Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei G6 4G LTE

- - - - -
  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#217
AnaMT

AnaMT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2014
Dar iti merge netul? Ca am observat ca mie nu imi merge deloc. Doar pe wifi..

#218
AnaMT

AnaMT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2014
Si daca nu am cum sa rezolv problema asta cu netul, am cum sa ma intorc la 118 sau 115 cum aveam eu original?

#219
superzeama

superzeama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.03.2008
Netul imi merge,de intors la 115 sau 118 am incercat toate posibilitatile si nu am reusit.Intre timp m-am mai obisnuit cu varianta asta si cred ca am sa il las asa.

#220
AnaMT

AnaMT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2014
Asta inseamna ca o sa stau fara net pana la un nou update, daca nu cumva si ala o sa aiba probleme.. superb.. In rest merge foarte bine, fix asta trebuia sa fie problema..
Nu a mai intampinat nimeni problema asta?

#221
ozan2

ozan2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 26.07.2013
Mi s-a intamplat si mie,nu primeam apeluri dar am rezolvat cu setari-mai multe-retea mobila-operatori de retea si am dat dezactivare selectare automata si iarasi activare automata.SI mi-a mers.Mai sunt si alte optiuni despre net in retea mobila

#222
superzeama

superzeama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.03.2008
Cred ca in cazul tau trebuie sa configurezi setarile de internet,imposibil sa nu mearga.
La mine este pe "GSM only"

Attached Files


Edited by superzeama, 23 July 2015 - 09:44.


#223
AnaMT

AnaMT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2014
Se pare ca nu asta a fost problema. Am intrat pe site-ul de la telekom si trebuia sa creez un nou punct de acces cu datele de la ei.. Nu m-am gandit la asta din prima.. Multumesc oricum pt ajutor!

#224
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Care e diferenta dintre G6 si P7 Mini ?
La G6 am auzit ca se ia capacul spate insa bateria nu, deoarece are nfc-ul deasupra.
P7-le mini e la fel ? Sunt pe cale sa achizitionez acest model de telefon.

#225
ttiborc

ttiborc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2009
salut, imi poate cineva spuna cum scot sunetul ... cand faci o poza..
mersi

#226
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
E careva, cu telefonul cumpărat de la Telekom sau Germanos, și care a făcut trecerea la 4.4.2? Cum a fost cu aplicațiile după update, au fost ceva probleme? Aș vrea să fac update-ul doar pentru a beneficia de screen cast pe TV (4.3 nu acceptă această funcție), dar nu prea am chef să-mi complic existența cu deblocarea bootloader-ului (mail la Huawei sau alte cele)... Momentan am versiunea G6-L11V100R001C150B118.

#227
PACSA

PACSA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 07.06.2013
Link pt romul B370 customizat.  Arata si functioneaza impecabil. Cel mai nou update 02.02.2016. Partea cu partitia swap nu e obligatoriu,  si eu il folosesc fara acesta.

https://m.facebook.c...1.Kit.kat.B370/

#228
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Salutare!

A "lucrat" cineva la versiunea lui G6 "Telekom Speedsurfer" ? Ma refer la root, bootloader unlock (daca este blocat...) update la 4.4.2...

Edited by gra1, 16 November 2016 - 18:38.


#229
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Speedsurfer nu e G6? , e P535, are bootloaderul blocat, dar merge root (rezulta un fel de root 80%), nu poti modifica fisierele de sistem, dar este suficient sa-l cureti de toate prostiile. telefonul este ok, baterie tine 1 zi.

#230
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salutare , tatal meu detine acest telefon , si mi-a spus ca zilele trecute a intrat pe Facebook si a dat pe un link , dupa care telefonul s-a blocat si a fost nevoit sa ii dea restart , tin sa mentionez ca nu mai mergea nici sa activeze Wi-Fi-ul . Astazi l-am luat sa ii dau resetare din fabrica , l-am lasat cam 1 ora si inca nu se facuse , cu siguranta este blocat , in acest moment tot blocat e ... si nu ii pot scoate bateria pentru ca e integrata... Cum sa il resetez ?

#231
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
La Altex se vinde Huawei G6 cu 700 lei. Merită?

#232
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
NU! Tot la ei și tot cu 700 îți iei P8 Lite, iar dacă mai pui 200 în plus, iei P9 Lite. Pur și simplu diferențele sunt prea mari între generații...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate