Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cules capsuni in UK, Ysiiea Romania, teapa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
Salutare oameni buni,

Ca orice roman in nevoie de bani, imi  doresc sa muncesc in afara tarii pentru un salariu mai mare.
Am cautat de vreo cateva luni joburi si am gasit cateva oferte, pana acum le am refuzat pe toate pentru ca miroseau a teapa.
Zilele acestea am primit un telefon de la Ysiiea din Cluj Napoca cum ca ar avea nevoie de culegatori de capsuni in UK.
Mi au spus ca plecarea este cam in jurul datei de 5 iulie si ca trebuie sa le trimit actele pe e-mail cat se poate de repede:

CV-ul d-voastra in limba engleza completat in detaliu in format WORD (electronic)
2 poze color (una tip pasaport si una “corp Intreg”) – pozele sa nu fie mai vechi de 3 luni
Copii dupa ultima diploma de studii
Copie dupa cartea de identitate (Buletin sau Pasaport)
Cazier judiciar (sa nu fie mai vechi de 3 luni);
Adeverinta de la Politie, sectia Pasapoarte din care sa rezulte ca nu aveti interdictie de a parasi tara (sa nu fie mai veche de 3 luni);
Adeverinta de la medicul de familie din care sa rezulte ca sunteti apt(a) de munca (sa nu fie mai veche de 3 luni);
contractul de mediere semnat;
Costuri
- 140 lire taxa optionala pentru serviciile de traducere a actelor pt. Anglia (taxa care se achita doar dupa ce semnati contractul de munca cu angajatorul)
- Transportul (aprox.100 Lire).

Imi cer, dar OPTIONAL, 140 lire pentru traducere actelor dupa ce semnez contractul de munca.Daca nu, atunci trebuie sa ma ocup eu de traducere, legalizari, etc.
Interviul il vom purta pe Skype si documentele pe e-mail.

Nu stiu ce sa cred. Exista cineva care a auzit ceva, sau care cunoaste persoane care au fost tepuite de ei sau care au plecat cu ei ?


Astept comentariile voastre, bune sau rele.

Multumesc anticipat !

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Le spui sa scrie in contract ca platesti taxele la primul salariu.

#3
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Si inca ceva: niciun banut inainte!

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Sincer , cred ca e o mare teapa . Mai bine de banii aia , iei legatura cu amici plecati in strainatate si le ceri ajutorul .

#5
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
Am verificat putin firma pe net si iata ce am gasit:

Detalii de identificare YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY SRL
Nume firma YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY SRL
Cod Unic de Inregistrare 30435830 neplatitor de TVA
Nr. Inmatriculare J12/3351/2013
Data infiintarii 16.07.2012

Sediu YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY SRL - informatii de contact.
Judet CLUJ
Localitate/Sector CLUJ NAPOCA
Adresa STR. PITESTI 12 Ap. 3 Cod 400119
Telefon - Info
Fax - Info
Mobil 0727-019.110 Info
Email - Info
Persoane din conducere: Administratori:
LETONIA VAPNE MAKSIMS
Asociati:
LETONIA VAPNE MAKSIMS

Domeniul de activitate preponderent
Cod CAEN 7810
Obiect Activitate Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca

In 2012 au declarat o cifra de afaceri de 46515 lei si un profit de 13812 lei iar in 2013 cifra de afaceri de 70565 lei cu un profit de 37560 lei, adica triplu. Si toti banii astia cu un singur angajat.
Na, acum are sens ca iti cer cei 140 lire pentru traducere si pregatirea actelor inainte.

Anul trecut si-au schimbat sediul din Mures in Cluj.

Monitor Articol
1394/2014 Societatea Comerciala YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L.
NOTIFICARE
Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Mures notifica, in conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societatii Comerciale YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L., cu sediul in satul Corunca, comuna Corunca nr. 397G9-12, judetul Mures, inregistrata sub nr. J26/684/2012, cod unic de inregistrare 30435830, care a fost inregistrat sub nr. 48016 din 06.11.2013.
1394/2014 Societatea Comerciala YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L.
HOTARAREA NR. 1/25.10.2013
a asociatului unic
VAPNE MAKSIMS, de cetatenie letona, nascut in data de 19.03.1977, in Letonia, orasul Riga, domiciliat in Letonia, str. Slokas 201-67, Riga LV 1067, identificat cu pasaportul tip P nr. LV3970094 eliberat de autoritatile competente din Letonia, la data de 20.05.2012, in calitate de asociat unic la Societatea YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L., cu sediul social in satul Corunca, comuna Corunca nr. 397G9-12, jud. Mures, capital social de 200 lei, inregistrata la ORC Mures sub nr. J26/684/2012, cod unic de inregistrare 30435830, am hotarat: I) Modificarea sediului societatii; II) Adoptarea actului constitutiv actualizat.
1. Articolul corespunzator din Statut se modifica astfel: "Sediul societatii este in Cluj-Napoca, str. Pitesti nr. 12, ap. 3, jud. Cluj."
Prezenta hotarare a fost redactata in 5 exemplare si face parte integranta din actul constitutiv, celelalte articole ramanand nemodificate.
4761/2012 Societatea Comerciala YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L.
ROMANIA
MINISTERUL JUSTITIEI
OFICIUL NATIONAL AL REGISTRULUI COMERTULUI
OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL MURES
EXTRAS AL REZOLUTIEI NR. 507844/16.07.2012 REFERITOR LA S.C. YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L.
Directorul Oficiului Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Mures - Adina Nicoleta Bercea
In baza cererii nr. 528300 din data de 13.07.2012 si a actelor doveditoare depuse, directorul la Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Mures a dispus autorizarea constituirii, inmatricularea si inregistrarea societatii comerciale cu urmatoarele date:
-
denumire: YOUTH AND STUDENT INTERNATIONAL INFORMATION AND EMPLOYMENT AGENCY - S.R.L.;
-
cod unic de inregistrare: 30435830;
-
numar de ordine in registrul comertului: J26/684/2012;
-
sediul social: satul Corunca, comuna Corunca nr. 397G9-12, judetul Mures;
-
domeniul principal de activitate: grupa CAEN 781 - Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca;

-
activitate principala: 7810 - Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca;

-
capital social: tip capital: privat strain 100%, capital social total: 200 RON, integral varsat, echivalent EUR capital social total: 44 EUR, data varsarii: 11.07.2012, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare, valoare participare straina totala: 200.0 RON, echivalent EUR participare straina totala: 44.0 EUR, valoare participare straina totala RON: 200.0 RON;
-
fondator: VAPNE MAKSIMS, asociat unic, capital social total: 200 RON, integral varsat, echivalent EUR capital social total: 44 EUR, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare, cota de participare la beneficii: 100%, cota de participare la pierderi: 100%;

-
administrator: VAPNE MAKSIMS, data numirii: 11.07.2012, tip durata: nelimitat;

-
durata de functionare: nedeterminata. Dispune inregistrarea in registrul comertului a datelor din declaratia/declaratiile-tip pe proprie raspundere.
Dispune publicarea in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea a IV-a, a prezentului extras.
Executorie de drept.
Cu drept de plangere, in termen de 15 zile, la Tribunalul Mures, in conditiile art. 6 alin. (3)-(5) din O.U.G. nr. 116/2009.
Pronuntata in sedinta din data de 16.07.2012.

#6
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Atunci bafta!

#7
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 10.01.2010
Mai ai niste bani  cat sa vii acasa si un pic? daca da "Taking Risks Comes With Great Rewards".

#8
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
Comitatul Shropshire în vestul Angliei. Locatia mai exacta au zis ca nu mi-o pot spune.

#9
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Cum adica sa nu iti zica locatia? Mie deja mi se pare suspecta treaba.

#10
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
si ce salariu iti ofera?

#11
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
6.31 de lire pe ora, desi stiu ca plata se face la numarul de lazi pe care le umpli.
Mi au spus doar comitatuil nu si localitatea exacta.

Edited by toporas666, 27 June 2014 - 15:10.


#12
newwen85

newwen85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 02.06.2011
Parerea mea e ca sunt prea multi bani ceruti inainte.
De regula se aplica comision la prima plata.Eu asa am auzit ca se procedeaza.

#13
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009

 AluNicu, on 27 iunie 2014 - 14:47, said:

in ce zona a Angliei se fac capsunele asa mult?

Am gasit pe net ferme care cultiva capsuni si in nord pe langa Glasgow/Edinburgh, deci nu e regula anume

#14
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
Tipa, Flavia Ursu, mi-a raaspuns ca nu are voie sa spuna.
Sunt multe semne care duc cu gandul catre o teapa.

#15
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
Vreau sa gasesc persoane care au avut de-a face cu firma asta.Vreau niste feedback-uri, pozitive sau negative.

#16
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 10.01.2010

 toporas666, on 27 iunie 2014 - 14:50, said:

Comitatul Shropshire în vestul Angliei. Locatia mai exacta au zis ca nu mi-o pot spune.

 toporas666, on 27 iunie 2014 - 15:32, said:

Tipa, Flavia Ursu, mi-a raspuns ca nu are voie sa spuna.
Sunt multe semne care duc cu gandul catre o teapa.
Daca sunt multe semne, probabil ca e.

#17
toporas666

toporas666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2009
O sa incerc sa obtin actele solicitate pentru ca nu este un efort deosebit.Intre timp o sa vad ce informatii mai pot obtine de la ei si de pe net.
Cand se va pune problema banilor voi analiza si voi lua o hotarare.
Sper sa comenteze cat mai multe persoane in topicul acesta.

Edited by toporas666, 27 June 2014 - 16:07.


#18
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009

 AluNicu, on 27 iunie 2014 - 14:54, said:

din cite cunosc nu exista acolo clima adecvata pentru recolte mari

eu am lucrat in domeniul asta prin 2006 in Anglia pe undeva prin Devon si te/va asigur ca nu se pune problema "nu exista clima adecvata" atata timp cat se cultivau in solare ce se intindeau pe sute de metrii patrati si aveau program pentru irigare, aerisire, erau dezvelite si invelite in functie de temperatura si de vremea de afara.. etc.. etc..  

 toporas666, on 27 iunie 2014 - 15:10, said:

6.31 de lire pe ora, desi stiu ca plata se face la numarul de lazi pe care le umpli.
Mi au spus doar comitatuil nu si localitatea exacta.

pe timpul acela se platea la ora, da! doar ca atunci salariul minim era 5.80 lire/ora.

De mentionat in mod expres ca raspunsurile mele nu au nicio legatura cu aceasta firma sau cu oricare alta. raspunsurile mele se refera strict la dilemele legate de salariu si clima adecvata!
eu am ajuns acolo la vremea aceea prin intermediul unui prieten fara niciun comision. deci nu ma pot pronunta daca e de incredere sau nu firma.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate