Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Legislatie Online

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Maximilian1

Maximilian1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.12.2012
Salut! Vreau sa imi fac un site despre fitness..mai exact sa fac programe de fitness, slabire pentru diferite persoane in schimbul unei sume de bani. Cred ca pot obtine bani frumosi din asta, ma pricep sa vorbesc cu lumea , sa tin legatura, etc. Problema e ca am de partea mea doar experienta, merg la sala de mult timp si consider ca pot da sfaturi..Nu am diplome...Deci practic nu as fi atestat sa fac lucrul asta....Intrebarea mea este...Am voie sa fac asa ceva? Ce riscuri pot aparea?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
daca-ti faci SRL nu ai nevoie de nici o diploma/atestat.
riscurile sunt aceleasi ca la orice alta afacere.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si cine crezi ca-i dispus sa plateasca pt sfaturile unui necunoscut, fara "pedigree"? Castiga macar un campionat european, sa te cunoasca lumea, apoi hai cu idei si sfaturi. Din cate stiu, cei care chiar se pricep, stau prin sali, nu pe net.

#4
Maximilian1

Maximilian1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.12.2012
Nu am zis ca sunt expert. Ti-am zis ca sunt in stare sa fac oamenii sa cumpere de la mine si sa dau sfaturi bune, programe complexe...Daca castigi un campionat european, daca esti certificat si cunoscut, ceri si bani pe masura....Din cauza faptului ca nu sunt in situatia asta, preturile ar fii cele mai mici de pe piata...Asadar, oamenii vor cumpara cred, problema e daca am voie! Va multumesc pentru raspunsuri si mai astept pareri!

View Post_Smiley_, on 15 iulie 2014 - 12:51, said:

daca-ti faci SRL nu ai nevoie de nici o diploma/atestat.
riscurile sunt aceleasi ca la orice alta afacere.

Mersi! O sa citesc despre SRL

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Acum sincer: Daca eu as scrie ca vand pastile miraculoase de slabit, sau de facut muschi, tu ai cumpara de la mine? N-o lua in nume de rau, dar degeaba te pricepi, daca lumea nu te cunoaste. Ce garantie am eu ca sfaturile tale sunt bune, sa nu zic, poate chiar daunatoare, poate doar pierdere de timp si bani? Cam asa ar trebui sa pui problema, nu ca-ti place sa dai sfaturi si vrei sa le dai pe bani.

#6
Maximilian1

Maximilian1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.12.2012

View Postrumegus, on 15 iulie 2014 - 13:06, said:

Acum sincer: Daca eu as scrie ca vand pastile miraculoase de slabit, sau de facut muschi, tu ai cumpara de la mine? N-o lua in nume de rau, dar degeaba te pricepi, daca lumea nu te cunoaste. Ce garantie am eu ca sfaturile tale sunt bune, sa nu zic, poate chiar daunatoare, poate doar pierdere de timp si bani? Cam asa ar trebui sa pui problema, nu ca-ti place sa dai sfaturi si vrei sa le dai pe bani.

Daca parerile tale sunt sincere, sunt recomandate de alti oameni, daca iti faci treaba si incerci sa ajuti oamenii se vor vedea rezultatele, totul sta in seriozitate si in felul de a stii sa ai o relatie deschisa cu oamenii si sa tii legatura...In fine, ti-am zis, nu asta e principala problema..Multumesc de raspunsuri;)

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vad ca nu vrei sa pricepi. Cand construiesti o casa, incepi cu fundatia, nu cu acoperisul. Asta cu recomandarile, sinceritatea, bla-bla, sunt doar limba de lemn si atat, semn ca nici sa comunici ceva, nu stii. Pai cine sa te recomande, daca tu incepi online? Potentialii clienti sunt din toata tara, nu se cunosc intre ei. Tocmai asta-i principala problema.

#8
Maximilian1

Maximilian1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.12.2012
Ok, sunt de acord cu ceea ce spui si inteleg punctul tau de vedere...Ai lucrat pe nisa dieta, slabire, ceva de genul asta? Oamenii sunt discusi sa dea bani multi, sa cumpere produse despre care nu s-a auzit, etc pentru ca nu sunt destul de educati si unii din ei sunt "obsedati" de gandul de a slabi....Si oamenii profita de chestia asta si fac bani nemeritati...Dar nu asta era subiectul despre care voiam sa discut, sunt banii mei, imi permit sa ii investesc si imi asum riscul sa ii pierd..altul e subiectul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate