Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Discuții și info despre întârzierile foarte mari la livrarile de telefoane etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
catalinbogdan101

catalinbogdan101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.07.2014
Discuții și info despre întârzierile foarte mari la livrările de telefoane etc. Postare plăcută!

Quote

Buna dimineata,
Incep acest topic pentru a-mi  spune dezamagirea fata de serviciile promise de catre cei de la RCS&RDS.
Am comandat un iphone 5S in urma cu 9 zile si nici pana acum nu am primit un raspuns favorabil.
Pentru o companie care se doreste sa fie respectata si sa dea lovitura pe piata de telefonie mobila nu asa vor face ca lumea sa aiba incredere in ei.
Daca tot faci oferte la telefoane indicat ar fi sa existe si pe stoc.
Totusi cred ca un timp rezonabil de 3 sau 4 zile pana iti aduc telefonul in magazin ar fi acceptat de oricine.
Dar ei nu iti dau niciun raspuns daca doresti sa afli un timp estimativ cand iti va fi livrat telefonul.

Edited by megafanro, 02 July 2014 - 12:23.
UPDATE


#2
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"o parere"
Rabdare si tutun.
Am stat 5 zile dupa un "jaf" de Allview , avind in vedere ca Iphone e de 10-20 de ori mai bun si timpul de asteptare a mai mare .
Daca doresti avantaje trebuie si rabdare : il cumperi in rate fara dobinda - ia si tu partea plina a paharului si sa vezi ca timpul va trece mai repede . Cind ai chef si timp mai da-le cite un telefon si intrebi, numai vorbeste fara nervi cu ei ca te trec la blacklist si dupa astepti de-ti creste barba .

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcatalinbogdan101, on 02 iulie 2014 - 07:39, said:

Buna dimineata,
Incep acest topic pentru a-mi  spune dezamagirea fata de serviciile promise de catre cei de la RCS&RDS.
Am comandat un iphone 5S in urma cu 9 zile si nici pana acum nu am primit un raspuns favorabil.
Pentru o companie care se doreste sa fie respectata si sa dea lovitura pe piata de telefonie mobila nu asa vor face ca lumea sa aiba incredere in ei.
Daca tot faci oferte la telefoane indicat ar fi sa existe si pe stoc.
Totusi cred ca un timp rezonabil de 3 sau 4 zile pana iti aduc telefonul in magazin ar fi acceptat de oricine.
Dar ei nu iti dau niciun raspuns daca doresti sa afli un timp estimativ cand iti va fi livrat telefonul.

Viaţa nu te întreabă însă când să-ţi dea ceva, şi o face uneori fără milă parcă. Te trezeşti dintr-o dată singur şi fără telefon. Te trezeşti mergând la reprezentanţa Digi şi nu inţelegi cum acel telefon e atât de departe de tine, şi totuşi, atât de aproape. Am minţi dacă am spune că viaţa este uşoară şi că niciodată nu vom trece prin aşteptarea Digi. Ai minţi dacă ai crede că totul va fi cum ţi-ai dorit , că nu vei gusta niciodată din paharul suferinţei. Însă, fără suferinţă nu ai învăţa să apreciezi atât de mult momentele de bucurie. Ai avea impresia că ţi se cuvine tot şi că viaţa este roz întotdeauna. Fără suferinţă, nu te-ai mai ruga atât de mult, fiindcă ai constata că poţi şi fără telefon. Dar din fericire, trebuie să şi suferi. Uneori atât de tare încât te prăbuşesti şi ai impresia că te afunzi în disperare adânc cu fiecare clipă. Deşi fugi de ea, nu o poţi evita. Odată tot ne vom întâlni cu ea, cu suferinţa.

În astfel de momente, ce trebuie să faci? Când simţi şi vezi că totul se prăbuşeşte, când auzi numai veşti rele de la prieteni sau când nu poţi dormi noaptea din cauza gândurilor. Atunci când te găseşti aici, doar deschide topic pe Softpedia.  Spune doar ce simţi. Şi fii sincer. Descarcă-ţi sufletul înaintea Softpedistilor şi vei simţi încetişor că te linişteşti. Dintr-o dată, problema ta nu va mai fi atât de mare. Îţi vei putea închide pleoapele în nopţile târzii şi zilele vor trece. Nu pot să îţi dau un leac magic care să-ţi rezolve pe loc toate problemele, nu pot să îţi dau un sfat minunat şi nemaiauzit.

Răbdare.

Edited by slai, 02 July 2014 - 08:03.


#4
catalinbogdan101

catalinbogdan101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.07.2014
Pai o sa ma inarmez cu rabdare si voi proceda ca atare. Mersi de sfat.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
si daca nu te doare mana, da un like colegului slai care si-a rupt din timp pentru a te consola atat de poetic

Edited by Nero-d, 02 July 2014 - 08:12.


#6
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
@slai, bravo. De unde iti pot cumpara si eu un volum de poezii, vorbesti asa frumos! :D

#7
catalinbogdan101

catalinbogdan101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.07.2014
Hai ma sa fim seriosi , un copy paste oricine poate face.

#8
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004

View Postdarklordsith, on 02 iulie 2014 - 12:24, said:

@slai, bravo. De unde iti pot cumpara si eu un volum de poezii, vorbesti asa frumos! Posted Image

cred ca de la rds. cu livrare in curand.

#9
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Insistă... poate vor semăna prin grădină vreo câteva aifoane, es-uri bașca ceva nochii și olviuuri... vor răsări cu etichetă, cod de bare, codul vostru de abonat pe ele, direct în țiplă... Încă nu v-ați dat seama că RDS nu este magazin de telefoane? Îți oferă posibilitatea să cumperi de la ei telefoane, dar prețul este apropiat de cel de pe piață, așa că dacă îți arde buza după un telefon, du-te și cumpără-ți din piața liberă, în loc să pierzi vremea pe forumuri...

#10
catalinbogdan101

catalinbogdan101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.07.2014
Dar mai bine nu te duci tu la culcare? Pentru ca nu ti-a cerut nimeni parerea.
Si inca o chestie tu care le sti pe toate, ceilalti operatori sunt producatori?
Aici incercam sa discutam despre ceva si te-ai trezit si tu ca multi altii care sufera ca nu sunt bagati in seama sa faca pe super desteptu.
Daca nu faci obiectu discutiei ,fa altceva mai constructiv pentru tine.

#11
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
La mine comanda pentru 2 Samsung S4 a durat 3 saptamani.

#12
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Initiator, topicul asta ce are ? http://forum.softped...-mobile-RCS

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate