Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Digi.Mobil "la tara" (zone rurale)

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Postati aici doar despre problemele intampinate cu Digi.Mobil in zonele rurale (sate, comune, drumuri importante care le tranziteaza, obiective turistice din aceste zone): semnal digi, RN 2G/3G, dar si variante alternative, adica cine are cel mai bun semnal in zona respectiva.

#2
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
nu ii ca si cum exista deja un topic http://forum.softped...rire-digimobil/ unde se pot posta astfel de sesizari :rolleyes:

#3
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

 danzi23, on 11 iulie 2014 - 14:02, said:

nu ii ca si cum exista deja un topic http://forum.softped...rire-digimobil/ unde se pot posta astfel de sesizari :rolleyes:
Da, dar acolo se vb mai mult de orase si drumuri nationale. Am observat ca mai multi useri se confrunta cu probleme mai ales  in zone rurale si sunt chiar si neintelegeri privid utilizarea RN 2G/3G (pe telefoane care suporta cel putin 3G).

Pe ruta Pitesti-Cocu-Cotmeana ( dj 703a) digi are semnal pana la unitatea militara, dupa care intra rn 2g. De la primaria Cocu pana la Barbatesti nu e semnal digi si nici RN,  in schimb portocalii si verzii stau foarte bine.

#4
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Mai bine bagai: Digi.Mobil RURAL - Zone FARA Acoperire! ... CA-s destule.

Edited by IP-XCENTRIC, 11 July 2014 - 15:09.


#5
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 18.04.2008
Prin Argeș acoperire destul de slaba DN73c Câmpulung-Curtea de Argeș fara semnal decât in apropierea celor doua orașe.

#6
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Ce sa mai zic de Dolj, bate vantul in rural, am vazut ca avem acoperire strong de la bulgari! Buna si aia! :D

#7
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Si ieftin si cu acoperire nu se poate... Ori, ori. Vrei Digi, ai semnal bunicel in orase,

#8
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Nu am deschis intamplator acest topic. Sunt fan digi si abonat digi si (inca) vdf. Chiar aseara eram, oarecum intamplator pentru o URGENTA,  la farmacia din Barbatesti (Arges) si, deoarece proprietarii nu erau acasa, am vrut sa ii sun: semnal digi/vdf=0. M-am simtit "tradat". Nu stau in zona si nu am crezut ca as putea sa nu pot folosi telefonul acolo!

Acolo verzii si portocalii sunt "la putere". Am intrebat un localnic ce stie de semnalul la vdf. S-a uitat la mine de parca nu auzise niciodata de asa ceva: " aaa, nu merge aici".

#9
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 06.02.2012
Nu mere aici, dar mere la bulgari; tari di tat bre.............Posted Image

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Eu am fost in comuna Colibasi(jud. Giurgiu) la 40km de centrul Bucurestiului si semnal Digi Mobil 3g=0; Digi Mobil R 3g=0.
Am dat la cautare retele Digi Mobil R 2g= fullPosted Image WTF!!! (portocalii+verzi+rosii oscileaza intre 1~2 linii)

Edited by xmanyacs77, 11 July 2014 - 16:52.


#11
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

 leomagic44, on 11 iulie 2014 - 16:32, said:

Nu mere aici, dar mere la bulgari; tari di tat bre.............Posted Image

Accentul folosit este moldovenesc, nu oltenesc.... trec peste totusi, cu urmatoarele precizari: :D

Toata zona de sud, granita adica, de la Cetate pan' la Ruse,concret Cetate, Bistret, Bechet, Dabuleni, poate si in continuare, este partial lipsita de semnal. Cu cat mai aproape de cursul Dunarii, cu atat semnal mai bun M-TEL.

Intamplarea face ca ma opresc din cand in cand pe acolo sa meditez si sa cumpar un kil'-doua de branza de capra......

Edited by IP-XCENTRIC, 11 July 2014 - 17:24.


#12
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Stati linistiti ca eu,  la 6 km de centrul Alexandriei, trebuie sa ies in curte ca sa pot vb pe Digi. Bine ca au bagat RN - ul.

#13
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Asta n-am inteles-o niciodata la Digi, de ce nu acopera orasele si drumurile principale, cum era pe vremuri la Connex: "Acest drum este acoperit de ConneX GSM". Posted Image

#14
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
2 ani cat au RN cu Vodafone stau mai linistiti

#15
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 06.02.2012
Aici am facut referire la Romanica.
Locuiesc in zona rurala, la 7 km de Galati, Digi semnal 1 linie din 5, varzafone 3G lipsa, 2G full.

Edited by leomagic44, 11 July 2014 - 18:37.


#16
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Stai bine eu nu am semnal in door ,3G in Iasi, doar pe 2G full, daca imi restrictioneaza semnalul pe 2 G , REZILIEZ ,  mentionez ca am telefon 3G

#17
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

 danzi23, on 11 iulie 2014 - 18:25, said:

2 ani cat au RN cu Vodafone stau mai linistiti
Si dupa cei doi ani vom migra iar pe la alti operatori, daca digi.mobil nu isi va rezolva problemele cu semnalul.

#18
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Sa ne spuna cineva cate siteuri sau montat din cele 500 din aprilie si pana acuma ,oferta este extraordinar de buna ,dar pacat cu acoperirea

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate