Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Plazza Residence - Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
496 replies to this topic

#433
ion_milion

ion_milion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2016
Dacă atunci când voi ați achiziționat apartamente în acest "Plazza Residence" vi s-au părut prea scumpe, aflați că încă se mai fac profituri de peste 50% în imobiliare și voi ați contribuit la ele.

Attached Files

  • Attached File  USB1.jpg   79.05K   412 downloads


#434
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Fain. Bună informație

#435
gicafranica

gicafranica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 27.05.2014
Inseamna ca e mult mai mare de 50% profitul, asta-i ala pe curat in acte.

#436
Cattani30

Cattani30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.12.2015
Blocul este finalizat de anul trecut și apartamentele 100% vândute din câte știu eu, probabil ca au suspendat siteul pentru ca nu mai au nimic disponibil.


View Postffm, on 09 iunie 2016 - 22:16, said:

Buna seara,
Aveti idee de ce a fost suspendat site-ul de la Plazza Residence? Al doilea bloc cu termen de finalizare la sfarsitul lui 2015 in ce stadiu este?

Edited by Cattani30, 15 June 2016 - 17:28.


#437
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Postion_milion, on 15 iunie 2016 - 11:55, said:

Dacă atunci când voi aţi achiziţionat apartamente în acest "Plazza Residence" vi s-au părut prea scumpe, aflaţi că încă se mai fac profituri de peste 50% în imobiliare şi voi aţi contribuit la ele.


Se fac profituri intre 70 % - 300 %! Cum credeai ca difera atat de mult pretul pe mpc de la o zona la alta pentru apartamente noi? Aceeasi constructie (identica pana la cel mai mic detaliu) daca o faci in Militari / Dr. Taberei are un pret pe mpc, iar in Dorobanti / Primaverii are un pret cu mult mai mare pe mpc (luam in considerare ca utilitatile trec prin fata cladirii in ambele situatii si nu sunt necesare bransamente mai lungi intr-un loc si mai scurte in alt loc)! In mod normal in aceasta situatie, doar pretul terenului difera, ceea ce ar trebui sa se rasfranga mult mai putin in pretul total al locuintei deoarece cota indiviza de teren este mult mai mica la un bloc fata de o vila!

#438
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010
Buna ziua.

Doresc sa achizitionez un apartament intr-un bloc construit de aceasta firma pe Iuliu maniu (Cotroceni Polotehnica Residence) http://www.cotroceni...aresidence.ro/.
Puteti sa imi spuneti cum si in ce conditii s-a facut antecontractul?
Sunteti multumiti de calitatea constructiei?

Multumesc

#439
Cattani30

Cattani30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.12.2015
Totul a decurs fara probleme cat despre calitatea constructiei din ce am vazut nu fac rabat la materiale si la calitate, construiesc cu simt de raspundere comparativ cu alte blocuri noi

#440
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

View PostCattani30, on 01 iulie 2016 - 10:46, said:

Totul a decurs fara probleme cat despre calitatea constructiei din ce am vazut nu fac rabat la materiale si la calitate, construiesc cu simt de raspundere comparativ cu alte blocuri noi

Multumesc pentru raspuns. Ati cumparat in complexul Platza? Sunteti multumit de apartament? Ati facut antecontractul inainte de cadastru? S-a trecut antecontractul in cartea funciara? A existat ipoteca?

#441
Cattani30

Cattani30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.12.2015
Eu am cumparat din ultimele apartamente ramase cand era blocul terminat si lume deja mutata, dupa cum am zis totul a decurs ok, nu am ce sa le reprosez baietilor de la vanzari si nici dezvoltatorului. Au fost intotdeauna foarte prompti cand am cerut tot felul de acte pentru banca timp de 3 luni cat m-am chinuit sa rezolv cu Prima Casa

#442
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010
Multumesc mult. Noi luam in faza de proiect in noul bloc pe care il ridica acum pe iuliu maniu, si problema este ca nu e cadastrul gata. O sa incerc sa trec o clauza privind abaterea intre schite si cadastru.
Cu balcoanele si aerul conditionat cum ati rezolvat? Ati inchis balcoanele?
Parcela drum este in intretinerea asociatiei?
La baie este prevazuta aerisire?
Blocul are si boxe?
Ce dimensiune au parcarile subterane?
S-a terminat la timp?
Ati semnat la notarul Ciudoescu?
La ce curs s-a facut plata?
Exista ipoteca?
Cat s-a platit avansul?

Multumesc

Edited by stanescu2, 01 July 2016 - 21:33.


#443
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006
Salutare,

A luat cineva la ultimul etaj in blocul de 11 etaje sau in cel de 9 etaje de lângă? Daca da, cum a fost cu izolație termică vara/iarna?

#444
lavrsss

lavrsss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2010

View Poststanescu2, on 01 iulie 2016 - 21:29, said:

Multumesc mult. Noi luam in faza de proiect in noul bloc pe care il ridica acum pe iuliu maniu, si problema este ca nu e cadastrul gata. O sa incerc sa trec o clauza privind abaterea intre schite si cadastru.
Cu balcoanele si aerul conditionat cum ati rezolvat? Ati inchis balcoanele?
Parcela drum este in intretinerea asociatiei?
La baie este prevazuta aerisire?
Blocul are si boxe?
Ce dimensiune au parcarile subterane?
S-a terminat la timp?
Ati semnat la notarul Ciudoescu?
La ce curs s-a facut plata?
Exista ipoteca?
Cat s-a platit avansul?
Multumesc
Plazza residence 9 etaje:
- Baia are coloana de aerisire, cu iesire de 120mm pentru ventilator.
- Nu stiu cum e cu parcela de drum.
- Nu sunt boxe, avem adapost "ALA" pe toata suprafata subsolului prevazut teoretic pentru ambele blocuri.
- Nu exista parcare subterana, doar la suprafata, numarul de locuri sunt undeva la maxim ~30-40% din numarul de apartamente C1 + C2.
- Sa terminat cu putina intarziere, nu mai stiu exact ~1-2 luni, unele chestii au ramas nefinisate.
- Da, toti au semnat cu Ciudoescu, cu ala colaboreaza ei.
- Noi am negociat la un curs fix in momentul in care am semnat ante-contractul.
- Am cumparat cu prima casa, avans 5%.
Ca mentiuni:
- Au facut ceva rabat de calitate: usile de la intrare par destul de proaste, stiu pe cineva la care i sa rupt pur si simplu clanta, si se zgaraie foarte usor. Gresia de pe casa scarii e destul de proasta, lipsesc finisaje pe alocuri( pe lateralele la unele scari, si pe acoperis, la casa liftului). Senzorii de lumina de pe scara sunt de proasta calitate, aproximativ ~30% din ei trebuie schimbati la noi.
Constructorii au tot zis ca o sa vina sa faca, fara vre-o miscare pana acum. Receptia blocului a fost facuta de primarie!, deci din punctul lor de vedere ei au terminat, desi clar mai au niste finisaje de efectuat.

#445
gmanu

gmanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.09.2004
Siguranta in constructii:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UCM43KmG6Lc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Numarati muncitorii care au asigurate masuri minime de siguranta(casca, vesta, asigurare de lucru la inaltime, prostii de genul asta)

#446
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
vine criza : https://www.zf.ro/co...lventa-17981729

#447
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Am auzit a saptamana viitoare se va lansa faza 3 de constructie. Pare interesant complexul. Depinde acum la ce pret vor scoate apartamentele. Daca aveti noutati, postati. O zi buna

#448
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008

View Posttmvali, on 21 octombrie 2019 - 15:49, said:

Am auzit a saptamana viitoare se va lansa faza 3 de constructie. Pare interesant complexul. Depinde acum la ce pret vor scoate apartamentele. Daca aveti noutati, postati. O zi buna

Salut,
De la cine ai auzit? Eu am discutat cu un agent in data de 15 oct cand stabilisera initial ca vor lansa faza 3 si mi-a spus ca se amana pe perioada necunoscuta.

#449
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
Multe garsoniere si apartamente de 2 camere au fost luate de persoane fizice ce lucreaza cu agentiile imobiliare. Au scos ultimele luni pe imobiliare.ro  promisiunile de vanzare la cesiune si iti cer pe langa si o diferenta de bani de aprox 15% din pretul total. (agentii: Galaxy Imobiliare, RoImob pt faza 2 - au contractat bulk cate 15-20 bucati; 42.100e in acte, ei vor 48.000 dar iti spun ca proprietarul vrea diferenta in plasa, la negru pt ca are nu stiu ce litigiu cu dezvoltatorul si asa au stabilit plata - poveste de adormit naivii; si iti mai cer si comision 2% ca sa intermedieze vanzarea :))) care de fapt e cu oameni de-ai lor; deci in total daca esti prost dai 48.000 + 1000 euro pt o cesiune de 42.100 in acte, iar diferenta aia nu apare nicaieri in acte; totul facut cu largul concurs al unor angajati de-ai dezvoltatorului; fiti cu ochii pe stiri la tv :D).

#450
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008
http://plazaresidenc...rtamente/faza-3

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate