Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Apollo 11 - 45 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
A si ca o paranteza recordul de distanta parcursa pe alta planeta (ma rog, incluzind luna) tocmai a fost depasit - dar pina f de curind a fost detinut de Lunokhod 2 - care da, a fost ruseasca:

Quote

Lunokhod 2 operated for about 4 months, and the original estimate was that it covered 37 km (23 mi) of terrain, including hilly upland areas and rilles, and sent back 86 panoramic images and over 80,000 TV pictures.

Nu stiu daca cei tineri isi pot imagina nivelul de rivalitate din timpul razboiului rece. Faptul ca vine inamicul si iti da cu bomba atomica in cap era o chestie la ordinea zilei - in conditiile in care devastarea extrema cauzata de astfel de arme era perfect cunoscuta. Daca pina si rusii nu au sarit in sus ca e fake, eventual cu dovezi indubitabile... lasa ca se gasesc conspirationistii.

#56
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Hahaha, intr-unul dintre putinele interviuri ale lu' Neil Armstrong:

http://www.dailymail...-walk-moon.html

Quote

When asked about the conspiracy theories, Armstrong laughed and said that there's no way the 800,000 Nasa staff working on the project could have kept a secret.

Dar mult mai tare:

Quote

‘But they were never a concern to me, because I know someone is going to fly back up there and pick up the camera I left there.’

Muahahahahaha.  Da, ia mergeti si luati camera. Sa vedem atunci.

Am fost PE LUNA! Nu e vorba de o gagicuta promovata de vreo casa de discuri, nu e o celebritate discutabila, omul a ajuns PE LUNA! Noi mai putem sa gindim asa in general ce multi prosti sint, ca astia trebuie sa interzica prin lege schemele piramidale ca oamenii sint asa de prosti ca nu se potolesc (daca miine s-ar deschide Caritas 2.0 ar trebui sa ceri protectia jandarmeriei pentru oamenii care se inghesuie sa isi lase banii acolo cit mai repede!). Dar pentru Neil Armstrong nu pot sa-mi imaginez ce poate (putea...) sa simta! Stai sa vezi ca umbra ca nu stiu ce.... ia du-te si ia tu camera pe care am lasat-o acolo!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate