Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

suprasaturatie de amintiri

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 20:42, said:

La psiholog nu ma duc ca nu cred ca sunt nebuna, ciocolata nu mananc...ca muncesc degeaba la sala dupa...
Nasol de tine. Nebunii merg la psihiatru deși și mie mi s-a recomandat să văd un psihiatru....

Și ai fost cam nesimțită cu bărbații cum spunea un user mai sus. Așa că ar trebui să o lași mai moale cu relațiile și du-te la un psiholog să  te pui pe picioare. Că după cum exprimi arată că ai niște probleme ce necesită un ajutor specializat. Și nu glumesc....

Edited by dan-s, 29 June 2014 - 21:49.


#38
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
cauta-l pe neica T, discuta pe sleau ce ai de zis, daca va impacati de bine, daca nu next si asta e, ai dat-o in bara dar trebuie sa treci peste singura. Poti ramane si-n rahatu asta dar nu da nimeni 2 bani pe gafa care ai facut-o, asa ca te vrei trezi o ratata la 30 de ani sau cine stie ce varsta si vei sta cu regretul ca n-ai stat de voba la timp cu neica T. Restul sunt baliverne, consider ca voi femeile la 20 de ani ar trebui sa cam stiti ce vreti de la viata acum, ca mai incolo e jale.

#39
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014
Am discutat cu T.Vrea sa fie cu mine, dar nu poate trece peste gafa mea, si suntem in orase diferite...

#40
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 22:03, said:

Am discutat cu T.Vrea sa fie cu mine, dar nu poate trece peste gafa mea, si suntem in orase diferite...
Mi se pare normal. Cine a călcat o dată strâmb sunt șanse mari să o mai facă odată. Iar în cazul tău în care ai călcat strâmb de 2 ori lucrurile sunt destul de sigure. Dar, în fine, nu știu de ce ne mai obosim să dăm sfaturi că oricum nu asculți de nimeni (cum de altfel ai recunoscut și tu).

#41
Guest2010

Guest2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.05.2012
Cere i lui T sa faca si el la fel sa fiti chit Posted Image. Apoi o luati de la capat.

On:

Fa-ti o inregistrare cu ce ai scris aici si trimite-o. Daca nu poate trece inseamna ca nu e sigur ca te iubeste suficient de mult incat sa te ierte. Next LvL.

Edited by Guest2010, 29 June 2014 - 22:24.


#42
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostGuest2010, on 29 iunie 2014 - 22:09, said:

Daca nu poate trece inseamna ca nu e sigur ca te iubeste suficient de mult incat sa te ierte. Next LvL.
Aproape am plans Posted Image

#43
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
La Acces Direct ai incercat???Guta si Nelson Mondialu sigur te ajuta!!!

Edited by george_eu25, 29 June 2014 - 22:50.


#44
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 20:16, said:

Intrebarea mea....este posibil ca eu sa resping ideea de al uita pe T si de aceea gasesc nod in papura oricarui barbat care vrea o relatie cu mine?

Pentru ca incep sa cred ca sunt defecta si ceva e foarte gresit cu mine...prietena mea nu ma mai recunoaste...
Raspunsul se gaseste mereu intr-o intrebare bine adresata.

Nu esti defecta. Daca ceva e foarte gresit cu tine? Astfel de intrebari ar fi trebuit sa dispara inainte sa fi intrat in relatie cu D. Singura problema e ca nu ti-ai acordat suficient timp pentru a-ti raspunde la intrebari dupa despartire (de T), ca te-ai ignorat. Nu poti acoperi o iubire cu afectiunea, iubirea altei persoane. Nu iese bine nici pentru tine si nici pentru persoana in cauza, adica D.
Spui ca nu veti mai putea fi niciodata impreuna. De unde stii? Nu e din cauza ca te-ai autopedepsit din cauza ca l-ai inselat pe T? Doar ai spus ca el te iertase.

Edited by DiaboliKa, 29 June 2014 - 22:59.


#45
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View PostDiaboliKa, on 29 iunie 2014 - 22:54, said:

Raspunsul se gaseste mereu intr-o intrebare bine adresata.

Nu esti defecta. Daca ceva e foarte gresit cu tine? Astfel de intrebari ar fi trebuit sa dispara inainte sa fi intrat in relatie cu D. Singura problema e ca nu ti-ai acordat suficient timp pentru a-ti raspunde la intrebari dupa despartire (de T), ca te-ai ignorat. Nu poti acoperi o iubire cu afectiunea, iubirea altei persoane. Nu iese bine nici pentru tine si nici pentru in cauza, adica D.
Spui ca nu veti mai putea fi niciodata impreuna. De unde stii? Nu e din cauza ca te-ai autopedepsit din cauza ca l-ai inselat pe T? Doar ai spus ca el te iertase.
Pentru ca el e in alt oras, eu intr-altul...el a revenit la postura lui de macho neabordabil si eu am ramas indragostita de el.Cred ca ai dreptate cu timpul....dar totusi e un an...nu era o regula cum ca uiti o persoana in jumatate din timpul cu care ai stat cu ea(3 ani- 1 an jumatete pentru a uita dupa)?oare o sa-l uit vreodata?

#46
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 22:03, said:

Am discutat cu T.Vrea sa fie cu mine, dar nu poate trece peste gafa mea, si suntem in orase diferite...

ce e asta? vreau da nu ma lasa inima. :lol: totusi, nu esti inca baba sa te lipesti de unu.

#47
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View Postlorelei20, on 29 iunie 2014 - 23:16, said:


ce e asta? vreau da nu ma lasa inima. Posted Image totusi, nu esti inca baba sa te lipesti de unu.
mi-am pus si eu intrebarea cu ce e asta de mii de ori...

#48
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 23:19, said:

mi-am pus si eu intrebarea cu ce e asta de mii de ori...

pai nu e suficient de clar? vrea sa te mai tina dupa curu lui da el nu e inca dispus sa te ia inapoi ca na, esti cu defect urat, mai asteptam poate apare una realmente mai buna. da daca nu, pe la 27-28 de ani poate ca o reiau cu asta ca in lipsa de altceva buna-i.

#49
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
daca esti buna imbraca-te frumos si impune-te

#50
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,417
  • Înscris: 10.08.2005
pai bine, si cu partea in care nu esti baba cum ramane?
sau arati naspa?

#51
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View Postlorelei20, on 29 iunie 2014 - 23:24, said:


pai nu e suficient de clar? vrea sa te mai tina dupa curu lui da el nu e inca dispus sa te ia inapoi ca na, esti cu defect urat, mai asteptam poate apare una realmente mai buna. da daca nu, pe la 27-28 de ani poate ca o reiau cu asta ca in lipsa de altceva buna-i.
Nu ma asteptam la raspunsul asta....

View PostMarianG, on 29 iunie 2014 - 23:27, said:

pai bine, si cu partea in care nu esti baba cum ramane?
sau arati naspa?
Sunt o fata normala.Nici urata dar nici rupta din soare.

#52
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsinnereva, on 29 iunie 2014 - 22:58, said:

Pentru ca el e in alt oras, eu intr-altul...el a revenit la postura lui de macho neabordabil si eu am ramas indragostita de el.Cred ca ai dreptate cu timpul....dar totusi e un an...nu era o regula cum ca uiti o persoana in jumatate din timpul cu care ai stat cu ea(3 ani- 1 an jumatete pentru a uita dupa)?oare o sa-l uit vreodata?
Ok, doar pentru ca el e in alt oras acum. S-ar putea sa te dezamagesc la faza cu calculele Posted Image. Nu poti masura asa ceva. In plus, in calcul ai doar variabila numita timp.
Daca o sa-l uiti vreodata sau sa nu mai simti ceva pentru el? De uitat, n-o sa-l uiti dar sa simti ceva pentru el... tu trebuie sa stii ...iar pentru asta ai nevoie de timp. Inca o intrebare la care n-ar fi trebuit sa te gandesti, acum ca esti cu D.

#53
sinnereva

sinnereva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2014

View PostDiaboliKa, on 29 iunie 2014 - 23:32, said:

Ok, doar pentru ca el e in alt oras acum. S-ar putea sa te dezamagesc la faza cu calculele Posted Image. Nu poti masura asa ceva. In plus, in calcul ai doar variabila numita timp.
Daca o sa-l uiti vreodata sau sa nu mai simti ceva pentru el? De uitat, n-o sa-l uiti dar sa simti ceva pentru el... tu trebuie sa stii ...iar pentru asta ai nevoie de timp. Inca o intrebare la care n-ar fi trebuit sa te gandesti, acum ca esti cu D.
Incerc sa fiu cu el, dar nu vreau sa il ranesc, e bun si ma respecta.Ma gandesc sa il las inainte sa se indragosteasca de mine...tu ce crezi?ar trebuie sa imi mai acord niste timp, mai mult timp, si apoi sa incerc sa am o relatie?sau sa raman cu el in speranta ca o sa ma faca sa il uit pe T?

#54
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
Asta e cel mai siropos topic de pe sotpedia pe zua de azi!Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate