea unui optim nelimitat incheiat pe 2 ani? Am semnal foarte prost in casa, de multe ori nu pot fi sunat

#584
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, illegal_operations!
Imi poti comunica in privat numele titularului si numarul de telefon in cauza pentru verificarea situatiei tale?

#585
sauron_c

sauron_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.03.2006
Ce taxa de reziliere? Adica cum vine asta? Am semnat pentru furnizarea unui serviciu care nu imi este furnizat la parametrii conveniti si cu asta basta.
Dupa aproape o luna in care tot credeam ca-i terminalul de vina, am facut si eu o sesizare la ei pentru ca nu puteam fi sunat sub nicio forma. Ulterior ma suna un nene tehnician care vroia sa ma convinga ca la PSD ca de fapt eu sunt necooperant si nu inteleg ca-i o problema cu antena, comutarea din 3G in 4G si alte filme. Detalii de bucatarie interna care nu ma coafeaza deloc.
Mai astept cateva zile un raspuns pe sesizare avand in vedere ca abia au fost sarbatorile. Ulterior incerc cu ANPC si in caz ca nici asa nu merge cred ca iau si eu unilateral decizia de a nu mai plati si asa se reziliaza de la sine.

#586
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
Salut,
Comunica-mi in privat numele titularului si adresa completa sa pot verifica stadiul sesizarii tale.

#587
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Blocheaza si tu tel in 3G,in acea zona,  pana rezova problema. Nu este un capat de tara. Este nevoie de putina intelegere si cooperare.
O problema tehnica nu se poate rezova instant

#588
Dante332

Dante332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 30.11.2014
Attached File  IMG_2093.JPG   162.48K   125 downloads

#589
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cool. Inca o posibilitate de reziliere fara taxe la Digi.
Hai sa vedem care mai macane si nu reziliaza.

Edited by danutz1, 05 January 2018 - 13:49.


#590
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Dar daca ai luat telefon cu discount, cred ca iti vor cere c/v acestuia.

#591
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pai asa e normal. Poti sa renunti la abonament dar asta nu inseamna ca vei ramane si cu un telefon subventionat pe care ai platit mai putin de 50% din valoarea lui.

#592
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Daca impreuna cu abonamentul  Digi Mobil Nelimitat, clientul a contractat si un telefon mobil care nu a fost achitat integral, se vor achita ratele/optiunile ramase, conform contractului.

Asa ca spor la reziliat pentru toti cei nemultumiti, daca chiar vreti sa plecati si mai aveti perioada contractuala acum este momentul. :)

#593
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
daca am 4 abonamente si unul dintre utilizatori a emigrat in Germany, pot rezilia doar acel abonament?

#594
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

 catalinman, on 06 ianuarie 2018 - 16:24, said:

Daca impreuna cu abonamentul  Digi Mobil Nelimitat, clientul a contractat si un telefon mobil care nu a fost achitat integral, se vor achita ratele/optiunile ramase, conform contractului.

Asa ca spor la reziliat pentru toti cei nemultumiti, daca chiar vreti sa plecati si mai aveti perioada contractuala acum este momentul. :)

Adică în loc să îmbunătățiți rețeaua preferați să scăpați de cei care vă critică pe bună dreptate? Jalnic!

 danutz1, on 05 ianuarie 2018 - 14:13, said:

Pai asa e normal. Poti sa renunti la abonament dar asta nu inseamna ca vei ramane si cu un telefon subventionat pe care ai platit mai putin de 50% din valoarea lui.
Și care ar fi alea? Că majoritatea telefoanelor au un preț mai mare la RCS&RDS decât la liber! Vorbesc de telefoane, nu de “petarde”!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate