Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Takebid.ro - apar din nou astfel de site-uri?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011

View Postlex404, on 09 iulie 2014 - 01:38, said:

WTF@!!!!

Eu nu m-am inscris pe siteul ala, nimic. Doar am intrat o data.
Primesc azi, de pe numarul 0732211913 ca cica incep nu stiu ce.

Ce le pot face?!

Update:

Accesand site-ul Takebid,  sau oricare din paginile si subpaginile acestuia, precum si prin inregistrarea in cadrul site-ului va conduce la furnizarea de informatii personale, cum ar fi: numele dumneavoastra, adresa de e-mail, sau informatii tehnice, cum ar fi browser-ul folosit si sistemul de operare folosit. In plus ne puteti furniza informatii demografice, cum sunt geolocalizarea, limba in care este configurat browser-ul, sexul sau varsta. Unele din aceste informatii sunt trimise automat de calculatorul dumneavoastra, altele pot fi introduse manual in cadrul procesului de inregistrare. Aceste informatii sunt necesare pentru buna functionare a site-ului ( ex. adresa dumneavoastra si numele ne sunt necesare pentru a livra premiile castigate).


Aha, asa deci. Doar dai click si gata, te-au furat.

Salut pentru a iti sterge contul trimite-le mail la adresa afisata pe sait la contact Posted Image. In cateva zile or sa iti stearga contul. E stresant sa primesti notificari dinastea prin sms Posted Image Bafta !
Vezi ca poate s-a inscris cineva cu numarul tau de telefon. Cand bagai telefonul pe site nu iti cerea sa il verifici. Doar bagai telefonul si iti trimiteau smsuri (fara verificarea numarului)!.. de ce faza asta.. pentru ca se poate Posted Image.

Felicitari acelora care si-au rapit din timpul liber pentru explicatii concrete ! Posted Image

Edited by K-X-T, 09 July 2014 - 13:59.


#38
remus007

remus007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 29.03.2014
Ma inregistrasem si eu la un moment dat pe site la ei si le-am si lasat cam 50 de RON cred. Dupa ce m-am convins care e treaba nu am mai intrat si am zis ca banii sunt pierduti. Aparent, inchid pravalia si imi tot cer pe mail detaliile unui cont de-al meu pentru a-mi rambursa banii. Nu mai stiu daca mi-am dat informatiile la ei si mail-ul pare sa fie de tip mass.

Nu prea as vrea sa le mai dau nici o data dar sunt curios daca a trimis cineva detaliile si sa fi primit vreun ban inapoi.

#39
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Eu nu m-as risca.. :) Pravalia se va deschide pe 1 decembrie :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate