Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Cum redau filme Blu-ray 3D in format *.iso?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mojoMG

mojoMG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.09.2010
Am facut rost de cablul hdmi 1.4, dar fara succes. Filmul il vede tot in format 2d. In playerul pe care l-am folosit (total media theater 5) desi am bifat optiunea 3d, cand a inceput sa ruleze filmul s-a transformat in 2d si e inactiva. Nu stiu ce nu fac bine. O fi din cauza ca playerul e o versiune trial? Dati-mi a rog frumos un link catre un player cu care sunteti mai familiarizati. Poate asta folosit de mine e foarte greoi. Multumesc.

#20
mojoMG

mojoMG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.09.2010
Gata! M-am lamurit! Am incercat cu PowerDVD 13 si din pacate iesirea hdmi de la laptop nu e 1.4, dovada imaginea din attach. Singura solutie e sa-mi caut un blu-ray player. Iar bagam mana in buzunar pana la fund, iar ii imbogatim pe alti... Posted Image . Oricum, va multumesc tuturor pentru sugestii. O seara placuta!

Attached Files


Edited by mojoMG, 28 June 2014 - 22:23.


#21
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
Vei ca la Display Device trebuie pus "Micro-polarizer LCD 3D"

#22
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

View PostmojoMG, on 28 iunie 2014 - 22:22, said:

Gata! M-am lamurit! Am incercat cu PowerDVD 13 si din pacate iesirea hdmi de la laptop nu e 1.4, dovada imaginea din attach.
Si ce laptop ai tu? :)
Nu de alta, dar eu abia i`am dat de cap la Blu Ray 3D Playback cu R501`le din dotare (i7 Quad + 740M).

Buba e ca daca iesirea HDMI nu`i legata direct la placa video si ai Optimus pe el, nu ai nicio sansa sa redai cu dedicata continud BD 3D.
La mine e legata de integrata, dar totusi i-am gasit si solutia.

Pe desktop treaba`i simpla, bifat Stereoscopic 3D din nVidia Control Panel si cam aia a fost.
Pe laptop, se pare ca driver`ul de 3D lipseste, asa ca trebuie instalat manual (daca esti posesor de nVidia, vezi in C, in folder-ul unde se dezarhiveaza driver-ul, ai 3D Vision). Instalat, montat imaginea cu Daemon Tools si redat cu TMT 5.3 si merge super. Partea ciudata e ca tot integrata il duce, dedicata e pe tusa, dar partea si mai ciudata e ca fara 3D Vision instalat, se misca in reluare.

Daca esti posesor de AMD, acorda o sansa IZ3D`ului.

#23
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Vad ca se tot fac confuzii intre formatul 3D SBS si formatul 3D "nativ" al discurilor blu-ray... adica framepacking. SBS este un format 3D cu rezolutie injumatatita ce nu pastreaza calitatea originala a unui disc 3D blu-ray. Poti reda un disc blu-ray 3D la calitatea originala direct pe playerul TV-ului Samsung ... remuxand acest disc cu ajutorul ts-Muxer si "transformandu-l" in format m2ts. Acesta pastreaza calitatea originala a filmului blu-ray si poate fi redat de TV Samsung de pe un hdd USB. Intregul proces de "conversie" dureaza cam 20 de min.

#24
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Va salut.
Cum pot reda pe un tv 3d un film in format iso?
Mentionez ca in fisier sunt mai multe fisiere, printre care si filmul sub denumirea de .m2ts.
Daca copiez fisierele din imagine si pusa pe stick o sa mearga?
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate