Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Chestionar 100 mb de internet in roaming national

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

Poll: Internet in roaming national (206 member(s) have cast votes)

Va sunt folositori cei 100 mb de internet in roaming national?

  1. Da, e o oferta buna (91 votes [44.17%])

    Percentage of vote: 44.17%

  2. Nu, nu ma ajuta cu nimic (78 votes [37.86%])

    Percentage of vote: 37.86%

  3. Nu sunt client Digi Mobil (9 votes [4.37%])

    Percentage of vote: 4.37%

  4. Locuiesc in Belgravistan (28 votes [13.59%])

    Percentage of vote: 13.59%

Vote Guests cannot vote

#37
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004

View PostMihai_3, on 18 iulie 2014 - 13:32, said:

nu gresesti deloc.... RDS_ul are roaming-ul cu Vodafone doar pe GPRS
Portocalele au EDGE nu stiu nimic de cei verzi.

RDS are roamning cu Vodafone pe 3G si GPRS (acolo unde nu e acoperire 3G). Da, Vodafone nu are edge si nici acoperirea 3G/4G a Orange.

#38
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
balenax asta am spus si eu.

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,512
  • Înscris: 20.10.2006
Oare o sa ramana pe bune doar 100mb/abonament ? Nici macar contracost sa zic trimitand un sms la un nr sa nu poti avea mai mult trafic in roaming national ? Nu inteleg cu ce ar deranja Vodafone daca un abonat Digi ar plati sa zic 8 euro/Gb de trafic date in roaming apoi Digi ar deconta lui Vodafone sa zic 6 euro din acei 8.

#40
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
8 euro pe 1 GB ii cam putin, chiar daca 100% s-ar duce la Vodafone

"Tariful la depăşire pentru internet pe mobil este de 1€/100 MB şi se aplică indiferent de traficul consumat din totalul de 100 MB, pastrând viteza de trafic."

https://www.vodafone...onamentele/red/

#41
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Eu zic ca cele 3 luni,  cu 100mb inseamna ceva negocieri, de pret/cantitate...nu garantez, dar s-ar putea sa fie discutii(2 luni si jumatate).

Edited by pustiux, 18 July 2014 - 15:57.


#42
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004

View PostMihai_3, on 18 iulie 2014 - 15:23, said:

balenax asta am spus si eu.

imi cer scuze. eu am citit ca digi are roaming cu vodafone DOAR pe gprs. oh, wait :)

Edited by balenax, 18 July 2014 - 16:06.


#43
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostMihai_3, on 18 iulie 2014 - 10:22, said:

din punctul meu de vedere, cei 100 ar trebui folositi pentru situatii de urgenta.
Asta e punctul tau de vedere, dar altii sunt nemultumiti de profesie. RDS putea sa nici nu dea cei 100 de mega, mai ales ca in contract nu este trecut acest bonus. Normal ca pentru urgenta este, cateva mailuri, o actualizare de vreme sau o stire nu consuma cine stie ce. Am stat 25 de minute prin Skype si nu s-au consumat nici 2 mega.

View PostiRunaway, on 18 iulie 2014 - 10:50, said:

Nu stiu cum e la Android, dar la iPhone poti seta daca sa foloseasca datele mobile in roaming sau nu. Il setezi sa nu si il activezi numai cand ai nevoie. Simplu.
Asa e si la android.

#44
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
fara sa par lingau...insa eu cred ca anul acesta ne va mai surprinde si cu alte imbunatatiri...din pacate insa tot prinse in perioade contractuale de 12-24 luni.
roamingul de date 3g cu voda trebuie extins asa ca si reteaua trebuie extinsa.

Edited by Mihai_3, 18 July 2014 - 18:24.


#45
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010
Observ ca majoritatea abonatilor digi sunt multumiti cu 100 Mb in RN.

#46
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,512
  • Înscris: 20.10.2006
Pai da, cat erau clienti ai concurentei ei erau nemultumiti cu cateva zeci/sute de mb, au venit la Digi, dar uite ca si Digi se pregateste sa faca la fel cu internetul. Apropo, voip-ul o fi blocat in roaming national ?

#47
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu, am verificat si VOIP-ul e perfect functional in roaming national. ;)

#48
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 08.06.2005

View PostiRunaway, on 18 iulie 2014 - 10:50, said:

Nu stiu cum e la Android, dar la iPhone poti seta daca sa foloseasca datele mobile in roaming sau nu. Il setezi sa nu si il activezi numai cand ai nevoie. Simplu.
Data Roaming pe iPhone e strict pentru roaming international, testat, verificat. In dimineata cand s-a dat drumul am consumat cei 100 MB/s in Vodafone avand optiunea Data Roaming dezactivata. http://forum.softped...6#entry15521869

Si confirmare de la inca o persoana.

View Postcatalinman, on 16 iulie 2014 - 14:55, said:

Pe Nokia sau ma rog, pe Windows Phone 8.1 trebuie bifat si roaming national de date ca sa mearga. Pe iPhone nu e necesar. Posted Image

Edited by deathnite, 18 July 2014 - 23:00.


#49
mariusbad

mariusbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.09.2010
Cata balbaiala pentru acei 100 MB... Da, e putin, dar totusi cand erati la Orange/Vodafone sau Cosmote cu abonament sau cartela de 5 EUR, cat trafic de date aveati ? Banuiesc ca aveati undeva la 100/200 MB (in ce mai fericit caz). Acum cu trafic 5 GB si trafic in Vodafone 100 MB pentru 5 EUR nu e bine. Si minute nelimitate national si international. Si tarife in roaming muuult sub ce se gaseste pe piata. Si daca vreti sa spuneti ca nu puteti folosi acei 5 GB, sincer, nu trebuia sa va faceti abonament a Digi. Oamenii vad ca tot nu inteleg de ce au fost introdusi acei 100 MB in abonament de 5 (cinci) Euro. Pentru mail, Voip sau o stire.
Eu zic sa va mutati la Orange, au la 19 EURO+TVA 2 GB trafic de date si minute decente ;)

Romanul, vesnicul nemultumit.

#50
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postaris86, on 18 iulie 2014 - 19:09, said:

Observ ca majoritatea abonatilor digi sunt multumiti cu 100 Mb in RN.
Multumiti, nemultumiti, sunt gratis. Daca erau 250 sareau unii ca vroiau 500. Daca erau 500, se gaseau nemultimiti care vroiau un giga.

#51
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Cu siguranta cei care asteptau RN si pe date sunt nemultumiti dar deh....ce sa mai faca acum....asteapta eventual din septembrie ceva inbunatatiri.

Nu cred ca exista totusi cineva multumit , doar le este indiferent cat si cum pentru ca oricum nu depind de RN, au semnal bun la resedinta iar din localitate ies f rar.

#52
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Atat timp cat aria mea de interes(oras + rural) este acoperita full de Digi, n-am stres; eu. n-am facut abonament digi, pentru RN.

#53
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Da,e o oferta buna si Nu, nu ma ajuta cu nimic... nici nu stiu ce sa votez. Nu am intrat niciodata pe rn doar din curiozitate. Acum am semnal full chiar si indoor,netul merge bine, iar daca voi avea vreodata nevoie sa dau un telefon urgent unde nu am acoperire, desi nu mi-a sarit niciodata pe rn,  oferta e bine venita.

#54
INFORMER

INFORMER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2008
Domnilor, mai lăsaţi-o naibii de treabă... Am fugit la Digi la telefonie nu pentru că ne dădea cu 5 Euro net şi telefonie, ci pentru că ne dădea net şi telefonie nelimitat(inclusiv în RN, aşa cum au lăsat să se înţeleagă). Nu mă interesează ce dau ceilalţi operatori, eu ştiu doar că trebuie să am acoperire naţională extinsă, aşa cum au promis, fără limitări. Credeţi că se ducea cineva dacă ştia că nu poate folosi telefonul din cauza lipsei de acoperire sau a limitărilor? NU!! Personal, am avut telefonie de la Digi (telefonie mobilă) gratuită, doar în reţeaua lor, inclusiv net nelimitat. Am trecut pe DON pentru că au promis acoperire naţională. De ce tot timpul trebuie să facem comparaţie cu alţii???Acei alţii au trecut în dreptul ofertelor tot ceea ce trebuia să ştie omul care îşi face un abonament: nr.de minute, GB net, preţ, condiţii de utilizare. Digi NU a făcut acest lucru, ci ne-a înşelat prin omisiune, iar noi am devenit apărătorii lor! Dacă ar fi pus toate condiţiile la dispoziţia clientului, nu cred că mai pupau ei atâţia abonaţi.!!!! Nu e problema mea că se înţeleg sau nu cu Vodafone, trebuia să nu se laude cu netul în RN!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate