Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Huawei Honor 6

- - - - -
  • Please log in to reply
3014 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Huawei Honor 6 a fost anunțat oficial http://adevarul.ro/t...5a1a/index.html

"Huawei a lansat un telefon cu care încearcă să se poziționeze alături de Samsung, HTC și LG în avangarda smartphone-urilor actuale. Huawei Honor 6 are specificații tehnice de top. Huawei Honor 6 are un ecran de 5 inci Full HD, de la Japan Display, care acoperă 75% din partea din față a ecranului și are margini foarte mici. Spre deosebire de LG G3 nu e 2K, dar e în categoria de top.

La nivelul procesorului, Huawei mizează în continuare pe procesorul Kirin 920 fabricat în casă, care poate fi comparat cu cel octa-core de la Samsung - Exynos. Are patru nuclee Cortex A15 și patru Cortex A7, care lucrează intercalat. Spre deosebire de Exynos, Kirin 920 are suport pentru LTE și în testele Antutu are un scor mai mare decât Snapdragon 805.

La nivelul sistemului de operare, Huawei Honor 6 are Android 4.4.2 KitKat cu interfața Emotion UI 2.3. Telefonul are și 3 GB de RAM și capacitate de stocare de 16 sau 32 de GB, ce poate fi extinsă printr-un card microSD. Camera foto este de 13 megapixeli, cu un senzor de la Sony. Camera frontală are 5 megapixeli. În spate, avem un bliț dublu ca pe LG G3 sau Samsung Galaxy S5. Ce nu știm despre Huawei Honor 6? Dacă va ieși din Asia și dacă va fi mai ieftin decât Samsung Galaxy S5 sau HTC One."

E mai reusit ca Ascend P7 si nu au intrat in "lupta" idioata cine pune cea mai mare rezolutie pe un ecran mic cum a facut LG cu G3(QHD).

                          [ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-honor-6-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
A deeper dive into Huawei Honor 6 pops up: specs, design, price, release date and camera samples http://www.phonearen...samples_id57480

"The Honor 6 is officially priced at $359.99 without a contract at Huawei's online store, while the 32 GB version goes for $409.99. Huawei pegs the release date for July, so not much left to wait, until you can place your hands on one of the best value-for-money propositions in the industry at the moment."

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Ar trebui sa-l vanda drept "OnePlus One killer".

#4
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 02.03.2007
"procesorul Kirin 920 fabricat în casă", Ca un fel de socata adica? Posted Image
Ce misto sunt stirile astea preluate la mana a cincea, traduse cu google translate

Pretul de asemenea s-a umflat ca orezul (ca tot vine din China) de la cel anuntat in lansare pana la ce scriu jurnalistii google translate.

Uite aici linkul original cu lansarea si detalile


Price  RMB1999(16GB, $327), RMB2299(32GB, $365)

http://www.gizmochin...core-processor/

si lansarea oficiala cu inca cateva produse interesante. Media playerul/router va fi pe lista mea de achizitii cu siguranta Posted Image

http://www.gizmochin...nch-in-beijing/

#5
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007

 Hider141, on 25 iunie 2014 - 11:33, said:

Ar trebui sa-l vanda drept "OnePlus One killer".
Are si one plus niste jucării interesante... Gesturile pe ecranul stins, functia de usb charging, aspectul (mie huawei-il mi se pare cam anost), CM si pretul de 350$ varianta de 64gb (asta bineinteles daca reusesti sa-l achizitionezi).

Edited by sorin83, 25 June 2014 - 13:10.


#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
OnePlus nu e asa de stralucit, multe probleme hardware si un sistem idiot pe baza de invitatii, plus ca e prea mare ca dimensiuni.
Huawei Honor 6 e foarte bun daca ar ajunge si la noi la pretul de $365 varianta de 32GB ar fi super.

#7
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
Se poate achiziționa de pe site-ul oficial huawei.com dar nu prea am curaj sa îl plătesc, îl trimit și în România, am făcut un test.

#8
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Unde l-ai vazut pe site-ul oficial ? Nu vad deca gama Ascend la ei pe site. Da-mi si mie un link te rog.

#9
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
http://www.huaweimob...one-5-inch.html

Sa îmi spuneți dacă mai comandați și voi, sa fiu sigur ca nu am plătit aiurea.

Eu chiar sunt impresionat de acest telefon, sper sa nu ma fi grăbit.

#10
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Eu din ce stiu, acel site de unde ai comandat nu ar fi site-ul oficial al celor de la Huawei. Oricum daca ai platit cu Paypal nu ar trebui sa-ti faci griji. Sa ne spui primele impresii despre telefon dupa ce il primesti.

#11
BrownyBrown55

BrownyBrown55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.07.2013
pretul e foarte bun, singurul dezavantaj e bateria integrata...

#12
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu mi se pare un dezavantaj bateria integrata. Am telefon cu baterie integrata si nu ma deranjeaza deloc acest lucru. Schimbi tu telefonul pana incepe sa te lase bateria.

#13
BrownyBrown55

BrownyBrown55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.07.2013
eu tin un telefon cam 1 an jumate, 2, iar huaweiul asta imi face cu ochiul, doar ca nu stiu ce sa zic in privinta bateriei... la un service specializat se poate schimba?

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011

 ONe_, on 07 august 2014 - 00:48, said:

Eu chiar sunt impresionat de acest telefon, sper sa nu ma fi grăbit.
Te asteptam cu impresii dupa ce iti ajunge.Posted Image

BrownyBrown55 stai linistit te tine bateria 2 ani.

#15
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
Cică ar fi precomanda numai , sper sa nu îmi ajungă după câteva luni. Am primit un mail de confirmare.

 BrownyBrown55, on 07 august 2014 - 12:08, said:

eu tin un telefon cam 1 an jumate, 2, iar huaweiul asta imi face cu ochiul, doar ca nu stiu ce sa zic in privinta bateriei... la un service specializat se poate schimba?
Dacă la iPhone se poate, garantat și la asta ca doar a fost asamblat nu turnat.   :)

#16
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Ce varianta ai comandat cu 16GB sau 32GB de memorie si pe ce culoare? Pretul final cu transport cat va fi ?

#17
BrownyBrown55

BrownyBrown55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.07.2013
multumesc pentru raspunsuri,cu toate ca nu o sa achizitionez un telefon prea curand, sunt in dubii intre xiaomi mi4 si huawei honor 6, cu toate ca dual sim-ul si cardul sd sunt niste plusuri in favoarea huaweiului, dar MIUI ii da un plus lui Xiaomi, ce parere aveti de Emotion UI?

#18
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
E o chestie subiectiva UI, tie trebuie sa iti placa. Huawei Honor 6 la promotie doar 293 euro! http://www.etotalk.c...0l02_p6168.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate