Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Curatare colon

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
mariconn

mariconn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.02.2014
Stie cineva, este bun tratamentul de curatare a colonului cu apa si sare de Hymalaia? tocmai mi-am luat sare de aceasta de la plafar insa am o anumita teama sa nu aibe efecte adverse...

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Il dai afara si il lasi la inmuiat peste noapte in apa cu sare. Problem solved!Posted Image

ON: Sunt 7 mii de articole pe Gogule, chiar nu ai gasit lamuriri acolo?

P.S. - Daca nu ai incredere in articolele alea, fugi la un doctor si cere sfatul.Posted Image

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
nimic nu te curata mai bine ca un fortrans

Edited by opop, 13 July 2014 - 10:05.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
mai, dar ce se intampla daca incerci o clisma?
sigur iti va placea mai mult

#5
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Nebunia asta cu clisma a fost si prin '40 , dar atunci medicina nu avea asa multe date statistice.
In colon exista bacterii necesare , clisma le distruge , dar daca medicul spune ca e necesar pentru o anumita afectiune atunci e alta poveste . Asa tam nesam sa-ti cablezi furtune cu apa cu nustiu ce si sa bagi in tine nu cred ca e benefic .

#6
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postrozone, on 13 iulie 2014 - 11:30, said:

Nebunia asta cu clisma a fost si prin '40 , dar atunci medicina nu avea asa multe date statistice.
In colon exista bacterii necesare , clisma le distruge , dar daca medicul spune ca e necesar pentru o anumita afectiune atunci e alta poveste . Asa tam nesam sa-ti cablezi furtune cu apa cu nustiu ce si sa bagi in tine nu cred ca e benefic .
tu nu te speli pe corp/cap/dinti din cand in cand ?

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postrozone, on 13 iulie 2014 - 11:30, said:

Nebunia asta cu clisma a fost si prin '40 , dar atunci medicina nu avea asa multe date statistice.
In colon exista bacterii necesare , clisma le distruge , dar daca medicul spune ca e necesar pentru o anumita afectiune atunci e alta poveste . Asa tam nesam sa-ti cablezi furtune cu apa cu nustiu ce si sa bagi in tine nu cred ca e benefic .

clisma nu se face in fiecare zi ca sa distrugi toata flora, plus de asta, nu-ti baga detergent ca sa te curete bine. app, ai facut operatie chirurgicala de apendicita?
sa stii si tu, ca inainte de asta se face clisma, nu a murit nimeni de la aceasta operatiune

#8
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Colonul functioneaza bine mersi asa cum l-a lasat natura. Problema reala este ca lumea nu mai are timp (sau nu are de unde) sa mai consume verdeturi sanatoase, sau ignora/ nu stie că leguminoasele, cerealele,  lactatele si altele perturba digestia si irita intestinul in diverse moduri.
Clisma ar putea fi totusi un punct de inceput pentru cei cu un anumit gen de fantezii Posted Image

Edited by NelsonMandela, 13 July 2014 - 11:57.


#9
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
da un image search pe google cu ''colon plaque''...15 ani de ceafa cu cartofi, paine alba si cola, si cam asa ajungi.

#10
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"operatie chirurgicala...ca inainte de asta se face clisma"
Tocmai asta spuneam : "daca medicul spune ca e necesar pentru o anumita afectiune atunci e alta poveste"
E altceva cind spune medicul sau asa vrei tu fara sa ai nimic , doar ca ai auzit , vazut la tv . Ai vazut ce tapa era cu acel "colon help" firma e in insolventa deja

#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostDany_Darke, on 13 iulie 2014 - 11:55, said:

clisma nu se face in fiecare zi ca sa distrugi toata flora, plus de asta, nu-ti baga detergent ca sa te curete bine. app, ai facut operatie chirurgicala de apendicita?
sa stii si tu, ca inainte de asta se face clisma, nu a murit nimeni de la aceasta operatiune

Citisem, ca, in apendicita ar fi "stocate" bacteriile bune pentru organism.

Edited by easy90rider, 13 July 2014 - 13:45.


#12
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Nu cred. Apendicita e o boala :)

#13
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012

View Postwiseguy76, on 13 iulie 2014 - 12:05, said:

da un image search pe google cu ''colon plaque''...15 ani de ceafa cu cartofi, paine alba si cola, si cam asa ajungi.

Quote

Cum ne ajuta probioticele din varza murata?
1. Restabilesc echilibrul florei din intestine si colon. Odata ce flora bacteriana a fost refacuta, creste numarul de enzime care descompun alimentele, astfel ca hrana este mai bine digerata iar nutrientii mai bine absorbiti in sange; putem tolera din nou alimente care acum ne fac rau;. probioticele limiteaza inmultirea bacteriilor “rele” din intestine, cum ar fi Candida.
Asta e veritabila terapie prin nutritie, sa urmaresti ce alimente consumi la un anumit moment, calitatea, efectele pe care le au.

Edited by NelsonMandela, 15 July 2014 - 18:04.


#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Detoxifierea colonului e doar o metoda ca noi (producatorii si distribuitorii de medicamente) sa va luam banii. Oricum la noi stau foarte bine. link

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am mai zis-o si pe alte subiecte...suplimentele miraculoase nu-s bune de nimic.  ( Ma lusem cu ceva toopic de protectia ficatului ).

Daca ai colonul praf, n-o sa te ajute niciun supliment alimentar/ miracol naturist...asa-i lumea, asa-i materialul. Nu ajuta.
Daca nu ai colonul praf, ba de-impotriva, ai o dieta foarte echilibrata...la ce ti-ar trebui Colonhelp/ alte miracole?

Dar da, se fac bani frumosi din asta...

#16
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postmariconn, on 13 iulie 2014 - 09:46, said:

Stie cineva, este bun tratamentul de curatare a colonului cu apa si sare de Hymalaia? tocmai mi-am luat sare de aceasta de la plafar insa am o anumita teama sa nu aibe efecte adverse...
Prostii....cu minim 2 smochine pe zi cateva saptamani ai curatat toate matele. Da ...sa nu ai apendic.

Edited by Clovis, 02 December 2014 - 19:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate