Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Aparitie bubite cutanate

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Gamba01

Gamba01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 06.01.2014
Salutari! Aseara au inceput sa imi apara niste bubite la nivel cutanat care s-au extins foarte rapid si ma mancau groaznic, se localizeau in partea flexibila a articulatiilor de la cot si genunchi. Am fost de urgenta la medic si el a decis ca sunt cauzate de samburii de caisa pe care ii consumasem, care a spus el, contin cianura. Mi-a facut o perfuzie ( nu stiu cu ce substanta) si mi-a dat 2 lingurite dintr-un sirop. Administrarea perfuziei a durat 4 ore, timp in care imi trecusera aproape total. Azi de dimineata la ora opt am fost si mi-a facut o injectie prin intermediul branulei cu 4 fiole de "hemo... nu stiu ce". Acum constat cu stupoare ca mi-au reaparut la genunchi,pe coapse si pe bratul drept ( aici doar una). Sunt cam speriat, ar putea fi cauza friptura de porc pe care am consumat-o si aseara si astazi dimineata? Cu toate aceste si parintii mei au mancat cam aceleasi alimente ca si mine, exceptand samburii de caisa.. totusi stiu ca organismele reactioneaza diferit..
Mentionez ca eu nu am facut nici "pojar", insa la nivelul abdomenului nu am nici una si totusi, nu isi dadea seama doctorul de o asemenea boala banala? El nu mi-a dat nici un diagnostic, in sensul ca nu mi-a spus "Ba, ai asta.. ".
Multumesc anticipat!

#2
ovidiu35b

ovidiu35b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 31.05.2014
pune o poza , doar din descriere nu se poate diacnostica , poate fi o alergie , la praf , la mincare, pojar, pentru inceput spalate cu apa calduta in care ai dizolvat bicarbonat
''Ce crezi ca e banal deobicei te doboara''

Edited by ovidiu35b, 06 July 2014 - 10:41.


#3
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 Motanul007, on 06 iulie 2014 - 10:46, said:

Spune-i medicului care ti-a pus diagnosticul asta, sa se lase de meserie.
Bine ca nu i-a zis ca are Boala lu' Calachi. Posted Image

#4
Gamba01

Gamba01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 06.01.2014
Cele de astazi de la 11 mi-au trecut, dar mi-au aparut unele noi acum! Nu inteleg de ce imi mai apar daca mi-a dat serul de la perfuzie...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate