Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

BlackBerry Passport

- - - - -
  • Please log in to reply
2410 replies to this topic

#2197
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Pana crapa OS 10 la BB , Micro ajunge la vindos 20 . Totusi este de apreciat efortul :)

#2198
Tarux

Tarux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 12.02.2015

View Postfarausername, on 24 martie 2017 - 15:26, said:

Pana crapa OS 10 la BB , Micro ajunge la vindos 20 . Totusi este de apreciat efortul Posted Image

Clar! Am specificat ca plictiseala ma joaca-n picioare. Plus cosmarurile care ma trezeau noaptea spunandu-mi ca Chan le cere utilizatorilor de BB OS sa predea telefoanele neconditionat si urgent. Glumesc. Totusi plictiseala e reala si doare cateodata. Posted Image

#2199
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Eu de plictiseala as incerca un K1 insa slabe sanse la ce preturi vor avea! Tot e bine ca nu ma plictisesc de toNt, ma documentez de niste androizi si descopar bucati interesante de sticla, total necunoscute si la preturi rezonabile ca asta de exemplu : http://www.nubiamobi...32gb-black.html
As vinde pp-ul si as trece la un dumb phone os7, insa nu cred ca iau de o ciorba pe el.

Edited by farausername, 24 March 2017 - 15:50.


#2200
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Si eu am părăsit corabia si tot in gradina microsoft am poposit pentru moment. Eu am descoperit ceva bug-uri. Astept impresii mai detaliate de la colegul nostru care a făcut aceeasi miscare. O concluzie rapida : Nu-i rău deloc.

#2201
Tarux

Tarux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 12.02.2015

View Postdedes777, on 24 martie 2017 - 16:32, said:

Si eu am părăsit corabia si tot in gradina microsoft am poposit pentru moment. Eu am descoperit ceva bug-uri. Astept impresii mai detaliate de la colegul nostru care a făcut aceeasi miscare. O concluzie rapida : Nu-i rău deloc.

Da, neasteptat de bun 650. Cat despre Windows 10 nu prea am ce sa zic decat ca merge foarte bine momentan. Bug-uri nu am observat. Am inteles ca la inceput au fost ceva probleme cu OS-ul, dar asta anul trecut prin vara. Acum merge bine si merge fara figuri. Probabil e prematura observatia mea, il am doar de o saptamana. Nu folosesc retele anti-sociale si dupa ce-mi spal rufele nu postez imagini pe Instagram. Zic asta pentru am inteles ca fb si insta faceau figuri, dar eu n-am probat, deci habar n-am daca e adevar sau nu. Zic si eu ca si tine: nu e rau deloc! Dar absolut deloc!
In schimb nu te lasa sa cumperi app cu creditul de pe cartela si iti cere musai sa scoti cardul. App crackuite am inteles ca nu se gasesc, deci OS-ul pare destul de securizat.

#2202
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Eu am avut wp 1020 dupa z30 pentru camera senzațională dar când am revenit la BlackBerry Passport silver edition am realizat ce mult mi-a lipsit și ce evoluat e față de wp sau android! Îți dai seama când deschizi mai multe file în fundal, la tastatură la meniu, setări! Cei drept că ai mei au tot wp că nu le-a plăcut altceva! Au 640 amandoi pentru că nu am vrut să dau 150 de lei în plus pentru 650 (care arată mult mai bine și are wp10) și pentru că nu le trebuie mai mult deoarece folosesc doar youtube și mama facebook și browser.
Eu mi-aș fi luat 950/950xxl pentru cameră că la performanțe nu sunt diferențe foarte mari!
Încă am 1020 dar se aude jalnic în casca la convorbiri așa că e telefonul fiului meu care se uită la youtube sau desenează cu diverse aplicații!
E la ani lumina de BlackBerry os10 wp10!
Pentru oameni simpli, pensionari merge :)
Eu zic să facem topic separat la alternative BlackBerry os10!

#2203
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
Farausername , de unde ai luat pounch-ul acela din piele?nu reusesc sa gasesc asa ceva pe piata...

#2204
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
:) :) pe ala l-am luat dintr-un targ de vechituri, era un calculator de buzunar fujitsu in el i-am dat 10 lei pe el, s-a nimerit sa se potriveasca. Altfel, am facut ceva similar la o croitorie, m-a costat 15 lei insa pielea era mai de proasta calitate. Poate o sa fac unul personal in viitor, nu e mare smecherie, material de calitate sa fie!

#2205
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
Tare as vrea asa ceva... problema e ca mereu imi gasesc telefonul prin buzunar sau geanta aproape blocat si cu inca 2,3 incercari ramase inainte de a se face un erase device..

#2206
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Daca vrei sa cumperi gata facute gasesti, eu unul desi am mai comandat si din China, prefer cu livrare din Europa, de aici nu mi-am luat inca teapa si ajung cam in 7 zile.
Uite un exemplu mai scumput, sunt si altele mai ieftine din material textil,
http://m.ebay.co.uk/...2937?nav=SEARCH,


#2207
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
Arata foarte bine!
Multumesc!

#2208
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
10 lei...daca era si dreapta cusatura....era 25 de euro ;):P
Acum am passport full de full cu piele :) :)

Attached Files


Edited by farausername, 05 June 2017 - 19:26.


#2209
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
L-am luat pe ala din link, foarte multumit de el, 25E...Posted Image

#2210
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Este activ/magnetic ? Adica iti stinge ecranul daca il introduci in el?

#2211
Rickcool

Rickcool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 20.07.2010
da, este magnetic.

#2212
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Salut am văzut că a scăzut prețul la passport drastic la 1100 de lei , merita cumpărat.Ma mai pot folosi de telefon macar un an de acum incolo?

#2213
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Oho, cum sa nu merite, maine mi-as mai lua inca unul. Ca fapt divers eu nu am facut update de mai bine de 2 ani si merge perfect. Bine, daca ai o experienta in spate cu os-ul, altfel, sa nu ne injuri sa te-am pus sa iti iei ditamai tocatorul!

#2214
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Probabil merita doar daca esti fan hardcore. Desi chiar si dintre acestia observ ca au ramas din ce in ce mai putini pe aici, cu toate ca unii excludeau cu desavarsire alte platforme.

Whatsup dispare in cateva zile, ce urmeaza?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate