Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nou la U.P.C. din data de 07.07.2014: Look Plus HD (164) și LooK TV(165).

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Nou la U.P.C. din data de 07.07.2014: Look Plus HD (164) și LooK TV(165).

Attached Files



#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
LookTv are o emisiune interesanta pentru mine care va reveni in curand pe micile ecrane Sau cel putin asa am auzit....in rest traiasca meciurile, au oamenii la ce sa se uite.

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Sunt curios daca in afara de meciuri din Liga I o sa existe si alt continut "premium" in grila altfel foarte modesta a celor 2 canale Look SD/HD.

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007
Nu e chiar deloc foarte modesta, sunt destule emisiuni faine ... doar ca nu e grila de rating. Nu ma uit eu la posturi romanesti prea mult, dar Look TV e pe 2 la mine dupa ProTV ca timp alocat.

Edited by utopium, 07 July 2014 - 09:57.


#5
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Posted image  
Televiziunea redifuzarilor in HD.

#6
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Vizualizare mesajutopium, pe 07 iulie 2014 - 09:53, a scris:

Nu e chiar deloc foarte modesta, sunt destule emisiuni faine ... doar ca nu e grila de rating. Nu ma uit eu la posturi romanesti prea mult, dar Look TV e pe 2 la mine dupa ProTV ca timp alocat.
Care-s acelea?...asa, de curiozitate...De protv nu te-ntreb, stiu ca-i plin de super emisiuni faine: maruta shou, las fierbinti, stirile de la ora 5, striptease pentru tine...

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Cand ziceam continut "premium" ma gandeam la alte competitii sportive de oarece interes sau ceva filme, seriale recente ca de emisiuni proprii serioase nu se poate pune problema dat fiind ca studioul lor este ca o debara.Ma gandeam ca cine a preluat canalele Look chiar vor sa faca un brand serios pe piata din RO nu doar sa le foloseasca pentru a transmite Liga I, dar cum lumea oricum da banul (cine-l da) doar pt. Liga I restul programului nu conteaza

Edited by MD, 07 July 2014 - 12:22.


#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007
Pai daca tot vorbesti de Maruta, Ziua Buna e clar preferabila lui Maruta sau Simona Gherghe: nu subiecte de cancan ci serioase, invitati pe partea muzicala incomparabil mai de calitate, Lele e suficient de "distractiva" si concurenta nu are parte de umor in emisiune. La fel Gherman (emisiunea "zilnica") e peste Badea (care de cand e toata ziua cu Basescu in gura e super plictisitor) si trateaza subiecte mult mai serioase (plus ca e axat pe Transilvania ceea ce pentru cei de aici e un plus) si nici nu o ia pe aratura asa de grav cum o face Banciu. Brandu' lu' chinezu aduce oameni faini in studio (Nae Caranfil, Nicu Alifantis, Ivan Patzaichin, Andi Vasluianu, Vizante, Topescu, etc), as zice ca tinde ca invitati spre Garantat 100% dar fara invitati muzicali. Povestile Romaniei mi se pare iar interesanta, desi n-am vazut prea multe editii. Iar Tonik Show e si ea emisiune de umor "zilnica", ceea ce e un avantaj fata de ce au altii.

Despre ProTV nu cred ca sunt multe de zis, ai ApropoTV, Romania te iubesc, Romanii au talent, Vocea Romaniei, Masterchef, eu zic ca sunt destule chestii faine ... plus de obicei cele mai bune filme dintre televiziunile publice. Nu te pune nimeni sa te uiti la Maruta si Stirile de la ora 5.

Vizualizare mesajMD, pe 07 iulie 2014 - 12:13, a scris:

Cand ziceam continut "premium" ma gandeam la alte competitii sportive de interes sau ceva filme, seriale recente ca de emisiuni proprii serioase nu se poate pune problema dat fiind ca studioul lor este ca o debara.
Crezi ca iti trebuie studiouri de Hollywood ca sa faci emisiuni peste ce au multe televiziuni romanesti la ora actuala? Nu cred ca filmele si serialele sunt o idee buna, sunt destule canale pe nisa asta. Daca ar merge pe filme de nisa, cum dadeau intr-o vreme filme de la TIFF, da, ar fi o treaba. Dar 1-2 pe saptamana, nu mai mult. Personal prefer sa nu se bage foarte tare in continut sportiv (mai ales international), eventual ceva continut sportiv local extra (mai acopera ei si campionatul de raliuri din ce am vazut plus ceva amicale ale echipelor romanesti aveau intr-o vreme).

Edited by utopium, 07 July 2014 - 12:25.


#9
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 04.02.2006
confunzi termenul de "public" cu cel de "generalist". publice sunt doar tvr-urile!  celelalte "e" private

#10
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Ok, receptionati cele doua canale HD fara sa aveti in Contul UPC EO Extra fotbal activa?

#11
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
La mine e activa optiunea Extra Fotbal, receptionez cele doua posturi.

#12
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Eu le vad fara eo de rigoare deocamdata. Se pare insa ca se va reorganiza grila (scria cineva pe aria UPC HD) si dupa asta le va receptiona doar cine are subscriptie :)

#13
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Eu zic ca iau drumul optiunii-naluca de 5 lei cu canale extra HD. Se baga la toata lumea, 10 lei/luna, cine nu le vrea suna sa i le scoata sau reziliere.

#14
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Da, foarte probabil.

#15
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Vizualizare mesajmariusnorbert, pe 07 iulie 2014 - 14:06, a scris:

La mine e activa optiunea Extra Fotbal, receptionez cele doua posturi.
Si la mine.

Vizualizare mesajmariusnorbert, pe 07 iulie 2014 - 14:17, a scris:

Eu zic ca iau drumul optiunii-naluca de 5 lei cu canale extra HD. Se baga la toata lumea, 10 lei/luna, cine nu le vrea suna sa i le scoata sau reziliere.
Cumulate cu alea ma tenteaza....altfel, mai mult de 5 lei nu dau pe ele...

#16
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Doamne ferry! Si acum dupa "relansare" , rebranduire a lui look plus, tot reluarile din 2012-2013 sint vedetele grilelor celor 2 posturi?! Arpi, ti-a luat fufa aia tanara mintile de tot! Ma dezamagesti si s-ar putea sa nu mai tin steagul alb-visiniu sus prea multa vreme. Forza CFR Cluj, deocamdata...

#17
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
ATENTIE

Citat

Suntem fericiti sa te anuntam ca in urmatorii 5 ani la UPC vei trai spectacolul meciurilor din Liga 1.

•Cu pachetul tau actual de televiziune poti urmari o mare parte din meciuri pe Look PLUS

•Acum, cu noua optiune suplimentara Extra Fotbal iti oferim acces la inca 3 canale:

o   Look TV
o   Look TV HD
o   Look PLUS HD

Astfel, cu aceasta optiune, vei putea sa te bucuri de toate meciurile din Liga 1 si la calitate HD.

Noua optiune Extra Fotbal a fost adaugata abonamentului tau.
In luna iulie iti oferim gratuit optiunea, urmand ca din 1 august aceasta sa fie tarifata cu 10 lei/luna (TVA inclus)
Daca doresti sa o dezactivezi, o poti face foarte usor, alegand una din urmatoarele metode:

•Trimite un sms cu codul tau de client la numarul 1719 (numar cu tarif normal)
•Suna la 0800 080 872 (numar gratuit din orice retea)
•Acceseaza pagina extra.upc.ro


La UPC vei avea parte intotdeauna de servicii si continut de cea mai buna calitate.

Multumim
Echipa UPC

eu consider asta nesimtire
imi activeaza fara sa stiu si trebuie sa muncesc daca vreau sa dezactivez...

#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Cod de abonat trimis la 1719, 2 secunde dureaza si ai scapat :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate