Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Digi.Mobil "la tara" (zone rurale)

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Corect. Oamenii vin la digi pentru pret, dar constat ca apar tot mai multe probleme :(

Poate ca nu se asteptau sa aiba un asemenea succes si nu sunt pregatiti sa faca fata unui mare numar de noi abonati.

#20
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Despre ce probleme vorbesti ?
Acoperirea actuala Digi in mediul rural nu are legatura cu cresterea numarului de abonati, asa era si inainte

Edited by danzi23, 11 July 2014 - 21:19.


#21
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

View Postdanzi23, on 11 iulie 2014 - 21:18, said:

Despre ce probleme vorbesti ?
Acoperirea actuala Digi in mediul rural nu are legatura cu cresterea numarului de abonati, asa era si inainte
Asta nu era strict pt mediul rural, ci in general.

#22
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Titlul topicului spune altceva Posted Image
Si "problemele" principale sunt cu persoanele care s-au aruncat inainte la abonament, ele avand un telefon mai vechi 2g-Only, chiar daca Digi ii o retea exclusiv 3G

#23
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Raspunsul "off" era pt @pleteab.
Am fost bucuros cand a fost activat RN deoarece tata avea la tara un telefon mobil-fix, agatat undeva pe afara, iar daca se misca putin pierdea semnalul digi.
Acum are semnal full pe RN... 2G!!! cu telefon 2G/3G si se poate plimba cu el peste tot ( doar de aia e mobil)!

#24
newspapertimes

newspapertimes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.05.2014
Mda... sat Fedesti comuna Suletea judet Vaslui, chestie ciudata, soacra mea are vodafone avea semnal eu nu cosmote are semnal la fel si orange (activat roaming tot ce trebuie telefon S4 deci ......):))) mi se pare mie sau digi......... se duce in cap

#25
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
[ http://i61.tinypic.com/a3l7uq.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i58.tinypic.com/j0zc54.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Com. Coteana, aproximativ 20 km SE de Slatina, zona de campie.

semnalul digi este lipsa indoor si outdoorPosted Image
semnalul Vodafone 3G(roaming) este lipsa indoor si foarte slab outdoor(poza 2) Posted Image
semnalul Vodafone 2G(roaming) este slab spre acceptabil(2 liniute din 4) indoor si excelent outdoor(poza 1).


intrebare pt. digi_helper ...daca este cazul de un abonament digi in zona atata timp cat semnalul digi si vodafone 3G este lipsa...telefonul este 3G.

#26
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Pai daca nici VDF nu are semnal bun in zona ce rost ar avea abonament Digi sau VDF? Verifica si celelalte 2 retele, poate vei avea surprize placute!

#27
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
Vodafone are semnal bun dar doar 2G, de asta il intrebam pe digi_helper.

In localitate, 99% sunt pe Cosmote, care are semnal full indoor si outdoor.

#28
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

View Postyahell, on 16 iulie 2014 - 12:56, said:

Vodafone are semnal bun dar doar 2G, de asta il intrebam pe digi_helper.

In localitate, 99% sunt pe Cosmote, care are semnal full indoor si outdoor.
Daca telefonul merge si pe 2G, il poti folosi in zona respectiva, atata timp cat e functional Roamingul National.
Desigur ca un raspuns oficial ar fi recomandat in aceasta privinta, mai ales ca sunt multi utilizatori cu aceasta dilema.

#29
bluero

bluero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 23.08.2004

View Postdanzi23, on 11 iulie 2014 - 21:29, said:

Titlul topicului spune altceva Posted Image
Si "problemele" principale sunt cu persoanele care s-au aruncat inainte la abonament, ele avand un telefon mai vechi 2g-Only, chiar daca Digi ii o retea exclusiv 3G

Una din persoanele de s-a aruncat la abonament cum zici matale sunt si eu.
M-am dus in POP am intrebat de merge sa folosesc DiJi - mi s-a confirmat.
Am verificat cu un telefon DiJi in locatia respectiva. A mers.
Am facut inca 2 abonamente pentru a fi folosite majoritar in locatie.

E simplu: Eu m-am portat/abonat pentru ca era cea mai ieftina solutie si functiona.

Cei de s-au aruncat au fost domnii de la rCS care au s-au inhamat la o caruta putin cam mare pentru ei.
E nesimtire sa adaugi acum dupa ce ai atras clientii termeni de genul:

Pentru terminalele de tip 2G sau alte tipuri de tehnologie, precum si cele care opereaza in alte benzi de frecventa, RCS & RDS nu asigura functionarea serviciului si a retelei Digi Mobil, chiar daca este posibil ca, in anumite conditii, acestea sa functioneze in cadrul acordurilor de roaming national si international.

Nu o mai dati la intors cu retea exclusiv 3G/terminale compatibile si roaming considerat un bonus pentru a fi folosit in situatii limita pentru care trebuie sa fim recunoscatori.
Nu avem de ce sa fim recunoscatori pentru un serviciu pe care il platim si care a facut parte din contractul initial semnat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate