Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

suprasaturatie de amintiri

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 23:28, said:

Nu ma asteptam la raspunsul asta....

uite, is sincera. omu te-a iubit. normal ca te-a iubit. da ai gresit in viziunea lui. si acuma nu esti varianta ideala. asa ca ar vrea sa poata gasi pe cineva sa iubeasca ca si pe tine atunci da care sa fie curata, noua. ei, pana una alta nu a gasit asa ceva, da nu e dispus inca sa renunte la cautare. el realizeaza ce tu nu realizezi. ca e tanar si nu e graba si are timp sa gaseasca pe cineva. intelege si tu chestia asta. ce ati avut, oricat de frumos pare, e ceva ce e mai bine sa ramana ca si o amintire, ca si o lectie de viata, ca si o experienta de povestit copiilor. cresti, invata mai departe din viata. un barbat adevarat pe care sa nu vrei sa il inseli o sa apara.
nu mai compara. fiecare relatie, fiecare iubire e altfel si e frumoasa. am fosti care realizez ca acuma i-as vedea ca prosti sau imaturi dar fiindca fac parte din o etapa din viata mea raman cu amintiri frumoase. de joaca, de glumite, de sex. altul e prea filozofic si introvertit si dificil dar imi aduc aminte de chestiile amuzante si frumoase, de pupicii dintr-o dimineata dupa ce a mancat cozonac cu lapte. altul nu arata cum trebuie sa imi placa acuma dar avea cele mai frumoase alinturi pt mine si ma asculta la infinit ore intregi la povesti.
actualul e si un fost de fapt. dar sa stii ca relatia reluata acuma cu el e una noua. pe el de atunci l-am parasit si am amintiri frumoase cu el ca si cu orice fost. dar el, cel de dupa 4 ani de "pauza" e alta relatie. e alt om. acuma am 2 ani cu el. atunci a durat 3 luni relatia. intelege ca si daca vreodata vei relua relatia cu el nu va fi acelasi om, aceeasi relatie. va fi ceva nou. si nu poti sa treci peste pana nu ii dai drumu cu bune si rele. niciodata nu va merge nimic in viata ta pana nu dai drumu. nici o eventuala relatie vreodata cu el nici o relatie noua. trebuie sa fie pt tine doar un prieten, cu care poti vorbi despre faze amuzante de cand erati impreuna si sa nu insemne nimic mai mult decat o discutie intre prieteni. abia atunci o noua relatie va fi posibila. cu el sau altul. crede-ma.

si ia asculta tu o melodie:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r80HKcUw3UI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View Postbo00om, on 29 iunie 2014 - 23:36, said:

Asta e cel mai siropos topic de pe sotpedia pe zua de azi!Posted Image
Merit un premiu! :))

View Postlorelei20, on 29 iunie 2014 - 23:37, said:


uite, is sincera. omu te-a iubit. normal ca te-a iubit. da ai gresit in viziunea lui. si acuma nu esti varianta ideala. asa ca ar vrea sa poata gasi pe cineva sa iubeasca ca si pe tine atunci da care sa fie curata, noua. ei, pana una alta nu a gasit asa ceva, da nu e dispus inca sa renunte la cautare. el realizeaza ce tu nu realizezi. ca e tanar si nu e graba si are timp sa gaseasca pe cineva. intelege si tu chestia asta. ce ati avut, oricat de frumos pare, e ceva ce e mai bine sa ramana ca si o amintire, ca si o lectie de viata, ca si o experienta de povestit copiilor. cresti, invata mai departe din viata. un barbat adevarat pe care sa nu vrei sa il inseli o sa apara.
nu mai compara. fiecare relatie, fiecare iubire e altfel si e frumoasa. am fosti care realizez ca acuma i-as vedea ca prosti sau imaturi dar fiindca fac parte din o etapa din viata mea raman cu amintiri frumoase. de joaca, de glumite, de sex. altul e prea filozofic si introvertit si dificil dar imi aduc aminte de chestiile amuzante si frumoase, de pupicii dintr-o dimineata dupa ce a mancat cozonac cu lapte. altul nu arata cum trebuie sa imi placa acuma dar avea cele mai frumoase alinturi pt mine si ma asculta la infinit ore intregi la povesti.
actualul e si un fost de fapt. dar sa stii ca relatia reluata acuma cu el e una noua. pe el de atunci l-am parasit si am amintiri frumoase cu el ca si cu orice fost. dar el, cel de dupa 4 ani de "pauza" e alta relatie. e alt om. acuma am 2 ani cu el. atunci a durat 3 luni relatia. intelege ca si daca vreodata vei relua relatia cu el nu va fi acelasi om, aceeasi relatie. va fi ceva nou. si nu poti sa treci peste pana nu ii dai drumu cu bune si rele. niciodata nu va merge nimic in viata ta pana nu dai drumu. nici o eventuala relatie vreodata cu el nici o relatie noua. trebuie sa fie pt tine doar un prieten, cu care poti vorbi despre faze amuzante de cand erati impreuna si sa nu insemne nimic mai mult decat o discutie intre prieteni. abia atunci o noua relatie va fi posibila. cu el sau altul. crede-ma.

si ia asculta tu o melodie:
[media][media][ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r80HKcUw3UI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Multumesc din suflet!

#57
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 23:35, said:

Incerc sa fiu cu el, dar nu vreau sa il ranesc, e bun si ma respecta.Ma gandesc sa il las inainte sa se indragosteasca de mine...tu ce crezi?ar trebuie sa imi mai acord niste timp, mai mult timp, si apoi sa incerc sa am o relatie?sau sa raman cu el in speranta ca o sa ma faca sa il uit pe T?
Incerci? Nu suna mai degraba a fortare? Nu cumva stai cu D din mila fiindca se comporta frumos cu tine? Saracul, oare el stie ca totul depinde de cat de repede o sa te faca sa-l uiti pe T? De ce arunci catre el "mingea murdara"? Nu el e in masura sa te faca sa il uiti pe T si nici sa ai o asemenea pretentie. Ce-a fost intre tine si T e de domeniul trecutului, daca vrei sa fie asa.
O intrebare: Cand iti zambeste D, cand te uiti la el, il vezi pe D sau pe T? De cat timp ziceai ca esti cu D?
Daca simti ca nu poti fi deschisa cu altcineva decat T, atunci acel altcineva nu merita sa "lupte" fara sa stie.

Edited by DiaboliKa, 30 June 2014 - 00:16.


#58
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View PostDiaboliKa, on 30 iunie 2014 - 00:01, said:

Incerci? Nu suna mai degraba a fortare? Nu cumva stai cu D din mila fiindca se comporta frumos cu tine? Saracul, oare el stie ca totul depinde de cat de repede o sa te faca sa-l uiti pe T? De ce arunci catre el "mingea murdara"? Nu el e in masura sa te faca sa il uiti pe T si nici sa ai o asemenea pretentie. Ce-a fost intre tine si T e de domeniul trecutului, daca vrei sa fie asa.
O intrebare: Cand iti zambeste D, cand te uiti la el, il vezi pe D sau pe T? De cat timp ziceai ca esti cu D?
Daca simti ca nu poti fi deschisa cu altcineva decat T, atunci acel altcineva nu merita sa "lupte" fara sa stie.
De vreo luna sunt cu D, nu il vad pe T, dar ma gandesc cum imi zambea el....acum ca am scris asta se pare ca da, il vad pe T....

#59
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsinnereva, on 30 iunie 2014 - 00:19, said:

De vreo luna sunt cu D, nu il vad pe T, dar ma gandesc cum imi zambea el....acum ca am scris asta se pare ca da, il vad pe T....
Eh, inseamna ca e ceva trecator. Eu zic ca te-ai pripi daca te-ai desparti de D. Cum sa-ti spun... e vara, vacanta, mai stai o luna cu D sa-l cunosti mai bine. Daca relatia creste frumos, o sa-ti treaca faza cu T.

Edited by DiaboliKa, 30 June 2014 - 01:02.


#60
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View PostDiaboliKa, on 30 iunie 2014 - 01:01, said:

Eh, inseamna ca e ceva trecator. Eu zic ca te-ai pripi daca te-ai desparti de D. Cum sa-ti spun... e vara, vacanta, mai stai o luna cu D sa-l cunosti mai bine. Daca relatia creste frumos, o sa-ti treaca faza cu T.
O sa fim separati oricum, eu un oras el altul, pana in octombrie.Deci nu cred ca are rost

#61
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Citind rahaturile voastre, imi vine sa deschid un topic "de ce sunt barbatii depresivi".

#62
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsinnereva, on 30 iunie 2014 - 01:08, said:

O sa fim separati oricum, eu un oras el altul, pana in octombrie.Deci nu cred ca are rost
Pai atunci de ce ai mai intrebat daca sa il lasi sau nu, inainte ca el sa se indragosteasca de tine, cand zici acum clar ca nu mai are rost? Mi se pare mie sau treci de la o stare la alta? De la ingrijorare la nepasare?
Lucrurile sunt destul de clare: ii lasi pe D si T de domeniul trecutului, iti acorzi timp si vezi ce se intampla mai departe.

#63
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostPuferiu, on 30 iunie 2014 - 01:26, said:

Citind rahaturile voastre, imi vine sa deschid un topic "de ce sunt barbatii depresivi".

tu de ce esti depresiv?

#64
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Daca as fi zis ca vreau sa deschid un topic "am penisul mare", m-ai fi intrebat cat de mare?

#65
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postsinnereva, on 30 iunie 2014 - 00:19, said:

De vreo luna sunt cu D, nu il vad pe T, dar ma gandesc cum imi zambea el....acum ca am scris asta se pare ca da, il vad pe T....
eu zic ca pana nu termini alfabetul cu baieti, nu e loc de ingrijorare.
pe urma e mai greu, la combinatii gen DT, etc ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate