Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Achizitionare apartament fara avans

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
SlowBozz

SlowBozz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.01.2014
Buna ziua! Doresc sa imi cumpar apartament prin Prima Casa, dar nu am bani pentru avansul de 5%, pot face rost de maxim 1000Euro pentru rezervare, in cazul in care avansul ar ajunge la un 2200Euro. Stie cineva vreun bloc nou in sectorul 6 la care dezvoltatorul accepta doar plata rezervarii, si sa declare ca i-am platit avansul, iar banca sa acorde suma care sa contina si avansul? Va multumesc!

#2
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Daca nu faci pe 30 de ani credit, traiesti degeaba! Posted Image
Nu-ti face probleme ca nu ai un leu in buzunar, important e sa te incadrezi la rata!
Restul e cancan!

#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Cred ca putem muta topicul pe aria juridica, acolo unde intra de obicei procurorii pt brainstorming.

#4
baghera2

baghera2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 16.03.2010
@initiator: lasa-te de sporturi d-astea! e periculos.

#5
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Poti sa faci in acelasi timp cu creditul pt prima casa si un credit de nevoi personale care sa te ajute sa acoperi avansul. Partea proasta e ca in primii 3-5 ani, o sa ai de platit 2 rata, cea principala de la prima casa si cea de nevoi personale. Stiu caz concret cand au facut asa, dar aveau venituri destul de mari...

#6
chiriasDezamagit2000

chiriasDezamagit2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 10.10.2013

View PostSlowBozz, on 11 iulie 2014 - 11:22, said:

Buna ziua! Doresc sa imi cumpar apartament prin Prima Casa, dar nu am bani pentru avansul de 5%, pot face rost de maxim 1000Euro pentru rezervare, in cazul in care avansul ar ajunge la un 2200Euro. Stie cineva vreun bloc nou in sectorul 6 la care dezvoltatorul accepta doar plata rezervarii, si sa declare ca i-am platit avansul, iar banca sa acorde suma care sa contina si avansul? Va multumesc!

Esti mult prea sarac pentru un credit daca nu ai fost in stare sa economisesti in cativa ani 2 mii euro.

Ce inseamna asta pt tine ? In afara de o jignire voalata (o meriti insa) inseamna ca nu vei putea plati rata si vei fi executat silit. Risti sa ajungi in strada si cu rate in continuare de plata. Risti este  impropriu spus, este aproape sigur ca vei fi executat silit pentru ca te-ai chinut vreo 10 ani sa platesti si apoi nu mai poti. Iar cand ai platit 10 ani de fapt ai achitat doar dobanzi, mergi la banca si intrebi cat din suma mai ai de plata ei iti vor raspunde ca 90%.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate