Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Efectele nelimitatului la DigiMobil

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Eu n-am înțeles niciodată șmecheria asta cu pupatul în cur a unei companii de telefonie. Mi se pare că se face la greu pe forum.

Care e faza? Sunt doar câțiva și postează mult? Sunt întradevăr atâția adepți ai credinței RCS? De ce ai slăvi o companie care habar nu avem din ce se susține?

Tot grupul RCS e o bulă imensă. Posturile TV merg pe pierdere deoarece n-au reclamă absolut deloc(poate doar alea de sport au), telefonia nu are cum să aibă profit cu prețurile astea, cablul se duce la vale din cauza scandalurile în care e implicată compania.

Cine face infuzie de capital ăstora? Cine?

#20
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Eu am servici de cati bani dau. Daca tu nu ai mergi la alt operator. E foarte simplu! "saraciile" - o fi si tu vre'un "mondial" plin de bani si excentric.

#21
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@Blender33
tu esti cam narcisit de felul tau. am vazut in repetate randuri ca iti place sa deschizi topicuri cu subiecte care se pot discuta si se discuta pe alte topicuri.
ei, daca nu ii facut de tine topicul nu ii bine :rolleyes:
Si ca sa fiu on-topic, tu neglijezi un lucru important: oferta cu minute nelimitate a aparut la sfarsitul lui apriline, inceputul lui mai !
Mai neglijezi si faptul ca faci in mod eronat urmatoarea asociere: numar portari in Digi = numar abonati noi Digi
Fals. Si dupa cum zicea cineva mai sus, sunt destule persoane care inca asteapta sa li se termine conractul cu operatorul actual.

@960916
Eu vad numai angajati Orange/Cosmote disperati care vor sa polueze topicele aiurea, fara argumente.

@cris
cica "pret aproximativ la fel" :lol: hai ca am ras bine la asta

#22
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Si nu mai spunem ca la Vodafone sau Orange dupa terminarea traficului de net (50mb la un abonament de 7E de ex.) te taxeaza de te usuca. La Cosmote din cate am vazut au un oarecare nelimitat dupa depasirea traficului dar la  viteza melcului turbat.

Edited by danv6, 17 July 2014 - 13:20.


#23
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postduca_razvan, on 17 iulie 2014 - 12:34, said:

Nu fac lobby pentru nimeni dar tu asta pari sa faci, din cateva mesjae pe care le-ai postat recent Posted Image
Daca in Orange Shop nu mai este actiunea care era acum cateva luni, mai bine faci un sudoku decat sa postezi pe forum mesaje de genul "nu exista clienti Digi multumiti", ca oricum nimeni nu te crede.


cris: arata-mi si mie oferta aceea de 2 GB care ii la aploximativ acelasi pret ca si Digi
FREE L de la Cosmote. L-am făcut în decembrie. Am nelimitat sms, nelimitat voce național și internațional fix, nelimitat net (2GB la 4G, apoi scade la inutilizabil). Preț 15 euro. La acest abonament am luat și un Huawei P6 la 500 lei. Telefonul costa atunci 1400 la liber, l-am vândut în aceeași zi cu 1100. Avantajul meu, 150 euro. Adică 6.25 euro pe lună timp de 2 ani,  pe care ii scad din aia 15. Deci rămân cu nelimitat în 8 euro. Chiar nu văd niciun avantaj cu Digi.

#24
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Efectele sunt ca s-au trezit toti trolii si asta se vede pe toate topicuirle. Eu nu mai scriu nimic, nu ma mai pun la mintea lor ca au mintea odihnita.....

#25
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

View Postdanzi23, on 17 iulie 2014 - 12:55, said:


@960916
Eu vad numai angajati Orange/Cosmote disperati care vor sa polueze topicele aiurea, fara argumente.

@

Posted Image  WTF , s-au dat zeci de argumente dar le-ati combatut cu o simpla faza, esti de la concurenta.

Ma lasi Danzi, toata lumea va vede, nu sunt singurul care a spus de voi ca sunteti fanatici.
Si culmea, nu sunteti multi, o mana de oameni care postati aceleasi chestiiPosted Image

#26
duca_razvan

duca_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 29.03.2008

View Post960916, on 17 iulie 2014 - 12:50, said:

Asa fac lobby si pentru Basescu, asta inseamna ca e plictiseala la Cotroceni?

Hmmm, nu-mi pasa dar mor cand sar saraciile sustin cu atata fanatism o retea de telefonie mobila

Pe piata mai sunt 3, degeaba tariful la Digi este mic daca au servicii de 1 ban jumate.

Acum chiar incep sa cred ca esti un reprezentant de la concurenta. Ai vazut ce oferta de abonamente are orange ?
http://www.orange.ro...nte-de-voce  
ex: Pantera 20 euro pentru 1,5 GB

Eu pentru Digi Optim 2 as plati si 10 euro, ca nu cred ca gasesc o oferta mai buna la concurenta care sa aiba 3 GB inclusi


cris: Cand ai zis ca se gasesc oferte publice cu 2 GB la pret aproximativ cu cel de la Digi ma asteptam la altceva. De la 2 la 15 euro nu ii o diferenta mica Posted Image
Si tot vad ca e la moda 4G-ul. Zi-mi ce anume faci cu el cand ai numai 2 GB Posted Image

Edited by duca_razvan, 17 July 2014 - 13:05.


#27
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Da ce fac aia la orange cu 4G si 50MB inclus...

#28
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@960916
e fix invers, Trolli sunt o mana care posteaza aceesi chestie iari si iar.
lumea vede ca esti o clona a lui total_commander, stai linistit Posted Image

Quote

cris: Cand ai zis ca se gasesc oferte publice cu 2 GB la pret aproximativ cu cel de la Digi ma asteptam la altceva. De la 2 la 15 euro nu ii o diferenta mica

El ii in Belgravistan, pentru el ii tot una 2 euro pe luna sau 15 :lol:

Edited by danzi23, 17 July 2014 - 13:10.


#29
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

View Postdanzi23, on 17 iulie 2014 - 13:08, said:

@960916
e fix invers, Trolli sunt o mana care posteaza aceesi chestie iari si iar.
lumea vede ca esti o clona a lui total_commander, stai linistit Posted Image

Atac la persoana. Iti dau raport sa stabileasca moderatorii daca sunt clona lui Total sau nu.

#30
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

View Postpleteab, on 17 iulie 2014 - 12:20, said:

Sunt de acord cu tine o retea de incepatori sau de cartier o putem numi aceasta telefonie mobila de la rds
partial corect; reteaua rds nu e de cartier e de cvartal de bloc...

Edited by total_commander, 17 July 2014 - 13:13.


#31
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Eu am contractat 3 abonamente don,cu numere noi de la digi,un amic de al meu do2 tot numar nou. Deci e o tampenie sa spui ca digi a primit in intervalul acela doar 3700 de abonati,. La mine sa rezolvat problema cu costul suplimentar,acum sunt toate bune si frumoase

#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postdanzi23, on 17 iulie 2014 - 12:55, said:

faci in mod eronat urmatoarea asociere: numar portari in Digi = numar abonati noi Digi
Avem un chestionar aici http://forum.softped...2#entry15508347
Daca aplicam aceste procente la nivelul tarii ar rezulta ca din numarul total de clienti, cei veniti prin portare reprezinta 73%

#33
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View PostBlender33, on 17 iulie 2014 - 11:37, said:

În perioada ianuarie-iunie 2014 s-au efectuat 161.441 de portări de numere mobile, astfel: Vodafone a primit 44.498 de numere, Orange a primit 43.856 de numere, RCS & RDS 37.285, iar Cosmote 35.802. Am citat de pe site-ul ANCOM.


Practic e identic la toata lumea.  Nu exista o avalansa de portari in DigiMobil.


Pacat.
Exista, avalansa cum sa nu existe, insa efectul Gigi Mobil e pe mai multe planuri, asemeni unei bombe nucleare.
Poate tie 38.000 de portari ti-o parea putin, mie mi se pare al dracu de mult, sunt mai multi decat Reteaua Milogului, si cand a fost "relansat" Digi, prin Digi Nelimitat si prin Roaming National? Mai si Iunie! 2 luni! Si asta fara roaming la date. si tinand cont de problemele de organizare, adica nu au facut fata noilor clienti.

Mie cifrele alea imi zic ca sunt al dracu de multe portari, ramane de vazut!

Apoi efectul Digi Mobil asupra concurentei, e ca un cancer! Un Blogger de rahat spunea ca cei cu cartele prepay mai goale vor migra catre Gigi, eu zic ca cei cu abonamente de peste 15 euro! Si asta e foarte important, notati!
1. Scadere interconectari nationale, tarife roaming. (Aici e o mare parte din profit)
2. DON ofera la 5-7-10 Euro ce ofera altii la abonamente de zeci de euro! Din pacate multi din clientii potentiali sunt captivi, dar vine vremea liberarii! Cine are o cartela si se incadreaza in ea si nu are nevoi mai mari, va ramane in continuare, dar cand ai de ales intre a plati de minim 4 ori mai mult pt aceleasi servicii, te mai razgandesti!
3. Multi nu stiu de Digi-Mobil.... Castigarea pietei are potential exponential, pe masura ce apar cunoscuti cu numere Gigi.
4. Internetul, singurul potential aducator de venituri, e incepand de azi atacat la baioneta, din pacate miscarile concurentei sunt haotice si arata o lipsa de strategie!
a. Orange matraseste abonamentele Pantera cu resurse in Roaming, singurul potential avantaj in fata DON
b. Vodafone si Cosmote isi permit sa ignore cartelele de net prepay, si nu au nici o strategie.

Edited by Hedonist, 17 July 2014 - 13:35.


#34
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@danutz1
Problemea cu aceel pool:
* ii destul de jos pe pagina, la inceput a fost "hot", dar acum majoritatea care intra pe acest thread nu il vad
* pe softpedia sunt putine persoane trecute de 45 de ani. si ele conteaza Posted Image

Edited by danzi23, 17 July 2014 - 13:28.


#35
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postlucifer76, on 17 iulie 2014 - 12:47, said:

Altii adica eu Posted Image. Nu ma intereseaza prea tare nelimitatul, nu sunt obsedat de  discutii telefonice. 200 minute nationale imi ajung, bonus este nelimitat in retea, pentru ca toti cunoscutii au si Digi, plus ceea ce de fapt m-a atras, 5 gigi de net Posted Image . Mi se pare hazliu cand ma intalnesc cu cate un snob din alta retea, care se codeste sa intre pe o pagina de pe mobil, ca i se termina abonamentul.
Eu lunar dau net altora de la Orange sau Vodafone, de pe mobilul meu cu Digi, ei au putin net pentru multi bani, asa ca mocangeala e la ea acasa. Dar asta e, astia saraci care au abonamente Digi sunt net inferiori celor bogati de la portocalii si rosii.

#36
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

View Postmircea_kevin, on 17 iulie 2014 - 13:21, said:

Eu am contractat 3 abonamente don,cu numere noi de la digi,un amic de al meu do2 tot numar nou. Deci e o tampenie sa spui ca digi a primit in intervalul acela doar 3700 de abonati,. La mine sa rezolvat problema cu costul suplimentar,acum sunt toate bune si frumoase

Pai sunteti in anturaj.

Asa cum s-a stabilit electoratul PSD-ului, asa s-a stabilit si cine-s clientii Digi Mobil.

Curios cum pe forum toti au cate 3-4 abonamente, 7-8

Bravo fratilor, este dreptul vostru sa va abonati unde vreti, dar nu poluati forumul zi de zi cat de bine este la Digi pentru ca la voi bine inseamna ieftin si atat.

Pentru altii inseamna call center, magazine la tot pasul, comanda unui telefon sa vina in 3 zile nu in 6 luni. Semnal si viteza la internet si multe altele pe care Digi le-ar vrea dar n-au cum sa le aiba pentru ca ei fac datorii si blufeaza ca la Poker.

Coming soon...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate