Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Taxa stâlp

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
eu plătesc acum 70 doar televiziunea
el TV și internet cam la aceeași bani Posted Image

View Postmadalinmdl1, on 11 iulie 2014 - 20:52, said:

asta e factura mea lunara

Attached Files


Edited by KyKyKyKy, 12 July 2014 - 14:17.


#56
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Si e suparat ca in loc de 30 va plati 33!!

#57
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
normal k sunt suparat. eu nu accept nici un ban in plus. de ce e contract sa fie respectat. lor lear conveni ca eu sa platesc cu 3 lei mai putin decat scrie in contract. imediat miar baga penalitati

#58
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
E tare cum se da stirea pe digi24 .

#59
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
stimabile, ai sters cu pix rosu ori carioca, datele din dreapta facturii (adresa, etc. ) insa sus la factura ai lasat toate datele (sa stie astia de la upc unde sa te gaseasca).

#60
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostIaro, on 12 iulie 2014 - 21:47, said:

...
lol
Acum am vazut si eu :)

#61
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
In afara de modificarea unilaterala a contractului din partea UPC, se incalca si codul consumului (articolele privind vanzarea fortata). De ce au activat ei automat o optiune de 10 lei, si inca una de 3 lei, de la sine putere? Daca nu-si respecta contractele, o sa suporte consecintele. Nu e vorba de 13 lei, e vorba de modalitate, respect pentru clienti si contracte. Parca mi-ar face o favoare ca imi ofera serviciile si ma lasa sa le dau bani pentru ele si pentru onoarea de a fi in cercul lor exclusivist.
Deja au inceput sa dea clientilor motive sa (re)incerce serviciilor altor companii, de parca ei sunt liderii pietei si-si permit aproape orice.

#62
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
eu am semnat contractul pe o suma , 1 leu ,daca el imi baga pe gat 1.5 lei dupa aia nu pot sa-mi asum dreptul de a rezilia contractul ? nu am semnat nimic ca sunt de acord cu taxa vietii pe stalp, sa si-o asume din moment ce pentru 2 ani eu am semnat contract cu o suma fixa.

Daca se mai baga vreo 2 taxe pana una alta..eu ce fac?

deci pot rezilia sau nu ? ca idee

Edited by Al3csutzul, 14 July 2014 - 09:09.


#63
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Vezi in contul MyUPC. Te informeaza acolo ca poti rezilia in 30 de zile.

In conformitate cu prevederile articolului (51) alineatul (7) din Ordonanta de Urgenta nr. 111/2011 privind comunicatiile electronice, cu modificarile si completarile ulterioare, in cazul in care nu esti de acord cu modificarea pretului abonamentului, ai dreptul să denunti unilateral contractul fara despagubiri in termen de 30 de zile de la primirea prezentei scrisori. In acest sens trebuie sa te prezinti personal in orice magazin UPC pentru a depune cererea.

#64
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
hm,de renuntat nu as vrea ca nu am motive dar oare daca tot sunt in fault ei , nu`mi pot baga un canal tv in plus..un hbo simplu, un hustler macar ! :)))

#65
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
eu nu am primit nimic nici pe myupc internet (cont) si nici pe tv (look este blocat, nu am acces la el).

#66
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

View Postflorianro, on 12 iulie 2014 - 16:09, said:

Si e suparat ca in loc de 30 va plati 33!!

Nu conteaza ca platesti 0,5 lei sau 10 lei in plus insa conteaza faptul ca daca am semnat un contract pe 24 de luni care a fost negociat la suma de XX lei nu au decat sa-l respecte ca asa pot baga taxe lunar si eu sunt captiv ! Trebuiau sa se gandeasca inainte de a face ofertele. Si eu probabil o sa reziliez ca nu ma intereseaza fotbalul si nu imi convine sa mai dau aia 3 lei in plus deoarece la RDS de aceiasi suma o sa am net de viteza mai mare, mai multe canale de filme iar in plus pot avea telefonie fixa + mobila (pe care la UPC nu le am).

Edited by macette, 15 July 2014 - 11:07.


#67
kingoban

kingoban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.06.2014

View PostMembruAnonim, on 09 iulie 2014 - 16:55, said:

Nu e taxa de stalp, am primit si eu mesaj.

Suntem fericiti sa te anuntam ca din iulie  iti oferim doua noi canale premium – Disney Junior si Look PLUS – pentru tine si intreaga ta familie.

Incepand cu 1 august, abonamentul tau se va majora cu cu 3 lei (TVA inclus)
Suna la ei si ai sa vezi ca e taxa pe stalp. Nu stiu de ce au dat-o ei cu Look si Disney. practic mascheaza o decizie a guvernului. Probabil ca e an electoral si au ceva obligatii.

View Postmadalinmdl1, on 12 iulie 2014 - 18:07, said:

normal k sunt suparat. eu nu accept nici un ban in plus. de ce e contract sa fie respectat. lor lear conveni ca eu sa platesc cu 3 lei mai putin decat scrie in contract. imediat miar baga penalitati
Din pacate nu prea avem cum sa scapam de astia 3 RON. Toti operatorii ii vor baga. Ma indoiesc ca va opta vreunul sa suporte costurile ... si nici nu stiu daca ar fi legal sa o faca.

#68
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

View Postkingoban, on 15 iulie 2014 - 13:19, said:

Ma indoiesc ca va opta vreunul sa suporte costurile ... si nici nu stiu daca ar fi legal sa o faca.

Pai de ce si-ar diminua ei profiturile ? Sunt invatati de 24 de ani sa "exporte" taxele si impoxitele pe care le platesc pe spinarea prostilor de romani.

#69
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
inca imi rezerv dreptul de a renunta la contract, sunt curios ce ofera rds pentru clientii noi in aceeasi bani..hmm !

#70
luxaeterna

luxaeterna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.06.2014
Am inteles ca cei 3 lei sunt pentru, deja celebra, taxa pe stalp. Insa nu mi se pare ca au fortat pe cineva sa plateasca niste bani in plus. Intr-adevar e o tactica de vanzari putin mai agresiva. Practic in loc sa ofere posibilitatea de opt-in au ales sa ofere posibilitatea de opt-out. Au fost si foarte fair-play sa ofere luna gratuita ca sa poti decide in ce masura merita 7 lei in plus. Daca r fi mers cu cealalta abordare (opt-in) nu cred ca aveau timp suficient sa comunice eficient. Asa au resusit sa creeze si ceva valva in jurul subiectului. Din punctul meu de vedere, optiunea merita fara indoiala.

View PostAl3csutzul, on 15 iulie 2014 - 15:19, said:

inca imi rezerv dreptul de a renunta la contract, sunt curios ce ofera rds pentru clientii noi in aceeasi bani..hmm !

Nu ofera mare lucru. De fapt mie mi-au oferit o multime de neplaceri. Daca voua vi se pare miscarea upc-ului revoltatoare, mergeti la rds si veti vedea. Nu are rost sa intru in detalii pentru ca nu sunt avocatul nimanui si nici nu impart profitul cu mine dar am avut experiente destul de neplacute. La upc am trecut atunci cand ne-am cumparat apartamentul si ne-am mutat in casa noua si mi se par chiar ok. Fiind si microbist ma bucura foarte tare oferta :).

#71
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

View Postluxaeterna, on 16 iulie 2014 - 03:49, said:

Au fost si foarte fair-play sa ofere luna gratuita ca sa poti decide in ce masura merita 7 lei in plus.

UPC = niste kknari... La RTC (Dolce Satelit) pentru 0,62€(TVA inclus) in plus au ambele posturi iar la UPC aceiasi chestie costa 3€ !!! Sa le fie RUSINE !

#72
machi

machi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 10.05.2007

View Postmacette, on 16 iulie 2014 - 12:21, said:

UPC = niste kknari... La RTC (Dolce Satelit) pentru 0,62€(TVA inclus) in plus au ambele posturi iar la UPC aceiasi chestie costa 3€ !!! Sa le fie RUSINE !

Ai dreptate, diferenta mare.... intre RTC si UPC :-) 0.62€ la cursul de astazi = 2.88262.
Sunt abonat UPC (si imi pare rau, dar alta optiune nu am) dar dar ca fost abonat RTC pot spune ca sunt mult mai multumit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate