Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cules capsuni in UK, Ysiiea Romania, teapa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
cosminel123

cosminel123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2014
a.    CV-ul d-voastra in Lb. Engleza completat in detaliu in format WORD (electronic)
b.   2 poze color (una tip pasaport si una “corp Intreg”) – pozele sa nu fie mai vechi de 3 luni
c.    Copii dupa ultima diploma de studii
d.   Copie dupa cartea de identitate (Buletin sau Pasaport)
e.    Cazier judiciar (sa nu fie mai vechi de 3 luni);
f.    Adeverinta de la Politie, sectia Pasapoarte din care sa rezulte ca nu aveti interdictie de a parasi tara (sa nu fie veche de 3 luni);
 Show message history
  Adeverinta de la medicul de familie din care sa rezulte ca sunteti apt(a) de munca (sa nu fie mai veche de 3 luni);
h.   Contractul de mediere semnat.
Costuri
- 140  lire taxa pentru serviciile oferite  (dupa acceptare)
- Transportul (aprox.100 Lire)

--
Flavia Ursu
Sc YSIIEA Srl





acelasi lucru mi-au spus si mie si cautam mai multe informatii despre ei

#20
JustAsUsual

JustAsUsual

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2014
Nu stiu daca mai urmareste cineva topicul, dar vroiam sa va spun ca firma YSIIEA e de incredere. Prietenul meu a plecat in Aprilie anul asta in Olanda la o ferma de rosii.
Initial cand a vorbit cu doamna de la YSIIEA (dna Alexandra Coricovac), aceasta ii spusese ca va pleca in Scotia la o ferma de capsuni pe la sfarsitul lui Mai. Dar l-a sunat in aprilie, si l-a intrebat daca n-ar vrea sa plece mai devreme, dar in Olanda. Singura problema era ca trebuia sa plece in maxim 3 zile (il sunase intr-o joi, iar el trebuia pana duminica sa fie la ferma pentru ca luni incepea munca), dar a zis ca merge.
Am fost si noi foarte ingrijorati ca e o teapa, am cautat tot ce am putut despre firma, n-am gasit nimic, nici ca ar fi ok nici ca nu-i ok. Dar prietenul meu vroia sa plece cat mai repede. A platit taxa aia de 140 euro, si si-a luat si bilet pana in Olanda.
Ajuns acolo, nu a fost multumit de cazare deloc. Stau intr-o vila cu mai multe camere, cate 1-3 intr-o camera, dar nu aveau nimic (nici usile la camere nu au incuietoare),in afara de niste paturi supraetajate cu saltea. Noi nu ne-am gandit sa-si ia cu el cearceaf si patura (totul a fost facut in graba, in 2 zile Posted Image ). Si de asemenea, in Olanda toate magazinele sunt inchise duminica, nu stiam asta, si nu si-a luat prea multa mancare la el, a cam facut foamea de duminica dimineata pana luni dupa amiaza cand a iesit de la munca. Dar, asta a fost atunci in prima saptamana, acum s-a obisnuit. Are contract facut cu ferma pe 6 luni (dar, din ce am inteles i se va prelungi). I se opreste din salariu (care e cam 1400 euro/luna) 280 pentru chirie, 25 euro asigurarea de sanatate, si vreo 100 de euro in fiecare luna (astia 100 euro se aduna ca un depozit care il primeste inapoi cand isi ia concediu, un fel de prima de vacanta, dar tot din banii tai). Din primul salariu i-a oprit ceva mai mult, pentru echipament (bocanci, tricou, sapca), pentru cheie la vestiar, si altele de genul.
Toate informatiile astea cu salariul si cat i se va opri in fiecare luna, corespund cu contractul semnat in Romania cu cei de la YSIIEA, nici mai mult nici mai putin. In privinta asta au fost foarte ok.

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Just as usual, one more user with a single post, saying only good things about a certain recruiting company.
Este de apreciat cat de bine informat esti tu despre prietenul asta al tau.

Quote

A platit taxa aia de 140 euro
Deja de la fraza asta am incetat sa citesc pentru ca este, evident, o teapa.

Voi nu obositi?

Edited by ro_explorer, 11 August 2014 - 13:46.


#22
andreimarian88

andreimarian88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2014
salut toporas666 ,ma numesc andrei si as vrea sa stiu daca ai mai plecat cu sc ysiiea srl cluj ?

#23
cl1v3

cl1v3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.06.2014

 dan198411, on 12 octombrie 2014 - 22:01, said:

Tocmai am trecut printr-o teapa cu sotia mea aveti mare grja firma SC.Ysiiea.SRL
Youth and Student International Information and Employment Agencyi
Str. Pitesti Nr.12, ap.3, Cluj Napoca am fost trimisi prin contract de aceasta firma la o ferma la cules de mere,conditiile de cazare au fost total diferite cu ce scria in contract, in contract scria ca avem un magazin  market la 1km jumate in realitate era la 12 km de noi am fost prima data cu taxi sa cumparam de mancare si ne-a luat 25 de lire dus si 25 intors si mancarea 50 de lire, dupa primele zile de munca fermieru a zis ca saptamana ce urmeaza nu are de munca si ca daca vrem putem merge in vacanta cateva zile in Londra, in prima sap de munca am luat salariu 80 de lire si sotia 60. Am sunat la firma si ne-am spus ofuul si un tip pe nume Max care ar fi seful firmei ne-a zis daca nu ne convine sa mergem acsa. Am platit 260euro bilete avion,comision firma 330 euro dosaru cam 50 de euro,alta teapa ne-a pus sa venim in Cluj unde am mai platit pana in cluj 3 milioane zicand ca toti pleaca din Cluj find obligatoriu,plus ca am avut 200 lire banii de rezerva pt orice ventualitate pe care i-am cheltuit in 2 sap pe mancare si taxi.. A fost o experienta f neplacuta,se vad cu banii in mana si nu ai mai intereseaza de tine..deci Teapa.

Gresise aria dar încă un plecat. Dar a venit înapoi ca nu i-a convenit.
Părerea mea e ca nu se informează Omu si crede ca e tras pe sfoară, teapa miroase de la o posta dar nu in cazul de fata + ca 140 de euro nu e obligatoriu , daca ai actele făcute de tine atunci iei bilet frumos si le mai dai din salariu taxa lor si ce mai scrie prin contract (musai sa fie si citit).

#24
ninel26

ninel26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2015

 toporas666, on 27 iunie 2014 - 14:05, said:

Salutare oameni buni,

Ca orice roman in nevoie de bani, imi  doresc sa muncesc in afara tarii pentru un salariu mai mare.
Am cautat de vreo cateva luni joburi si am gasit cateva oferte, pana acum le am refuzat pe toate pentru ca miroseau a teapa.
Zilele acestea am primit un telefon de la Ysiiea din Cluj Napoca cum ca ar avea nevoie de culegatori de capsuni in UK.
Mi au spus ca plecarea este cam in jurul datei de 5 iulie si ca trebuie sa le trimit actele pe e-mail cat se poate de repede:

CV-ul d-voastra in limba engleza completat in detaliu in format WORD (electronic)
2 poze color (una tip pasaport si una “corp Intreg”) – pozele sa nu fie mai vechi de 3 luni
Copii dupa ultima diploma de studii
Copie dupa cartea de identitate (Buletin sau Pasaport)
Cazier judiciar (sa nu fie mai vechi de 3 luni);
Adeverinta de la Politie, sectia Pasapoarte din care sa rezulte ca nu aveti interdictie de a parasi tara (sa nu fie mai veche de 3 luni);
Adeverinta de la medicul de familie din care sa rezulte ca sunteti apt(a) de munca (sa nu fie mai veche de 3 luni);
contractul de mediere semnat;
Costuri
- 140 lire taxa optionala pentru serviciile de traducere a actelor pt. Anglia (taxa care se achita doar dupa ce semnati contractul de munca cu angajatorul)
- Transportul (aprox.100 Lire).

Imi cer, dar OPTIONAL, 140 lire pentru traducere actelor dupa ce semnez contractul de munca.Daca nu, atunci trebuie sa ma ocup eu de traducere, legalizari, etc.
Interviul il vom purta pe Skype si documentele pe e-mail.

Nu stiu ce sa cred. Exista cineva care a auzit ceva, sau care cunoaste persoane care au fost tepuite de ei sau care au plecat cu ei ?


Astept comentariile voastre, bune sau rele.

Multumesc anticipat !

Sal, tot ce ti-a spus e adv se pleaca sigur eu am venit de-o sapt e cam naspa ca te plateste la norma  ex: daca ai min 2 lazi pe ora de 16 casorele la 400gr fiecare primesti 6/50£ pe ora daca faci mai mlt iei bonus daca faci mai putin îti taie din ore si ti le împarte la nr de lazi sa-ti iasa minim 2 pe ora

#25
dorianwolf

dorianwolf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2015
si eu am plecat cu cei de la ysiiea din cluj la capsuni in anglia anul acesta,stai linistit ca nu trag tepe,e firma serioasa,stiu multi care au plecat cu ei,au venit si la ferma sa inspecteze daca avem de munca ,cum stau lucrurile pe acolo,asa ca dute linistit cu ei,acum ca prinzi tu o ferma mai proasta e alta treaba,ca au contracte cu ferme foarte bune,dar si cu altele mai putin bune dar unde se fac bani daca esti muncitor,asa ca bafta,nu te lua dupa unii care n au plecat cu ei niciodata doar ca au auzit anumite lucruri despre ei si acum se dau cu parerea

#26
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
Nicio firmă de recrutare serioasă nu cere bani pentru angajare! Angajatorul plătește.
Pot cere documente originale, legalizate sau / și traduse, pot face interviuri telefonice sau față-n față, pot cere probe de lucru, etc., dar nu bani. În momentul în care cer și un singur leu, puteți uita de firmă. ȚEAPĂ scrie pe ei!!!
Asta-i tot ce trebuie să știți despre firmele de recrutare: pot cere orice, dar nu bani! Transport, vize sau alte cheltuieli cad în sarcina lor (angajator / firmă de recrutare).

#27
Raul-MihaiG

Raul-MihaiG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2015
Se pot face bani si afaceri in Romania!!!

Exista oportunitati si vor fi tot mai multe.


Am fost si eu plecat 3 luni in Germania, am schimat 3 job-uri, mi-a fost greu. Am zis ca trebuie sa se poata face lucrurile si altfel, mi-am dat seama ca pot face treaba buna si la mine acasa, in Romania. Am avut sansa sa am acces la multe informatii legate de Fondurile Europene.

Va pot ajuta!!!.
Aproape oricine poate accesa in urmatoarea perioada bani nerambursabili prin proiecte de la Uniunea Europeana. Puteti gasi mai multe informatii pe Blogul sau pe siteul meu http://www.construim...nerambursabile/
Pentru alte informatii va puteti adresa la adresa de e-mail: [email protected]

Uniunea Europeana a aprobat o noua perioada 2014-2020 pentru Romania de a accesa de Fonduri Europene.

Sunt o multitudine de activitati care se finanteaza si pentru care se ofera finantare, bani europeni.

Cateva expemple de activitati pentru care se dau bani nerambursabili:
  • fabricarea produselor textile, imbracaminte, articole de marochinarie, articole de hartie si carton;
  • fabricarea produselor chimice, farmaceutice;
  • activitati de prelucrare a produselor lemnoase;
  • fabricare de constructii metalice, masini, utilaje si echipamente;
  • fabricare produse electrice, electronice;
  • Investitii pentru activitati mestesugaresti
  • Investitii legate de furnizarea de servicii
  • servicii medicale, sociale, sanitar-veterinare;
  • servicii de reparatii masini, unelte, obiecte casnice;
  • servicii de consultanta contabilitate, audit;
  • activitati de servicii in tehnologia informatiei si servicii informatice;
Servicii tehnice, administrative, etc.
  • infrastructura in unitatile de primire turistica tip agro-turistice, proiecte de activitati de agrement.
  • productia de combustibil din biomasa (ex: fabricare de peleti si brichete) in vederea comercializarii
Agricultura poate fi finantata, se pot obtine bani seriosi, nerambursabili.

Ia-ti fonduri! --->>>http://www.construimproiecte.ro/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate