Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Prima TV HD

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#37
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,274
  • Înscris: 16.01.2007

View Postboro21, on 12 iulie 2014 - 13:27, said:

Pentru noi este bine să existe conţinut.
Corect, cu toţii ne dorim conţinut, dar dacă acel conţinut dorit este în format HD nu ne va bucura oare şi mai mult? Posted Image
Atenţie însă, conţinutul dorit de tine poate fi diferit de cel dorit de mine, iar cel dorit de noi doi poate să fie total diferit de ce îşi doresc alţii. Posted Image

Deci, la cât mai multe canale TV autohtone în format HD! Posted Image

Edited by manic_user, 12 July 2014 - 14:10.


#38
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu se mai spune nimic despre subiect?

#39
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
sa faca rost de bani!

#40
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,274
  • Înscris: 16.01.2007
Cred că proiectul merge înainte, de vreme ce chiar astăzi am ascultat un spot publicitar, pe Magic FM, parcă, în care se făceau propuneri de înscriere pe http://www.utopiatv.ro!

Quote

[...] RV: Am aflat despre pregătirile voastre pentru emisia HD, care e legată de lansarea „Utopia”. E adevărat și când se va petrece?

Cristian Burci: Da, e adevărat. Iar trecerea la HD este obligatorie pentru un asemenea show. Deocamdată suntem în discuții tehnice și pentru echipamente, așa că nu vă pot spune cu precizie dacă va fi luna septembrie sau luna octombrie. [...]

Le doresc succes celor de la Prima TV în demersul lor! Posted Image

#41
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Văd că au schimbat numele iar la ştiri. Iar se cheama Focus. Oare de ce?

#42
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Pentru ca lumea se obisnuise cu aceasta denumire.Focus pentru Prima e Telejurnal pentru TVR,Observator pentru Antena 1 si Stirile ProTV pentru ProTV.

#43
haimodelu

haimodelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.04.2007
M-am inscris, am fost si la interviu, o gramada de lume interesanta acolo, astept sa vad daca sunt selectat dintre sute de catarge:) Oricum ideea e bestiala, am atatea de pus in practica daca merg.Wish me luck .

Edited by haimodelu, 11 August 2014 - 01:25.


#44
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Baftă! Să ne anunți când să ne uităm la TV.

Edited by costiMembruAnonimita79, 11 August 2014 - 18:02.


#45
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Posthaimodelu, on 11 august 2014 - 01:22, said:

M-am inscris, am fost si la interviu, o gramada de lume interesanta acolo, astept sa vad daca sunt selectat dintre sute de catarge:) Oricum ideea e bestiala, am atatea de pus in practica daca merg.Wish me luck .
La ce te-ai inscris? Ce o sa faci? Posted Image

#46
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
S-a înscris la reality-show-ul „Utopia“, ce va fi difuzat de Prima TV din această toamnă.

#47
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Aha. Acum am inteles...

#48
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Am ascultat zilele trecute spotul (utopia) la radio. Ce mi-a atras atentia: sute de camere vor transmite....! Sper ca nu e vorba de camere web. :D

#49
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postzappaf, on 12 august 2014 - 13:11, said:

Am ascultat zilele trecute spotul (utopia) la radio. Ce mi-a atras atentia: sute de camere vor transmite....! Sper ca nu e vorba de camere web. Posted Image
VGA Posted Image . Glumesc, show-ul va fi în format HD.

#50
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Si de unde sute de camere HD?

#51
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Sunt telefoane mobile care filmeaza Full HD. Posted Image

#52
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

View Posthaimodelu, on 11 august 2014 - 01:22, said:

M-am inscris, am fost si la interviu, o gramada de lume interesanta acolo, astept sa vad daca sunt selectat dintre sute de catarge:) Oricum ideea e bestiala, am atatea de pus in practica daca merg.Wish me luck .
Versiunea olandeză a show-ului UTOPIA bate recordurile de audienţă încă de la primul episod!
În show-ul care se difuzează în prezent în Olanda, printre cei 15 participanţi se află un constructor, un luptător profesionist, o persoană fără adăpost, un student şi o asistentă medicală. Priorităţile lor sunt diferite, iar comunicarea este esenţială.
În UTOPIA, 15 oameni cu personalităţi şi viziuni diferite încearcă să-şi creeze singuri condiţiile de trai, stabilindu-şi împreună priorităţile, de la construirea unei toalete şi programul de muls vacile, până la gătit şi curăţenia în locuinţa comună.  
Pentru a-şi crea societatea ideală şi a face rost de banii necesari supravieţuirii în UTOPIA, participanţii au nevoie de curaj, perseverenţă, creativitate şi excelente abilităţi de relaţionare.
Dacă eşti convins că ai calităţile necesare să construieşti de la zero o nouă societate, înscrie-te pe www.utopiatv.ro! În această toamnă, Prima TV lansează cea mai mare provocare din istoria televiziunii! Nu mai aştepta! Acţionează!

Edited by VH1, 12 August 2014 - 15:51.


#53
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Eu as inscrie fortat vreo cativa useri pe utopia; macar un an de zile n-ar mai exista spam si copy/paste.

#54
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

Quote

Prima TV va emite 16:9 de la 1 octombrie. Când va trece la HD


Prima TV, televiziune deținută de Cristian Burci, va trece de la 1 octombrie la formatul 16:9. Potrivit reprezentanților postului, canalul de televiziune va emite din iarnă în formatul High Definition (HD).

Aceștia au precizat în ultima perioadă că trecerea la HD este o necesitate pentru Prima TV în condițiile în care postul pregătește show-ul “Utopia”, care poate fi difuzat doar în acest format.

În ultima perioadă majoritatea posturilor centrale generaliste au trecut sau își pregătesc trecerea la formatul High Definition.

Spre exemplu, postul Kanal D a început în luna iulie testele pentru transmisia în HD. La momentul respectiv, pe RCS&RDS se puteau vedea deja primele imagini în acest format.

Și în cazul Antena 1 se vorbește despre trecerea la formatul High Definition, dar reprezentanții postului nu au putut oferi detalii în acest sens.

În prezent, printre posturile românești care emit în format HD se numără Pro TV și TVR 1, care difuzează însă un program diferit față de principalul canal al Televiziunii Române.

http://www.paginadem...va-trece-la-hd/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate