Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Efectele nelimitatului la DigiMobil

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#37
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Intreb si eu ca prostul: Nu era mai relevant sa vedem pe operator cati au venit si cati au plecat? Apoi cam cati sunt ca si mine care nu  au renuntat la cartela de la un operator principal, dar nu o mai incarca? Intreb ptr. ca la mine in familie asta e un trend. Atat eu si sotia mea cat si mama sora si soacra suntem in situatia asta. Nu in ultimul rand cate abonamente noi au incheiat companiile in ultimul timp? Nu de alta dar eu la Digi de la un abonament de 2,48E am trecut la 2E, iar acum am in casa trei abonamente de 5E. In familie cam toti cei cu RDS au macar un abonament de 5E.

#38
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Post960916, on 17 iulie 2014 - 13:28, said:

Pentru altii inseamna call center, magazine la tot pasul, comanda unui telefon sa vina in 3 zile nu in 6 luni.
De cate ori pe an suni tu la call center, de cate ori intri intr-un magazin sau comanzi un telefon? Dupa ce ai raspunsul la aceste intrebari, gandeste-te si de cate ori pe an platesti factura.

Noi am ales ce e mai important din punctul nostru de vedere.
Daca pentru tine servicii bune inseamna sa ai magazine la tot pasul sau sa ti se raspunda in 30 de secunde atunci esti liber sa platesti pretul cerut de corporatisti ca sa beneficiezi de ele. Poti sa si renunti la telefon pentru ca nu asta conteaza la tine ci faptul de a beneficia de servicii aditionale care sunt mai importante decat serviciul de baza.

Edited by danutz1, 17 July 2014 - 13:40.


#39
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Spre comparatie, daca fiecare abonament ar fi sub perioada contractuala, in fiecare luna s-ar elibera 150k de abonamente de la orange, 300k in doua luni. Sa pierzi 5% din abonamente catre RDS, si in mare parte abonamente de peste 10 Euro, te seaca!
Numarul celor ce-si permit sa dea peste 50 de lei pe abonament la telefon este foarte mic!

Inca o chestiune, de ce cred eu ca Orange a scos Pantera cu resurse Roaming? Daca pana acum Pantera isi luau toti, chiar daca afara din tara plecau putini, acum cand au de ales, resurse in tara (RDS) si Internationale (Pantera), costul operatorului a crescut rapid si s-a speriat... Romani multi sunt in Spania si Italia, unde Gigi culmea, deja are acorduri de MVNO, si ne asteptam la surprize!

Edited by Hedonist, 17 July 2014 - 13:39.


#40
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@960916
Tu esti ala care poluaza threadul Digi si inca mai scoti si dita mai gogoasa: 3-4 abonatii Digi care posteaza pe forum ca sunt multumiti si restul nimic Posted Image
Stiu ca asta ii jobul tau sa faci troll, dar sper ca iti dai seama ca oamenii nu o sa ia pe bune ce zici si o sa se uite singuri pe topicuri.

View PostdiZy, on 17 iulie 2014 - 12:59, said:

Efectele sunt ca s-au trezit toti trolii si asta se vede pe toate topicuirle. Eu nu mai scriu nimic, nu ma mai pun la mintea lor ca au mintea odihnita.....
yep Posted Image

Edited by danzi23, 17 July 2014 - 13:38.


#41
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Te agiti ca un pepsi,in Toplet CS pana la Caransebes,si pana la Severin nu am probleme cu semnalul,si amici mei au facut treaba asta pentru internet... Eu atata timp cat am semnal,nu sunt probleme cu cost control si este totul ok cu apelurile ,nu vad de ce as suna la RC. Telefon mi-am cumparat de pe emag.... Nu vad de ce ma critici ca sunt abonat digi?!?

#42
aladeintreabamereu

aladeintreabamereu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.12.2006

View Postmircea_kevin, on 17 iulie 2014 - 13:40, said:

Te agiti ca un pepsi,in Toplet CS pana la Caransebes,si pana la Severin nu am probleme cu semnalul,si amici mei au facut treaba asta pentru internet... Eu atata timp cat am semnal,nu sunt probleme cu cost control si este totul ok cu apelurile ,nu vad de ce as suna la RC. Telefon mi-am cumparat de pe emag.... Nu vad de ce ma critici ca sunt abonat digi?!?

facem pariu ca daca era liber de contract se ducea glont la gigi sa isi faca abonament?
mai are cateva luni in vomafon sau la portocala...

#43
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Sunt constient ca sunt multi invidiosi

#44
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Cred  că eu sunt turc, deși nu retineam.  Pai acum ce mai comparăm? Mi s-a cerut un abonament apropiat DoN de la Digi.  L-am dat. Eu plătesc 8 euro pe un nelimitat foarte asemănător. Brusc nu-l mai comparăm cu DoN de 10 euro că dă cu virgulă și nu iese bine Zoli, ci îl comparăm cu ăla de 2 euro?

Serios?



#45
duca_razvan

duca_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 29.03.2008
Cand ai zis ca gasesc la concurenta un abonament de 2 GB asemanator cu ce ofera Digi ma gandeam ca te referi la abonamentul Optim 2, de 3 GB. La DON sunt 5 GB si pentru mine diferenta de pret dintre el si abonamentul tau ii de 10 Euro.
Nu mi se pare rentabil sa platesc cu 10 euro mai mult pentru 3 GB mai putin si viteza 4G, care dupa parerea mea ii o chestie mai mult de marketing, daca iti ofera doar 2 GB.

#46
kantiarion

kantiarion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.04.2008

View PostBlender33, on 17 iulie 2014 - 11:37, said:

În perioada ianuarie-iunie 2014 s-au efectuat 161.441 de portări de numere mobile, astfel: Vodafone a primit 44.498 de numere, Orange a primit 43.856 de numere, RCS & RDS 37.285, iar Cosmote 35.802. Am citat de pe site-ul ANCOM.


Practic e identic la toata lumea.  Nu exista o avalansa de portari in DigiMobil.


Pacat.
Aici tu te uiti la niste cifre pe care nu stii sau nu vrei sa le interpretezi cum trebuie.
La RDS au fost din 2008 pana in 2013  8.299 portate catre ei. In primele 6 luni din 2014 sunt 38.285.
Din astea 6 luni doar in untimele 2-3 luni sunt cresteri exponentiale de portari, cred ca daca am avea nr de portari pe aprilie - iunie RDS iese castigator detasat.
Acum problema mai e si cati au plecat de la fiecare operator in parte.
Din 2008 pana in 2013 la cei 3 mari operatori nr de plecari era sensibil egal cu nr de veniri, in 2014 cei 3 au pierdut in medie 13.000 de clienti care au ajuns la RDS.
Cat despre limitarile RDS ( 10.000 minute pe luna, doar telefoane 3G, 100 MB RN), cred ca 90% din clienti nu le vor simti.
Sper ca acum se vede mai clar ce inseamna acea cifra.

#47
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
"Cat despre limitarile RDS ( 10.000 minute pe luna, doar telefoane 3G, 100 MB RN),"

* ~10 000 min in Italia pe mobil

#48
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostBlender33, on 17 iulie 2014 - 11:37, said:

În perioada ianuarie-iunie 2014 s-au efectuat 161.441 de portări de numere mobile, astfel: Vodafone a primit 44.498 de numere, Orange a primit 43.856 de numere, RCS & RDS 37.285, iar Cosmote 35.802. Am citat de pe site-ul ANCOM.


Practic e identic la toata lumea.  Nu exista o avalansa de portari in DigiMobil.


Pacat.
Eu sunt curios cati s-au portat dupa ce a aparut DON. Ca si eu mi-am portat numerele dupa ce s-a introdus acest abonament.Pana atunci am avut 2x2E+tva.

View Postchris_t, on 17 iulie 2014 - 12:14, said:

Minute în rețea? Să le vorbești cu cine? Așa și ceilalți 3 te îngroapă în minute în rețea, la aceeași bani, însă cu o plajă mult mai mare de abonați.

Net ai 2Gb și la alții, suficient pentru marea majoritate, iar minute naționale negociezi la toți într-un nelimitat de 10 euro.

Avantajul Digi este într-adevăr nelimitatul internațional pe MOBIL, pe fix au și alții.

Dezavantaj: ai rețea sau n-ai rețea, ai roaming 2G sau nu ai, ai date mobile în roaming național sau nu ai, nimeni nu știe. Să mă leg la cap 2 ani cu un operator care oferă supoziții în loc de chestii clare mi se pare cam mult.

Negocieaza-mi 200minute+3GB net si nelimitat in retea la 2 euro cu tva la concurenta si ma portez la ei. Dar sa nu fie cosmote sau vodafone, ca acolo am 0 cunostinte. In digi am macar cativa...
Ah si un cent dupa cele 200minute nu 20 cum e la orange/vodafone/cosmote.

Edited by easy90rider, 17 July 2014 - 15:21.


#49
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postlucifer76, on 17 iulie 2014 - 12:47, said:

Mi se pare hazliu cand ma intalnesc cu cate un snob din alta retea, care se codeste sa intre pe o pagina de pe mobil, ca i se termina abonamentul.

Asta e trist, intr-adevar :angry:


#50
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Posteasy90rider, on 17 iulie 2014 - 15:12, said:

Eu sunt curios cati s-au portat dupa ce a aparut DON. Ca si eu mi-am portat numerele dupa ce s-a introdus acest abonament.Pana atunci am avut 2x2E+tva.



Negocieaza-mi 200minute+3GB net si nelimitat in retea la 2 euro cu tva la concurenta si ma portez la ei. Dar sa nu fie cosmote sau vodafone, ca acolo am 0 cunostinte. In digi am macar cativa...
Păi de ce să îți negociez eu, că doar nu sunt broker de servicii de telefonie mobilă? Nu îmi dă nici un operator de telefonie de mâncare, deci nu am nicio treabă cu niciunul. Asta spre diferență de alții care aplaudă Digi pe fiecare topic.

Vroiam doar să spun că Digi nu e zeul zeilor, haiducul haiducilor și/sau mama lui Ștefan cel Mare. După postările zilnice de pe Softpedia zici că alte oferte nu mai există pe lumea asta. Cum încerci să zici altceva, ești catalogat drept "din Belgravistan", deci automat dușmanul poporului.

De ce nu conducem toți Logan de-ala chel? La 6000 de euro e cel mai ieftin.

Faza și mai faina e că diferența de 3 euro li se pare unora enorm, dar să plătească 100 lei / lună rată timp de doi ani la un telefon li se pare ceva absolut normal...

#51
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Da, 3 euro e enorm, de 3 euro trimit 241SMS, dar nu trimit atatea, ci ~100. In total platesc 3.2-3.5E pe luna.
Oricum, daca nu esti client la concurenta nu ai ce negocia. Ca nu cred ca te poti porta la orange primind din start nelimitat la 10 euro.

Mie mi se pare stupid sa platesti pentru ceva ce nu consumi si nu ma refer la nelimitat ci la celelalte abonamente/optinuni de la concurenta.

Edited by easy90rider, 17 July 2014 - 15:26.


#52
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Ratele sunt pe maxim 12 luni.

#53
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Orange are o optiune la prepay 10 gb de internet 4G la 12 euro.

Rcs e istorie, sa se spele pe cap cu cei 100 mb.





Si sunt 10 GB care merg cu viteza de 20-65 Mbps ... nu 5GB  care seara nu pot face nici macar streaming la un rahat de radio!!!

Nu putem compara 4G - HSDPA cu rahatul 0,1.

#54
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Iar compari mere cu pere ?
La cartela aia de 12 euro ai numai net.  0 minute in retea, 0 minute nationale.
Mai bine 2-5 euro pt 3-5 GB @ 5-7 Mbps, minute nelimitate in retea si 200-nelimitate nationale/internationale.

Edited by danzi23, 17 July 2014 - 15:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate