Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Taxa stâlp

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Salutare !
Am deschis un topic cu acest nume fiindca nu am gasit ceva asemanator.Am primit de la UPC un mesaj in care sunt instiintat ca de luna viitoare voi plati mai mult cu 3 lei,nu scria pentru ce.Am sunat la relatii clienti si mi s-a spus ca este ,,taxa stalp''.Dupa cate am citit taxa stalp o platesc marile companii la stat.Acuma vad ca taxa a fost trimisa catre noi,platitorii de abonamente!
Vi se pare corect?

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Pai a platit vreodata o companie taxele impuse aiurea de stat ca sa plateasca acum?

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Candva, exista taxa pe cosul de fum, acum, Tov. Ponta  apus taxa pe stalp.
Pe scurt, e doar o scuza de a face rost la buget, neexistand nici o alta logica in demers, dar cu un impact economic major asupra multor firme.

#4
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Catre stat banii merg de la companie. Acum depinde, ei pot cere mai mult de la abonat sau sa faca un gest de caritate si sa plateasca din buzunarul lor.

#5
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View Postdigital67, on 09 iulie 2014 - 12:19, said:

Vi se pare corect?

Evident ca ni se pare corect sa platim pentru aberatii. Posted Image

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,145
  • Înscris: 27.06.2007
serios ,tu ai crezut ca or sa plateasca din profitu lor taxa!? :)
stai nitel ca e numai inceputu ;sa vezi cand or veni cei de la Electrica si ceilanti care au cabluri pe stalp :D

#7
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Firmele castiga bani frumosi de pe noi, platitorii.
  Am zis ca reziliez contractul, mi s-a spus ca nu se poate, cu toate ca, in mesaj, scrie ca pot rezilia in termen de 30 de zile de la prezenta notificare...Doamna de la telefon cred ca nu era bine informata... sau poate ca nu sunt eu?

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Am o intrebare. Daca primesc si eu o asa instiintare de la RDS, am dreptul sa reziliez contractul nainte de termen? Adica, se stia de taxa de stalp cand am facut contractul, l-am facut pe suma X, dar daca imi factureaza suma Y nu e incalcare a contractului? As vrea sa ma scap de ei 6 luni :lol:

#9
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Poate urmeaza vreo taxa pe telefoanele mobile, ca de astea au toti! Sa vezi atunci bani la buget!

#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Știi care e paradoxul?

Eu când mi-am făcut casă, a trebuit să-mi plătesc singur stâlpii de curent în număr de 5, pe care apoi i-am cedat către Electrica în mod gratuit.
Acum atât  Electrica cât și UPC mă taxează pe stâlpii plătiți până la ultimul leuț de mine personal.Posted ImagePosted Image  Posted Image

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postlex404, on 09 iulie 2014 - 12:31, said:

As vrea sa ma scap de ei 6 luni Posted Image

Din partea mea poti sa te si scapi pe ei, nu doar de ei. :D

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
În scurt timp toți vor pasa aceste costuri clienților. Mulțumiți guvernului incompetent. Ia de la Monta!

#13
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postlex404, on 09 iulie 2014 - 12:31, said:

Am o intrebare. Daca primesc si eu o asa instiintare de la RDS, am dreptul sa reziliez contractul nainte de termen? Adica, se stia de taxa de stalp cand am facut contractul, l-am facut pe suma X, dar daca imi factureaza suma Y nu e incalcare a contractului? As vrea sa ma scap de ei 6 luni Posted Image

Eu cred ca poti rezilia din cauza ca, atunci cand Rtc a schimbat grila de programe, am putut rezilia, indiferent de cand am avut contractul facut.

#14
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
deci ne asteptam si la RDS cu o crestere a tarifului ??!? Posted Image

#15
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Chiar. Si in curtea mea, adica pe pamantul meu, am un stalp de la Electrica nu mai stiu care.
Exista vre-o lege prin care sa le spun, domna/dnule, in ziua cutare cand ajung acolo, intre orele cutare, va astept echipa care sa imi scoata stalpul. Daca nu, scoateti banu gros..
Unde il puneti, dupa gardul meu, sincer, nu ma intereseaza..

Edited by Prien, 09 July 2014 - 12:40.


#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View PostMihai_3, on 09 iulie 2014 - 12:37, said:

deci ne asteptam si la RDS cu o crestere a tarifului ??!? Posted Image
Nu cred, noi functionam dupa legislatia Belgravistanului :lol:

Faza e ca, 6 luni oricum nu o sa il folosesc...Asa ca eu sper sa creasca sau sa schimbe grila :lol:

#17
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostDigix, on 09 iulie 2014 - 12:34, said:

Știi care e paradoxul?

Eu când mi-am făcut casă, a trebuit să-mi plătesc singur stâlpii de curent în număr de 5, pe care apoi i-am cedat către Electrica în mod gratuit.
Acum atât  Electrica cât și UPC mă taxează pe stâlpii plătiți până la ultimul leuț de mine personal.Posted ImagePosted Image  Posted Image

Nu esti singurul, eu am patit asa cu gazul, am bagat conductele pe banii nostri, dupa care le-am cedat la e-on, dupa un an.

#18
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Prien cere chirie pentru acel stalp !!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate