Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Asus Transformer Book T100

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
In legatura cu flash nu pot spune decat ca am rulat niste exercitii de pe platforma cisco (netacad.com) in flash - care au functionat perfect in browser-ul default (aceleasi exercitii am avut dificultati cu ele pe un LG Gpad 8" cu android - lag mare si agatari - spre inutilizabil).
(jocuri in flash nu am testat)

#20
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Salutare,
Din pacate, din motive (financiare) independente de vointa mea, sunt nevoit sa returnez tableta.
Mai am termen inca zile bune intainte sa fac acest pas.
In acest sens ma gandeam sa intreb pe acest topic - poate doreste cineva sa o cumpere.
Reamintesc ca datorita voucher-ului de la inceputul acestui topic (20% reducere), pretul de achizitie a fost unul foarte bun (1400 RON - fata de 1749 RON pret intreg)
Daca doreste cineva ... oferta este valabila pana pe 30.07.2014.
Nu fac bisnita, nu vreau sa fac profit - o dau la pretul la care am luat-o (1400 RON) pentru ca ar fi pacat sa se piarda aceasta oferta (parerea mea). Singura conditie este: livrarea personala in Brasov.
Tableta este impecabila, nou nouta - a fost folosita primele 2 zile.
Tel. de contact 0724308076 sau PM
Multumesc.

Edited by Sclaud, 21 July 2014 - 09:36.


#21
unupestealta

unupestealta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.02.2014
OROARE!! Imi vine sa plang de nervi, fiabilitatea vietii sau stangacia mea. Am cumparat aceasta tableta care o ador de vreo 4 zile si astazi prin pat fiind nu am realizat ca este langa mine si m-am pus pe ea. s-a auzit un trosnit si evident cu sudoare pe frunte cand am deblocat tableta.. Crapat. Touch-ul este ok, am conectat tableta la tv si merge perfect doar display-ul este crapat. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!!!

#22
tonyxyoz

tonyxyoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 29.08.2014
salutare. eu folosesc aceasta tableta de la inceutul anului, am luat-o cand ara 2000 de lei 64 + 500 in dock.
eu sunt de parere ca acei 500 la prima vedere nu sunt oky, dar cand ajungi sa fie full memoria tableei, este oky sa ai un spatiu unde sa iti muti fisierele.

eu o folossc la birou conectata la monitor si cu tastatura si mouse wirelesssi merge fara nici o problema. cand plec din birou iaudoar tableta cu mind, deci am calculator la birou si tableta acasa: am impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura.

referitor la jocuri... euam tot felul de jocuri instalate din magazin play-ul microsoft, dar cel mai mult ma joc asphalt 8, si nam nici cel mai mic lag.

bateria ma tine chiar si o zi intreagala birou, dar peste noapte o las la incarcat.
spre exemplu: peste week-end ma tine fara probleme ( bine nici nu stau pe ęa non stop) si nici nu imi iau incarcatorul de la birou.

am avut o singura problema... mi s-a ars placa se baza dar fiind in garantie s-a remediat foarte repeđe la service.


altfel spus... mie mi se pare o tableta\notebook foarte oky care isi merita bani, dar daca vrei jocuri,aplicatii atunci recomand sa mergeti catre android.

#23
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
Am o tableta asus transformer t100 cu windows 8.1 si vreau sa ii bag jocuri pt tableta dar nu stiu cum,tinand cont ca are win 8.1 si nu android
Ajutati-ma va rog frumos
Multumesc anticipat

#24
Vighy

Vighy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.08.2013
Descarci din Windows Store

#25
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
Daca ai windows 8.1 nu ti-e clar ca poti instala orice joc ce merge in Windows? Eu mi-am luat mouse pe bluetooth si husa cu tastatura, astfel ca pot sa joc orice joc merge pe ea. Pur si simplu instalezi jocul la fel ca in windows. Iar jocurile din Windows Store sunt decente, chiar bunicele, pentru touch.

#26
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
A fost la reducere pe emag la 12 milioane. Acum e scumpa... merg jocuri frumoase pe ea? dota2?

#27
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Eu zic sa o returnezi daca nu sti cum "sa bagi" jocuri pe W 8.1 si sa alegi un androida.

Edited by MD, 12 September 2014 - 09:33.


#28
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
Eu zic ca la 600 ron cat am dat pe ea isi face banii,am luat-o SH de pe olx , dar este aproape noua fara nici o zgarietura

Edited by viorelo68, 12 September 2014 - 10:07.


#29
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Pai ca sa poti instala jocuri pc trebuie sa suporte, ce hardware are?

#30
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
Nu te gandi acuma direct la WatchDogs, sau Skyrim, dar avand in vedere ca procesorul este quadcore de 1.33 cu directx 11.0, poti rula niste jocuri mai vechi sau "indie", care nu necesita resurse. Eu de exemplu, am preferat niste jocuri The Art of Murder series si au mers bine pana acum. Am tot o tableta asemanatoare Toshiba de 8".

#31
eroarepc

eroarepc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.05.2011
Salut.Vreau sa cumpar aceasta tableta : http://www.emag.ro/t...4/pd/D7BV6BBBM/
Din cate cred nu vine cu office-ul instalat asa ca am o intrebare: Pot obtine office-ul in modurile practicate in romania pentru obtinerea programelor care au nevoie de licenta sau nu pot face asta?Intr-un riview am vazut ca are  deja office 365 si ca este free pe o perioada de timp dupa care trebuie sa il cumpar?Daca este deja instalata versiunea asta 365 eu pot sa o dezinstalez si sa instalez un office 2013?
A doua intrebare este urmatoarea: Cu acest cablu: http://www.produstv....a-vga-mama.html pot lega tableta mea la un proiector care suporta numai VGA?

Edited by eroarepc, 21 November 2014 - 13:31.


#32
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Da.

#33
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
Are Windows desktop pe el (pe langa Metro), deci la fel cum poti pune Office pe orice desktop cu Windows 8 poti pune si aici, nu vad de ce sa nu poti.

Cred ca exista mai multe versiuni, unele vin cu Office Home&Student preinstalat, nu stiu asta de la Emag.

Iesire HDMI are, deci nu vad de ce sa nu poti folosi acel cablu HDMI. Eu imi conectez tableta Windows la TV de multe ori, dar cu cablu HDMI-HDMI.

Singura "problema" pe care o vad e ca are doar 1 GB de RAM, a mea are 2 GB si ar fi loc de mai bine (la urmatoarea vreau 4 GB).

#34
eroarepc

eroarepc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.05.2011
tableta va fii folosita doar pentru office si niste internet browsing...jocurile nu vor aparea pe ea deci cred ca este suficient 1 gb ram.

#35
tonyxyoz

tonyxyoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 29.08.2014
salutare. daca e cineva interesat sa vand acest produs Asus Transformer Book T100TA sa imi dea mesaj si cu pretul pe care il doreste.

multumesc!

#36
doru_siminica

doru_siminica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.03.2014
Am o problema la aceast transformer Prime TF201, in sensul ca nu are semnal wi fi bun, se intrerupe conexiunea fff des. In comparatie cu o tableta motorola, la aceeasi retea de net si aceeasi locatie, nu exista semnal. Totodata nu mai functioneaza camera foto principala. A mai intalnit cineva aceasta situatie? Ce service recomandati? Nu mai este in garantie. Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate